Kopírování mapy z SD karty ..!

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
wEnDy.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 29.2.2008, 19:54

Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13108Příspěvek wEnDy.cz

Prosím pomoc! jsem úplný laik a mám koupenou od tomtomu sd kartu s mapami záp. evropy a chci si to zazálohovat..jenže jsem v tomhle směru úplný laik a nevím jak na to..obyčejně jsem celou tomtom kartu překopírovala na mojí sd, ale můj ONE XL kartu odmítá... prosím o návod, kterým bych to mohla i já udělat..děkuji moc.. :(
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13123Příspěvek Jarda (J)

A jaký to máš druh SD karty, že ji TomTom odmítá ? Já to udělal následovně. Zformátoval jsem ve čtečce novou kartu. Připojil jsem toma k PC, uvnitř byla originál SD karta. Otevřel jsem "tento počítač" a vybral toma. Nyní jsem měl všechny jeho soubory jako na dlani. Vybereš všechno co tam je včetně všech adresářů a položek a překopíruješ do tebou zvoleného adresáře, nebo pokud máš připojenou čtečku s druhou ( novou ) SD kartou, tak třeba tam. Důležité je, aby jsi při kopírování viděl i tzv. skryté soubory. Poté Toma odpojíš a vypneš. Vyměníš SD kartu a znovu zapneš. A pokud to nebude fungovat, může být problém s kompatibilitou nové karty.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
wEnDy.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 29.2.2008, 19:54

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13151Příspěvek wEnDy.cz

tak to super :) zítra zkusím a jestli bude nějaký problém tak se ozvu :) ale předem moc díky.. máš to u mě :blee:
wEnDy.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 29.2.2008, 19:54

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13155Příspěvek wEnDy.cz

tak jsem se o to pokusila, ale teď mi to pro změnu píše, že nebyly nelezeny žádné mapy..nevíš v čem by mohl být problém? Nastavila jsem i zobrazování skrytých souborů, ale je divný, že velikost celý paměťovky bez skrytých je stejná jako se skrytými..jakési zvláštní.. :(
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13156Příspěvek Jarda (J)

Neznám tvůj typ Toma, ale není tam někde přepínání mezi kartou a interní pamětí ?
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
wEnDy.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 29.2.2008, 19:54

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13172Příspěvek wEnDy.cz

ehm..tak se mi to nějak nepovedlo zase :D a to přepínání tam bohužel není..
maci
Příspěvky: 98
Registrován: 1.10.2006, 14:27

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13189Příspěvek maci

wEnDy.cz píše:tak jsem se o to pokusila, ale teď mi to pro změnu píše, že nebyly nelezeny žádné mapy..nevíš v čem by mohl být problém? Nastavila jsem i zobrazování skrytých souborů, ale je divný, že velikost celý paměťovky bez skrytých je stejná jako se skrytými..jakési zvláštní.. :(
Pravděpodobně si nezálohuješ svojí kartu ale máš jí od někoho půjčenou. Pak ti to samozřejmě nefunguje na jiném TomTomu a děláš tu z nás akorát blbce. Toť můj názor. :pistol:

Tahle hláška se objevuje buďto pokud máš 6-kový SW a 7-kové mapy (což je na orig kartě nesmysl) anebo pokud je v TomTomu karta s mapami, které pro něj nejsou určeny = v případě orig. karty byly předaktivovány pro jiný. Řeči typu "po zkopírování to NAJEDNOU nejde" si nechej pro 6-letou sestřičku...
TomTom ONE New 2 GB sw 8.002
Western and Central Europe 715.1703 legal

HTC Touch Cruise 8 GB
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 22:03

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13512Příspěvek Nyny

Dnes jsem si koupil SD kartu 4GB. A hned mam nekolik dotazu.

1) Ona navigace neumi pracovat s SD kartou a zaroven vnitrni pameti?

2) Jak reknu navigaci jestli ma pouzivat SD kartu, nebo interni pamet? Da se to nekde prepinat, nebo musim kartu furt vyndavat a zandavat?

3) kdyz prekopiruju adresar s mapou na SD kartu, tak ji pak TT nevidi, proste mi po spusteni napise, ze zadne mapy nebyli nalezeny. Co delam blbe?

4) da se nekde v menu navigace s tou kartóu nejak pracovat? Jako formatovat, atd?
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
maci
Příspěvky: 98
Registrován: 1.10.2006, 14:27

Re: Kopírování mapy z SD karty ..!

Příspěvek: # 13516Příspěvek maci

1) Neumí

2) Neřekneš. Jak je tam karta tak jí použije, když tam není, tak použije vnitřní paměť.

3) viz asi moje odpověď v jiném tématu

4) Nedá. Leda pomocí aplikací 3. strany
TomTom ONE New 2 GB sw 8.002
Western and Central Europe 715.1703 legal

HTC Touch Cruise 8 GB
Odpovědět