TT - nefunguje GPS

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
duroman
Příspěvky: 7
Registrován: 9.11.2008, 18:37

TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 27288Příspěvek duroman

Absolutně mi nejde GPS. Nenajde ani jeden satelit. Resetoval jsem - nic. Po 10 - 15 minutách - GO 920 jen vypisuje "Signal GPS byl ztracen".
Nemáte někdo lék na tento problém? :silis:
Jinak vše jede perfekt.
Help me. :pc:
TomTom GO 950, Apl. 9.701 , Maps : Truck Europe v.875 , Car : Peugeot 306 Break 1.9 TD 66Kw , PC : XP Firefox
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: GO 920 nefunguje GPS

Příspěvek: # 27290Příspěvek vilik

Lékem je aktualizovat přes TT Home QuickGPSfix a trpělivost. Někdy to trvá dost dlouho, než to pochytá satelity. Zvláště v městské zástavbě. Další start je už pak krátký.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: GO 920 nefunguje GPS

Příspěvek: # 27292Příspěvek Jirásek

Také se podívej na stránku zobrazení satelitů, jestli něco chytá, kolik a v jaké síle. Musí se točit takové to kolečko vpravo nahoře.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
duroman
Příspěvky: 7
Registrován: 9.11.2008, 18:37

Re: GO 920 nefunguje GPS

Příspěvek: # 27465Příspěvek duroman

Kolečko se točí ale nechce nají satelity a když s etočí tak je fční???
Jen jde o dobu zaměření?
TomTom GO 950, Apl. 9.701 , Maps : Truck Europe v.875 , Car : Peugeot 306 Break 1.9 TD 66Kw , PC : XP Firefox
Uživatelský avatar
duroman
Příspěvky: 7
Registrován: 9.11.2008, 18:37

Re: GO 920 nefunguje GPS

Příspěvek: # 27466Příspěvek duroman

TT Home QuickGPSfix ten zkusím
TomTom GO 950, Apl. 9.701 , Maps : Truck Europe v.875 , Car : Peugeot 306 Break 1.9 TD 66Kw , PC : XP Firefox
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: GO 920 nefunguje GPS

Příspěvek: # 27467Příspěvek Scorpio_cz

Pokud jsi to dlouho neměl puštěné tak to chce (bez GPS-FIX) pod volnou oblohu a nechat to tak 10-20 minut rozkoukat.
S GPS-FIX by to mělo být rychlejší, pokud ovšem není ten GPS čip příliš zmatenej - nevím zda GO 920 umí nějaký COLD START.

Zrovna včera se jeden z mých GPS přijímačů (SIRF III, SW 3.2.2) dostal do stavu že komunikoval ale neviděl nižádné satelity.
Snap / Hot / Warm start nepomohl, ale po COLD startu všechno naskočilo. Stalo se mi něco podobnýho už asi podruhý.
popo9876
Příspěvky: 1
Registrován: 1.6.2009, 19:24

GO 710 neprijima signal

Příspěvek: # 28269Příspěvek popo9876

Ahoj, mam navigaci TT GO710, zkousel jsem v ni ruzne verze navcore i map, ale zarizeni vubec neprijima signal GPSky. Kdyz najedu na seznam druzic, tak jsou vsechna policka prazdna a to kolecko vpravo nahore se netoci. Jde to nejak spravit nebo je zarizeni spatne/rozbite?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 28270Příspěvek Scorpio_cz

Tipoval bych rozbité :( ale mohu se mýlit. Alespoň kolečko by se točit mělo u oficiálního FW.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 28275Příspěvek mila-p

Zkus ho nechat hledat signál delší dobu - třeba i přes hodinu. Dej ho např. na parapet u okna a udělej si zatím kafe, třeba se umoudří. Můj kolega měl stejný problém s TT630 a snad po hodině a půl se nakonec chytil...taky se mohu mýlit, ale zkusit to můžeš.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Maron
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2008, 22:20
Bydliště: Střední Čechy

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 30435Příspěvek Maron

To: Duroman

Jak jsi dopadl s chytáním satelitů? Co ti pomohlo?
Nepíšeš nic, tak asi v poho?
Zdravím tě. :cheers: Maron.
Nejlepší navi: MM (Moje mamina- zatím...) jinak One XL-T
S-P-Q-R
Příspěvky: 3
Registrován: 3.8.2009, 6:50

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31023Příspěvek S-P-Q-R

Mám naprosto stejný problém....TT ONE V3..minulý týden si přítelkyně všimla že jim nejde GPSka ve služebních autech co je monitoruje atd. Od te doby mi nenajde ani jeden satelit..hledá, hledá...ale nic...aktualizované mám vše.do ted mi většinou vše najelo cca do pěti minut ted ani do hodiny. Od přítelkyně vím, že jim to už jede ale prý to chtělo nějaký zásah odborníka...
ještě jedna poznámka....přítelkyně si navigaci pujčuje a jezdí s ní v tom služebním autě...nemůže se to nějak kopat když tam má tu GPSku? Zní to blbě ale už si nevím rady....tonoucí se stébla chytá :o)
Uživatelský avatar
tapinek
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 7:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31026Příspěvek tapinek

Co se tyce toho posledniho, musim Te ujistit, ze Tve obavy jsou zcela liche. Kopat se to rozhodne nemuze... ;-)
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31027Příspěvek Gebič

spise pokud ma pokovene sklo... Pak je to jasny.... :zamysl:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31033Příspěvek Scorpio_cz

Musím tu zmínit pár zajímavostí :
tapinek píše:Co se tyce toho posledniho, musim Te ujistit, ze Tve obavy jsou zcela liche. Kopat se to rozhodne nemuze... ;-)
- GPS přístorje se bohužel navzájem ovlivňují pokud jsou blízko sebe (řekněme do 30cm)
(mám vyzkoušeno že když dám BT GPS blízko k Parrot 3300CK GPS anténě, tak družice vypadnou oběma :shock3:)
S-P-Q-R píše:Mám naprosto stejný problém....TT ONE V3..minulý týden si přítelkyně všimla že jim nejde GPSka ve služebních autech co je monitoruje atd. Od te doby mi nenajde ani jeden satelit.. hledá, hledá...ale nic...
- nevyloučil bych interakci, pokud se ta zařízení dostala zapnutá nějak hodně blízko k sobě
S-P-Q-R píše: ještě jedna poznámka....přítelkyně si navigaci pujčuje a jezdí s ní v tom služebním autě...nemůže se to nějak kopat když tam má tu GPSku? Zní to blbě ale už si nevím rady....tonoucí se stébla chytá :o)
- no mohlo se to v principu "podrbat" navzájem ...
S-P-Q-R píše: aktualizované mám vše.do ted mi většinou vše najelo cca do pěti minut ted ani do hodiny. Od přítelkyně vím, že jim to už jede ale prý to chtělo nějaký zásah odborníka...
- asi to jejich sledovací zařízení potřebovalo RESET.
- doporučuju totéž Tvé navi - pokud nemá tlačítko RESET tak drž 20s zapínací tlačítko
(teď tu kolega v práci měl podobný problém, a po RESETU TT mu satelity naběhly, taky nějaký ONE ale nevím jaký)
S-P-Q-R
Příspěvky: 3
Registrován: 3.8.2009, 6:50

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31034Příspěvek S-P-Q-R

Co se týče resetu nejen že jsem to resetoval ale dokonce sformátoval SD a nainstaloval vše znova :o))) a nic...asi to napíšu hodně laicky mám navigaci jen chvilku ale když hledá singnál jsou dole takový obdelníčky které měří zřejmě kvalitu signálu pak je asi v pravo nahoře něco jako zeměkoule a na ní body což sem pochopil jako satelity :o))))předtím mi navigace najela byt tam byli jen 4 ty obdelníky...ted je jech tam osm a nic...na te zeměkouli se oběví něco na začátku a pak to zmisne....obdelníky mizí a přibývají podle pohybua to včetně jejich intezity takže nějak to přijímat musí...ale proč nenajede signál nechápu.
Jinak k tomu kopání ta jejich navigace se odčipovávala na palubovce takže to od sebe bylo méně jak 30 cm, že se to může kopat mě napadlo jen proto že se kopou i TV antény tak proč ne tohle :o)))) Bohužel zavěr je ten...přítelkyni to jede mě nikoliv a nevím co s tím.
Odpovědět