hledání ve vlastních POI

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Hugo
Příspěvky: 2
Registrován: 22.8.2006, 12:27
Bydliště: Bohumín

hledání ve vlastních POI

Příspěvek: # 38631Příspěvek Hugo

Zdravím všechny,
chtěl bych se tímto zeptat na jeden problém a způsob jak ho řešíte:

vytvořil jsem si vlastní kategorii POI v PoiEdit (např. "MIX"), ve které mám již cca 80 poloh. Pokud zadám navigovat na bod zájmu, ve vaší blízkosti a zvolím "MIX", nabídne mi možnost si vybrat přímo pouze ze 48 nejbližších - ty ostatní se musí vyhledávat podle názvu. Pokud ale přesný název neznám, tak nemůžu nic najít - např. když si chci naplánovat výlet...
Co s tím ? Máte taky takový problém ? :zamysl:
Díky.... :usmev:
TomTom Go 930T
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: hledání ve vlastních POI

Příspěvek: # 38663Příspěvek fox50

Než se složitě vyptávat, a vysvětlovat jak to vlastně TomTom ideově vymyslel vezmu to z druhé strany. Prostě napíšu podmínky které jsou stanoveny.

Vyhledávání obecně je koncipováno tak, že hledáte nejblišší bod kolem známe pozice.
Známou pozicí se myslí vaše aktuální pozice, nebo vámi zadaná pozice na mapě.

Takže pokud chcete na výlet tak musíte zadat alespoň směr, vybrat bod na mapě v přibližné vzdálenosti a směru od aktuální pozice a hledat v okolí, nebo hledat v okolí aktuální pozice a vědět kam asi chcete vyrazit a jak se to tam jmenuje.

Dá se pomoci vhodně pojmenovanými POI třeba předponou k názvu. pojmenovat všechny hrady tak aby jejich začátek byl třeba hrad_ a potom to najde 48 nejblišších hradů od hledané pozice.

Jiná možnost přímo v navigaci není.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Hugo
Příspěvky: 2
Registrován: 22.8.2006, 12:27
Bydliště: Bohumín

Re: hledání ve vlastních POI

Příspěvek: # 38666Příspěvek Hugo

Děkuji za odpověď :?:,
váš tip se mi zamlouvá a udělám si ještě i rozdělení "výletů" podle krajů. Hlavně že není chybka v navigaci, se kterou jsem jinak nadmíru spokojen.
Přeji hodně bezpečných kilometrů. :palec:
TomTom Go 930T
Odpovědět