Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
jawet
Příspěvky: 2
Registrován: 8.10.2012, 18:11

Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47472Příspěvek jawet

Jel jsem z Tater, tak jsem si ve Štrbě zapnul navigaci, ale nic nenašla (resp. psala že hledá signál GPS). Po půl hodině se navigace sama vypnula. Nechal jsem ji tak a spolehnul se na manželku. Po přejetí hranic jsem ji zase zapnul a naběhla bez problémů. Je možné, že mi nefungovala jen v zahraničí? Slovensko tam mám nahrané - mám mapu Eastern Europe 890_4222 a navigaci TomTom One 3 rd.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47475Příspěvek Jirásek

Problém určitě nebyl způsoben omezením funkčnosti v zahraničí.
Pravděpodobně se sešlo několik negativních vlivů. Nízko postavené satelity, zhoršené příjmové podmínky (počasí, hory, les a pod.) a pohyb vozidla (navigace). Zjednodušeně řečeno, aby GPS chip zafixoval polohu, musí mít základní informace o poloze satelitů. Ty získá buď z aktualizovaného souboru GPSfix, z posledně uložené "navigační zprávy" (třeba z minulého dne, kdy byla navigace provozována ve stejné lokalitě), nebo si musí stáhnout ze zatelitu novou "navigační zprávu". To může trvat, i za dobrých příjmových podmínek, až 5 minut (pokud mne paměť neklame)! Přitom nesmí dojít k přerušení datového toku. Za pohybu a trochu zhoršených podmínek dochází právě k opakovanému přerušení stahování navigační zprávy a chip není schopen správně fungovat (nastavit hřebenový filtr a zafixovat polohu). Stačilo na chvilku zastavit, navigaci třeba i vyndat z auta (snížit stínění karoserií) a navi by se chytla.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47477Příspěvek Gebič

Toto se mi vživotě nestalo. Stahuješ quick gps fix? Poprosím pokud nevíš co to je, problém je vyřešený... :zamysl:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47479Příspěvek Gumídek

Ano, ano, oba máte pravdu..Jirásek poskytl vyčerpávající informaci.....Já dodám, že GPS Quick fix by se měl aktualizovat každý týden, aby se zrychlilo načítání satelitů. To, jestli jsi na Slovensku nebo v Čechách to je navigaci totálně jedno....
Uživatelský avatar
kubesmarta
Příspěvky: 27
Registrován: 19.4.2010, 13:30
Bydliště: Litomyšl

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47490Příspěvek kubesmarta

No chlapi nevím, nevím. Jeden známý si někdy před třema, možná už čtyřma rokama koupil 630 s dvouletou aktualizací, když to bylo těsně před vypršením možností aktualizací, tak mě to přinesl, že má poslední možnost aktualizace mapy jakoby zdarma, ale nikdy před tím to nepřipojil k TTH a navi mu normálně běhala. Né že by třeba čekal, plácnu 5 minut, než by mu naběhli satelity. Fungovalo mu to řekl bych stejně, jako mě, který to připojuju min. jednou za 14 dní.Tak jsem mu to připojil, stáhl poslední aktualizaci. Novou mapu nekoupil. Od té doby, co jedou chytrý founi si myslím, že navi jako takové už v kurzu nic moc nejsou.
TOM TOM GO 750 TRAFFIC 2 GB + 4GB SDHC 4, NC 9. 475, Europe_2GB_900_4602, BOOT 5.5259
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47494Příspěvek Gumídek

Promiň, ale neexistuje něco "jakoby aktualizace". Buď je aktualizace nebo není...A to, že ji 2 roky nepřipojil k počítači, je jeho blbost....,Dvouletá aktualizace map platí v případě, že se po koupi navigace zaregistruješ u TT a zaktivuješ si účet(smluvní podmínky-které nikdo nečte).....A navíc, řešíme to, proč mu navigace nabíhala tak dlouho....Mám poradenskou činnost na navigace TT, a setkávám se s tímto často....Nejhorší je, že se dotyčný k počítači připojí, stáhne GPS Quick fix a pak rok ta navigace počítač a internet nevidí...Pak se načítá až extrémně dlouho....
Uživatelský avatar
kubesmarta
Příspěvky: 27
Registrován: 19.4.2010, 13:30
Bydliště: Litomyšl

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47498Příspěvek kubesmarta

Jen jsem chtěl říci, že po necelých dvou letech jsem mu přes jeho číslo stáhl poslední aktualizaci map, co měl v ceně, samo, jeho blbost, že to nepřipojil, ale navi mu nabíhala prý normálně, že nemusel ujet třeba 2 nebo 5 km, než mu chytla signál.
prostě mu naskakovala normálně.Toť vše.
TOM TOM GO 750 TRAFFIC 2 GB + 4GB SDHC 4, NC 9. 475, Europe_2GB_900_4602, BOOT 5.5259
jawet
Příspěvky: 2
Registrován: 8.10.2012, 18:11

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47499Příspěvek jawet

Ahoj a díky za reakce. S GPS qiuck fix máte možná pravdu, o této funkci vím a občas aktualizuji. Ale abych si šáhnul do svědomí - navigace ležela pár měsíců v šuplíku a pak jsem ji vytáhnul, nabil a hned vzal sebou na Slovensko, aniž bych quick fix aktualizoval. Každopádně děkuji za "nakopnutí" možné příčiny.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Tomtom mi nefungoval na Slovensku

Příspěvek: # 47515Příspěvek Gebič

:palec:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Odpovědět