TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
arashbobororo
Příspěvky: 4
Registrován: 25.7.2010, 17:07

TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38346Příspěvek arashbobororo

Dobrý den prosim vas koupil jsem si tomtom 950 +2 roky akt. map a mapy vsechno v pohode.... ale vubec mi nerika to nejdulezitejsi a to kamery radary atd a to je mam zapnute v nastaveni projel sem dnes kolem 4 kamer kde vim kde jsou a nic se na display neobjevilo kdyztak kontakt na me ICQ:439963153 nebo facebook Míša Formánek potreboval bych to s nekym probrat nebo jak dal postupovat nejlepe kdo take vlastni 950 tomtom diki moc za ochotu Formánek
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 950 Bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38348Příspěvek Jirásek

A radary máš ztažené odtud z webu? Hledal jsi v příslušných vláknech?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
arashbobororo
Příspěvky: 4
Registrován: 25.7.2010, 17:07

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38349Příspěvek arashbobororo

Těd jsem si je stáhnul podle návodu, a ty radary obsahuji i kamery? snad to bude fungovat:(
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38352Příspěvek Jirásek

Záleží na tom, co nazýváš "kamery" a hlavně na tom, co jsi stáhnul. Jsou v zásadě 4 druhy radarů:
1. mobilní - oblíbená místa kde se měří mobilní technikou
2. úsekové - místa s měřením průměrné rychlosti v daném úseku
3. stacionární - pevně namontované měřící radary
3. semafory - měření průjezdu na červenou, v novějších verzích i s měřením rychlosti

Nic jiného k represi neslouží. V zahraničí jsou často nazývány "kamery" všechny druhy radarů.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38361Příspěvek Gumídek

A neplete si ty naše(zde z www.poi.cz) s těmi od TT ??? Pak by souhlasilo, že ho to neupozornilo...
Pokud ne, tak ale zase nechápu, čím myslí kamery. Aby se zase nejednalo o začátečníka, který si kdejakou kamerku na semaforech (hlídají pouze správnou funkci semaforů-v případě potřeby se přes ně může juknout policie, kolik stojí před semaforem aut) plete s radarem....
arashbobororo
Příspěvky: 4
Registrován: 25.7.2010, 17:07

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38379Příspěvek arashbobororo

Stahnul jsem si ty od vas dnes jsem jel z prahy do berouna a zaptky + z jedny vesnice do ALZY v praze a zpatky a za cely 2 cesty me to upozornovalo jen na policejni kontroli cca 10 za ty 2 cesty ale radary(kamery) zadny :( asi si je tam budu muset dat sam jak je ta sluzba ohlasit kameru v tomtomu na display myslite ze to pomuze? muj stryc ma tomtoma starsiho a ten mu hlasi uplne vsechno bud sem blbej ja nebo uz nevm snad sem vyzkousel vsechno a ty kamery od tomtomu mi to nezahlasilo ani jednou jen ty vase policejni kontroly ale ani ty ase vsechny 4 druhy radaru a to je mi divny :(
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38380Příspěvek Gumídek

Hlášení v TT nemá s námi nic společného....Máš je špatně nainstalované, jinak by ti to fungovalo. Napiš přesný postup, jak jsi je instaloval do zařízení...
arashbobororo
Příspěvky: 4
Registrován: 25.7.2010, 17:07

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38385Příspěvek arashbobororo

stahnul jsem si obrazek a soubor a zkopiroval jsem je do tomtomu do souboru Europe. tot vse zapnul jsem tomtom a tam v menu jsem si dal a ukazaly se tam zobrazit na mape BZ vsechny druhy radaru ty vase + i ty policejni kontroly zaskrtnul jsem je a dal jsem na ne kolik metru se maj ukazovat + zvukovy signal a fungujou mi jenom ty policajti a originalky od tomtou jsem si je stahnul pres tomtom home a ty meliasi jenom 20kb coz nechapu....:(
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38386Příspěvek bolo365

Pokud jsi BZ + ikony se stejným jménem nakopíroval do složky s mapou, tak to je O.K. Dál tomu však pořád nějak nerozumím - zobrazování BZ, upozornění na BZ a upozornění na originál TT kamery - to jsou tři odlišné věci, které se nastavují na třech odlišných místech v menu. Bohužel, z tvého popisu přesně nepoznám, co jsi dělal, tak ti bez upřesnění neporadím ( a asi ani nikdo jiný??).
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38387Příspěvek Jirásek

pozor - ukázat na mapě, nebo upozornit na BZ? To je veliký rozdíl! Tvůj popis je lehce zmatený. U zobrazení se pouze zobrazují na mapě (navíc záleží na nastavení, zda v 2D nebo 3D režimu). A nedoporučuji zapínat zobrazení a upozornění u stejné kategorie.
Dále doporučuji, mít zapnuto pouze to, co opravdu potřebuji při navigování. Mimo jiné to zpomaluje navigaci. Nevím jak 950 (nemám zkušenost), ale dříve platila jistá omezení co do počtu zapnutých kategorií (zobrazení a upozornění). Já již TT nevěřím ani dobrý den, možná se k omezením vrátili.

Ještě dodatek k radarům od TT. Nán pocit že používají trochu jiný formát soboru a mají pravděpodobně méně radarů v databázi, proto může být rozdílná velikost.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38388Příspěvek Gumídek

Bohužel z tvého popisu vůbec nevyplývá přesný postup.....takže ti nelze poradit. Co jsi prosím nepochopil na větě : napiš přesný postup ??? Krok za krokem, co jsi jak udělal. A myslím každý krok. Protože ti nefunguje to, co funguje všem. A jinak na to, co jsi udělal špatně nepřijdeme, víš ??....
pro Jiráska : u radarů mám zapnuté zobrazení na mapě ve 2D i 3D a i upozorňování na ně, a vše je ok. Pravda je, že mám dané zobrazení jen u radarů(CZ) a info cedulí a to vše z důvodu kontroly bodů...Zbytek bodů mám jen v paměti, kdybych nějaký potřeboval...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38390Příspěvek Jirásek

Zobrazení v 2D a 3D souběžně samozřejmě není problém. Ale občas mi blblo současné zapnutí upozornění a zobrazení (navi se mi sekala) Používám roztřídění podle typů a rychlostí, takže je to hodně kategorií. Navíc to považuji za zbytečné, i při upozornění se radar zobrazí, pravda až ve chvíli kdy má upozornit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38395Příspěvek Gumídek

No, jo, ale já takhle vidím i ty okolo, a já nepoužívám roztřídění dle rychlostí, protože pak vím, že by se to sekalo...
genzer
Příspěvky: 3
Registrován: 5.8.2009, 5:09

Tom tom policejni kontroly

Příspěvek: # 38417Příspěvek genzer

Dobry den,ma nekdo podobny problem?Nejde mi na tom tom navigaci zobrazeni policejnich kontrol.Vse ostatni se mi regulerne zobrazuje,delam neco spatne,nebo je to blokly?

Edit Jirásek - příspěvek přesunut z jiné sekce fóra.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 950 - upozornění na bezpečnosti kamery

Příspěvek: # 38422Příspěvek Gumídek

Ne, máš je blbě nainstalované, nebo ne máš zapnuté zobrazení. protože 950 umožňuje zobrazení ve 2D, nebo ve 3D, nebo obojí. Máš zaškrtnuté obojí ???
Odpovědět