Návod na vytvoření vlastních obrázků do TOMTOM one

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
josfre
Příspěvky: 1
Registrován: 28.5.2007, 19:07

Návod na vytvoření vlastních obrázků do TOMTOM one

Příspěvek: # 12472Příspěvek josfre

Kdo nainstaloval TOMTOM HOME 2.2. xx jistě ví, že tato verze kromě jiného nabízí i stažení startovacích a vypínacích obrázků do navigace. To mě přivedlo k myšlence nainstalovat si vlastní fotky. Zdánlivě jednoduchá záležitost, má ale svoje úskalí. To popíšu v dalším textu:
Originální startovací a vypínací obrázky na TOMTOM one se dají nahradit svými libovolnými. Základem je vytvořit
obrázek nebo jakoukoli fotografii a uložit ji ve formátu **.bmp. Soubor (šířka x výška) musí mít rozměr
320x240 pixelů s co nejmenší odchylkou. Horizontální a vertikální rozlišení nejlépe 300 dpi ale koukatelné je již
od 70 dpi. Velikost je okolo 230 kB. Jinak provedené obrázky jdou sice nakopírovat, ale na navigaci se nespustí.
Ke zhotovení (úpravě) obrázku je možné použít vhodný program pro úpravu fotografií (Photoshop, Zoner Photo Studio aj.).
Startovací obrázek navigace je na na ruthu karty navigace a jmenuje SPLASH.BMP, vypínací se jmenuje
ANTITHEFT.BMP (případně SUSPEND.BMP ten ale ponechat nezměněný, je-li na ruthu ANTITHEFT.BMP).
Připojíme navigaci k PC a po spuštění programu TOMTOM HOME jej shodíme na lištu.
Připravené obrázky v pomocném adresáři přejmenujeme na SPLASH.BMP a ANTITHEFT.BMP, alternativně SUSPEND.BMP a
překopírujeme je na ruth karty navigace např. pomocí Průzkumníku. Potvrdíme přepsání a je hotovo. Původní obrázky
si před touto akcí pro všechny případy zazálohujeme, dle většinou už jsou již v předtím provedených zálohách v
TOMTOM HOME.
Tuto změnu obrázků jsem provedl po aktualizaci firmware TOMTOM HOME na verzi 2.2.xx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod na vytvoření vlastních obrázků do TOMTOM one

Příspěvek: # 12477Příspěvek Gumídek

A toto je návod do TOMTOM ONE XL : Začni v normálním prohlížeči fotek ve windows XP.Při ořezávání na hodnotu 1024 x 685 a při úpravě to přesně vyjde….Soubor zapnutí se jmenuje *splashw *a soubor vypnutí je *suspendw* a oba mají připonu bmp. Dále pracuji s programem Paint-net.Upravíš si
obrázek do formátu bmp
o velikosti 480x272 bodu, ten má potom velikost cca 382kB, pojmenuješ ho a vložíš do rootu tomtoma. Jde totiž o to,že pokud normální obrázek ořízneš hned na velikost použitelnou v navi,tak se zdeformuje do šířky. Takhle už to dělám od začátku,co ho mám,a super.Před tím jsem to dělal i do starého ONE, to je návod předešlý....
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návod na vytvoření vlastních obrázků do TOMTOM one

Příspěvek: # 12486Příspěvek Crusy

Moje,např..... :?:
ObrázekObrázekObrázek
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Odpovědět