TomTom 750 IQR + čísla popisná

Vše o navigacích značky TomTom
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36552Příspěvek certok

Zdravím všechny!
Zakoupil jsem TT 750, ale aš nyní jsem zjistil, že čísla popisná ulic ani v Praze TomTom v mapových podkladech nemá :-(( Vím ale o Atlasu ČR + adresy ČR od Garminu, kde je podrobná databáze adres.
Můj dotaz: je možné a pokud ano jak, vložit ty adresy od Garminu do TT750?
díky moc za odpověď a hezký den všem
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36553Příspěvek ivos

Asi by to chtělo upřesnit dotaz...TomTom v mapových podkladech čísla popisná má. Ale jen někde, tak, jak se postupně rozšiřuje databáze. Obecná informace "v Praze" neplatí. Takže buď hledáš nějak špatně, nebo jsi se trefil zrovna na adresy, kde č.p. opravdu nejsou, nevím. :zamysl:
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36557Příspěvek fox50

Nedochází k záměně císla popisného a orientačního?
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36559Příspěvek certok

souhlas, opravuji, má čísla popisná, ale dle prvních pokusů dost sporadicky :-)) v ulici Tupolevova v Letňanech najde jedno číslo (nově postavený dům) a 30let staré paneláky nikoliv :-((....obecne informace "v Praze" měla reprezentovat a akcentovat tu skutečnost, že ani v hl.městě databáze č.p. není kompletní, špatně jsem to formuloval :-))...a jestli to znáte v Letňanech, tak Tupolevka je kurňa dlouhá :-))))...a k záměně orientačního čísla nedošlo.....měl jsem nedávno v ruce Garmin a ten mi našel i moji chalupu "na samotě u lesa " :-))....proto jsem se ptal, jestli je možné nacpat adresy ČR od Garminu do TomTom 750?....TomTom ČR mi po telefonu sdělil, že zatím o žádném rozšiřování databáze adres neuvažuje resp. to se dověděli tady v Čechách na svůj vlastní dotaz u mateřské firmy....takže bych ještě doplnil dotaz: jakou databázi si měl na mysli?

dík moc za snahu a za pomoc
Patrik
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36560Příspěvek Jirásek

Dal bych jednu radu - na toto téma se tu diskutovalo snad 50x !!!! Proč nepoužiješ funkci HLEDAT !!!! http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758
Jinak TomTom používá především čísla orientační - modrá.
Snad vše bylo probráno. Jedinou část dotazu zodpovím - naroubovat čísla z Garmina do TomToma nelze! Z principu funkce - Garmiňácké adresy jsou, zjednodušeně řečeno, samostatná mapová vrstva. Navíc každý výrobce má vlastní systém mapových dat.
To již nehovořím o autorských právech. ::prav::
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36562Příspěvek certok

Děkuju za reakci....funkci hledat jsem vyzkoušel, použil několik hesel, ale nikde jsem odpověď, zda je možné použít adresy od Garminu v TomTomu nenašel (na modré a červené jsem se neptal) :-))...dotazy k mapám Garminu jsou do uživatelů přístrojů Garmin...jestli to tady někde je, prosím, pod jakým tématem?

To, že jsou adresy od Garminu v podstatě "Picodas-mapy", jsem si našel :-)

každopádně děkuju za jedinou odpověď na moji jedinou otázku, tu druhou jsem připojil jako reakci na předešlé info od ivose o rozšiřující se databázi, chtěl jsem vědět, co tím myslí

...každopádně omlouvám se, že z Vašeho odborného pohledu otravuju zbytečně, pro mě, jakožto neodborníka a zcela čerstvého a nezkušeného uživatele navigace TomTom stejně tak tohoto fóra, ej každá pomoc vzácností, tak se nezlobte, prosím...jsem dost zklamanej z toho, že si nemůžu zadat přesnou adresu :-(, tak se to snažím vyřešit
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36563Příspěvek Jirásek

1. reagoval jsem na problém čísel v TT obecně, nebudu nyní řešit popisná/orientační. Tato otázka tu byla diskutovana. Na to se nabaluje otázka nutnosti zakládat nové vlákno (mimochodem - pokud byl nosný dotaz použití dat Picodasu v TT, pak je vlákno špatně nazváno).
2. import dat z Garmina (Picodas) do TT tu diskutován nebyl (nikoho to nenapadlo), na tuto část dotazu jsem se snažil odpovědět
3. nezlobím se, pouze se zoufale snažím (s malým úspěchem :zed: ) udržet alespoň nějaký pořádek ve fóru.
4. pokud znám odpověď, rád poradím. Stejně tak i většina ostatních.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36565Příspěvek Gumídek

Poznámka k ulici Tupolevova - Nevím, na co si zrovna u této ulice stěžuješ. Je tam jen jeden panelák,cca s patnácti vchody a jinak všechny ostatní domy patří k jiným ulicím, a pak vzadu Blue Orange.To je pravá strana. A na levé straně je jen dům se čtyřmi vchody, jedna odbočka, kde je plavecký stadion, a zimní stadion, zadní vchod Tesca a pak už jen pole a pole...A pak už zase nic....To jen tak na okraj..
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36566Příspěvek Gebič

Chytremu napovez hloupeho trkni... :doutnik:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36568Příspěvek certok

A/ pro Jiráska

děkuju za pochopení ...je mi jasné, že pořádek musí být a děkuju za info, že adresy od z Garminu není možné použít....ale myslím, že název vlákna sedí :-)) pokud chci tomtom s č.p., nazvu to tomtom s č.p. :-))...a nosný dotaz byl přeneseně řečeno "jak rozšířit databázi adres v ČR v TomTom" - pokud bych měl zohlednit všechny možnosti, název by zabral celé vláko :-)))

ale zkusím změnit dotaz: poradí někdo, jak rozšířit databázi adres v ČR pro TomTom?


B/ pro Gumajze

má smysl se bavit o kartografických detailech ulice Tupolevova, když TomTom ani jednu z tebou uváděných podrobností nenajde?...sorry, ale má tvůj příspěvěk nějaký význam?


C/ pro Gebiče

popravdě budu rád i za trknutí, pokud mi někdo poradí, jak do TomTomu dostat nějakou databázi adres v ČR...machrování moc nepomáhá-obecně...dík za moudro, zapíšu si ho za uši :-)
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36569Příspěvek Jirásek

ad a/ - dle mých zkušeností a znalostí nelze rozšířit databázi čísel.
Respektive, jde všechno. Pokud jsi natolik zdatný :pc: a rozebereš mapovou databázi TomToma, rozebereš databázi Picodasu, vše převedeš do správných formátů a uložíš tak, aby to TomTom přechroustal.
Druhá cesta by byla, udělat obrovskou databázi POI :nositka: a tou totálně zahltit TomToma.
Pomíjím porušení autorských práv a licencí jak TomToma , tak Picodasu !!! ::prav::
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36571Příspěvek certok

dobré ráno, Jirásku,
neměl jsem v plánu se nabourávat do systému ani jednoho z výrobců, opomíjím fakt, že to ani neumím :-))...uvažoval jsem o zakoupení adres od Garminu (tedy licenční použití) s instalací v TomTomu, chilli žádné porušování autorských práv...je škoda, že to nejde :-( a taky je škoda, že TomTom neplánuje adresy rozšiřovat (byť jako takový je vlastníkem firmy, která ty mapy vyrábí)...jinak vytvořit POI soubor s několika miliony čísel popisných by jaxi jako soukromá akce byla sotva ke stihnutí, než bych pod kytičky :-)))

Jirásku, upřímně děkuju za pomoc a informace :-))
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36572Příspěvek Gumídek

TT postupně čísla přidává. Ale popravdě - prioritní je pro každého výrobce mapových podkladů mít všechny ulice, a mít je správně....Všechny ostatní věci jsou až v druhém, či třetím plánu....
certok
Příspěvky: 8
Registrován: 6.3.2010, 9:44

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36573Příspěvek certok

tomu rozumím, ale nerozumím jedné věci...přes SW TomTom je možné se přepnout na jejich webovky s plánovačem trasy (jinými slovy jejich mapy na netu) a tam jsou adresy se všemi č.p....jen to poslat do navigace....jsou to lenoši a zyvsoka na to... :-))
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom 750 IQR + čísla popisná

Příspěvek: # 36574Příspěvek Gumídek

Asi to není tak jednoduché to nacpat do map do navigace. Věř tomu, že kdyby to bylo tak jednoduché, už by to tam bylo. Vše chce dobu na vývoj. Podívej, není to tak dlouho, co v mapách nebyly ani některá větší města. Problém je, že dnešní uživatelé by chtěli vše hned teď, nehnou proto prstem, a chtějí to zadarmo....Tím nemyslím tebe....Tak ne abys to vzal osobně...
Zamčeno