TomTom 7 Navigator a Samsung I8000 Omnia II

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

TomTom 7 Navigator a Samsung I8000 Omnia II

Příspěvek: # 38672Příspěvek vrána

Koupil jsem si nové PDA s OS Windows Mobile 6.5 Professional a s překvapením zjistil, že dost "wokenicových" programů v něm má nečekané potíže. Na vině je s největší pravděpodobností SW nadstavba TouchWizz 2 od Samsungu, která přizpůsobuje operační systém pro ovládání prsty (jinak je to bez stylusu opruz a občas takžka nemožnost ovládání).
Jedním z programů je i TomTom ve verzi 7, která se volně prodává už více, jak rok. Zpočátku byla určena jen pro PDA od HTC a už tam se objevovaly určité problémy - viz http://kubikula.net/problemy-se-signam- ... onech-htc/ .

To samé se děje u Samsungu, problém je ale v tom, že zde tento návod nepomohl. Samsung má pro GSP předpřipraven port 7, akoušel jsem i htc-čkovský port 4, ale vše marně. PDA buď hlásilo, že chybí zařízení GPS nebo že je signál slabý (a to i na otevřeném prostoru). Občas (asi jednou) jsem se nějak trefil a najednou byl signál zaplno. To mě utvrdilo v tom, že přijímač je v pořádku, leč špatně je něco jinde.

Synátor nakonec někde vygůgloval, že potíže měla už Omnia I a problém je opravdu v přiřazování portů. Je proto nutno stáhnout a nainstalovat program GpsGate (k dispozici je zdarma trial verze, pak je nutno koupit: http://gpsgate.com/products/gpsgate_client ), v němž si vytvoříte virtuální port pro GPS navigaci. V nastavení TomTomu (kalibrace GPS) se pak tento virtuální port objeví, po zvolení pak již vše funguje v pořádku. Jen doporučuji zaškrtnou předvolbu, která program automaticky uspí, když "se nenaviguje", jinak to údajně hrozně žere baterku. Nějak jsem se nedopátral, proč se tak děje, ale zřejmě je přijímač při běhu programu stále v činnosti, i když žádná aplikace, využívající GPS, zrovna neběží...

Pokud jezdíte do zahraničí, tak si v nastavení Omnie NEnavolte "Povolit Xtra server" (nebo jak to tam je) - což je vlastně jiný název pro aGPS. V nastavení jsou sice možnosti automatického stažení dat, když 1) jsou data neplatná nebo 2) při projoení přes AutoSync, ale mě se to ke GPRS připojuje skoro při každém startu navigace - přestože ani jednu z možností automatického stahování nemám zvolenou. Takže podezřívám právě ten GpsGate, že si tam leze cucnout sám, ale ještě to musím dál zkoumat. Dnes jsem to natvrdo vypnul a čekám, co se bude dít.

Každopádně s podporou tohoto prográmku je TT7 v Omnii bez problému využitelný. Tedy dokud nedoběhne ta trial verze, ale 10EU za odlehčenou verzi Express zase není tak moc. Jinak plná verze pro zařízení (device) stojí asi 15 EU, ale pochybuji, že bych využil desetinu toho, co nabízí... pro PC je to dost drahé, ale to nepotřebuju už vůbec :doutnik: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 7 Navigator a Samsung I8000 Omnia II

Příspěvek: # 38675Příspěvek vrána

Bohužel TT7 stále neumí to, co uměla kdysi stará "pětka" - tedy možnost otočení displeje naležato (landscape mode). :nositka: Omnia má v sobě polohové čidlo, jenže to nefunguje ve všech progamech a aplikacích (zřejmě jen tam, kde to ty aplikace podporují). Ne, že by neexistovaly externí prográmky, které dokáží s displejem točit, ale bohužel ani jeden se mi zatím nepodařilo rozchodit - vždy to při pokusu o spuštění hlásí chybu. Zřejmě opět kolize s nástavbou TouchWizz, případně s tím zabudovaným systémem autodetekce plohy, čort znájet... :zed:

Nevíte někdo o něčem, co funguje?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom 7 Navigator a Samsung I8000 Omnia II

Příspěvek: # 38684Příspěvek Gebič

Mam HD2 a vse 100%!! :osli: Kdyz si koupis takovy nepřistroj jako je Samsung, nesmíš se divit. Jinak programek který mi otáčí displej jsem poslal link na SZ!! :chlamani:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 7 Navigator a Samsung I8000 Omnia II

Příspěvek: # 38690Příspěvek vrána

No to je právě to nejhorší, že to zprznili pro HTC a na normálních přístrojích to dělá brajgl... :cry:

Pogromek zkusím, ale obávám se, že Samsung si do toho moc kecat nenechá :zed: :zed:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět