Pro úplné začátečníky

Vše o navigacích značky TomTom
Smith-g
Příspěvky: 15
Registrován: 8.1.2008, 23:39
Kontaktovat uživatele:

Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10907Příspěvek Smith-g

Dobrý den, jsem tu úplně nový (což je vidět z registrace a příspěvků), koupil jsem si navigaci TomTom GO 920 a hnedka
vlítnul sem k Vám abych načerpal nějaké vědomosti a naučil se navigaci plně využívat. Našel sem tu návody jak používat BZ
a spoustu dalších věcí které jsou užitečné, ale v čem se tu tedy vůbec nevyznám jsou ty verze které tu každý pořád popisujete
a máte v podpisech. Nenašel sem toho moc co by mi to vysvětlilo ani ve starších vláknech. Mě to ted píše že mám verzi 7.220
teda přesněji Aplikace 7.220 (8571/040301) OS:1000
GPS v1.21 Boot 1.0012
a mapa Western_and_Central_Europe v710.1576 Jsou tato všechna čísla v pořádku a aktuální?
Je to opravdu to aktuální jako to o čem si tu píšete?
Proč mi to tedy pořád přes TomTom Home nabízí k zakoupení další mapy? Nabízí mi to Alpy, Mapa Západní Evropy(proč když ji tam mám),
mapa Německo,Rakousko,Svýcarsko(proč když je to v Západní Evropě),Střední a západní Evropa(proč kdyto tam mam mít a nakonec
Východní Evropa(tu nevim mám jí tam nebo nemám?) Moc to nechápu tyhle všechny mi to nabízí za peníze, a pod nimi mi to píše že v zařízení
jsou Guam, North America a Western And Central Europe. A to tam mam zatrženo zobrazit pouze doporučené. Když to zaškrtnutí zruším tak se
mi tam objeví spousta dalších map. Proč mi nabízí mapy za peníze když bych je tam měl mít přece v základu od nich?
Pokuste se mi prosím někdo odpovědět na všechny dotazy zmíněné v textu, případně přidejte nějakou radu co je třeba udělat s tou novou
navigací?(myslím co zaktualizovat nebo třeba nějak nastavit) Vím a omlouvám se že ten dotaz je asi dost amatérský ale popravdě to jak si tu píšete
je nejspíš srozumitelné pro někoho kdo se v tom už trochu pohybuje, ale začátečník který sem přijde z toho vidí jen spoustu čísel a verzí ve kterých se nevyzná. :oops:
Tak moc děkuju za objasnění.
Ještě jen oprava koukám že když kontroluju verzi bez zadokování a spojení s počítačem tak to ukazuje 7.221 (8572/071121) OS:2318
GPS v1.21 Boot 5.4106
číslo mapy už souhlasí.
Naposledy upravil(a) Smith-g dne 9.1.2008, 11:18, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 920 + RDS-TMC
http://WWW.fgmodellsport.cz
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10908Příspěvek vilik

Ta čísla, která jsi tady psal jsou verza aplikace a map. Máš nové zařízení, takže by vše mělo být maximálně aktuální. Kontrolovat a aktualizovat (aplikace zdarma, mapy za peníze) tak, když si nainstaluješ TomTom Home, který jsi jistě distal na CD s navigací. Potom si vytvoříš účet na http://www.tomtom.cz, kde zadáš také kód přístroje. Jak ten kód zjistíš je popsáno v nápovědě při registraci. No a potom se ti nabídne, při každém připojení navigace k PC (musíš být připojen k internetu) aktualizace MapShare, bodů zájmu, aplikací atd. Pokud jsou k dispozici.

K těm mapám. To je stejné, jako když jdeš do supermarketu. tam ti taky nabízí vše možné a ty, pokud chceš, vybereš si jen to co chceš, nebo potřebuješ. To, že máš mapu střední a západní evropy neznamená, že si musíš extra dokupovat třeba Německo. To by byla blbost. Ale jsou přístroje, které jsou v základu vybavené třeba jen východní Evropou a Německo tam není. Například.

Věřím ti, že jsi z toho trochu mimoň. Nevadí. Sleduj co se tu děje, najdi si i jiné zdroje o navigacích (doporučuji http://www.navigovat.cz) a za chvíli budeš v obraze. ;)
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Smith-g
Příspěvky: 15
Registrován: 8.1.2008, 23:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10910Příspěvek Smith-g

Ok takže dokud mi budou stačit ty mapy co jsou obsaženy nyní při koupi tak mám všechny aktualizace zdarma? A platím tedy až když budu chtít přikoupit třeba mapu Afriky? Chápu to dobře?
A co ty čísla co jsem opravoval co znamenají a jakto že se liší při ovládání navigace přes počítač a pokud ji vyndám z doku? Dík moc
TomTom GO 920 + RDS-TMC
http://WWW.fgmodellsport.cz
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10916Příspěvek Crusy

Mám tu mapu a asi je momentálně to nejlepší co se pokrytí a počtu státu týče...
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10919Příspěvek vilik

Já dnes upgradoval na verzi 7.22 a je tam jen nějaká kosmetická změna, kterou jsem ani nezaregistroval.
Pro začátek, než v tom budeš umět trochu líp chodit, nech upgrade na TomTom Home. Později můžeš začít experimentovat, třeba i s neoficiálními aplikacemi. Takže zatím nějaké rozdíly v číslech neřeš. Většinou to nejsou zásadní změny.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Smith-g
Příspěvky: 15
Registrován: 8.1.2008, 23:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10922Příspěvek Smith-g

Aha a co tedy znamenají ty další číslíčka? (8572/071121) OS:2318
GPS v1.21 Boot 5.4106
A zatim poslední dotaz co ta mapa východní Evropy? Koukal sem že ji někteří z Vás máte.
Ale přijde mi že asi moc nepřidá oproti tej verzi co tam mam obsaženou ne?
(Do Ruska se nechystám :)) A mapy použitelný pro mě (Polsko, Slovensko, Madarsko a pak nějaký ty země směrem na Balkán)
bych tam asi měl mít ne? Děkuju za odpověd.

Oprava: ted na to koukám na TomTomu a já tam asi nemam obsažený třeba Chorvatsko, řecko,Slovinsko a tak podobně co?
TomTom GO 920 + RDS-TMC
http://WWW.fgmodellsport.cz
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10923Příspěvek pschonmann

Smith-g píše:Aha a co tedy znamenají ty další číslíčka? (8572/071121) OS:2318
GPS v1.21 Boot 5.4106
Všechny ostatní čísla ti neřeknu, ale tipoval bych to na nějaké revize / opravy SW, map.
GPS v 1,21 je zřejmě verze firmware pro GPS chip
Boot je zase verze bootloaderu. Programu, jež zavádí systém.
Smith-g píše: A zatim poslední dotaz co ta mapa východní Evropy? Koukal sem že ji někteří z Vás máte.
Ale přijde mi že asi moc nepřidá oproti tej verzi co tam mam obsaženou ne?
(Do Ruska se nechystám :)) A mapy použitelný pro mě (Polsko, Slovensko, Madarsko a pak nějaký ty země směrem na Balkán)
bych tam asi měl mít ne? Děkuju za odpověd.
Opravdu nemá cenu vlastnit mapy úplně všeho. Jednak zabírají místo. Zadruhé, kolikrát se podíváš do Ruska během roku 2008, a vůbec okolní státy. Mapy které nemám bych si koupil jen až bych třeba do dané země cestoval.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10924Příspěvek Jirásek

Ještě k těm aktualizacím - upgrade navigačního softu (firmware, v tvém případě 7.22x) na novější je zdarma, jakákoliv mapa se platí (pokud nedostaneš při koupi bonus pro nákup většinou jedné mapy zdarma).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Smith-g
Příspěvky: 15
Registrován: 8.1.2008, 23:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10928Příspěvek Smith-g

Aha no tak ted už to chápu takže aktualizace map tedy nejsou nikdy zdarma. Myslel sem že třeba alespon na rok to tam daj teda..
jediný co sem tam našel v balení je nějakej ko´d na aktualizaci, kterej se musí ale využít do 30ti dní. Což je podle mě o ničem, pochybuju
že do měsíce nějaká cenná aktualizace vyjde.
No ted teda poslední nenašel sem nikde mapu Recka. V jakým balíčku se nachází? Když bych tam chtěl jet od nás tak bych musel tedy dokoupit
Východní Evropu, tam sem koukal že je Chrvatsko, Slovinsko apod., ale Recko sem tam nenašel.
TomTom GO 920 + RDS-TMC
http://WWW.fgmodellsport.cz
Uživatelský avatar
pschonmann
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 14:36

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10933Příspěvek pschonmann

Smith-g píše:Aha no tak ted už to chápu takže aktualizace map tedy nejsou nikdy zdarma.
Ano aktualizace map nejsou zadarmo. Je pochopitelné proč. Tomtom musí zainvestovat do řidičů. kteří jezdí a "aktualizují".
Leč technologie mapshare by byla super, kdyby byla dotáhnutá do konce, ale urcite budme radi i za tuto malou vlastovku. Nejidealneji bych videl to, ze bych si mohl zvolit trasy, ktere jsem projezdil a ktere chci nahrat na server. Zde by nahravalo semnou spoustu ostatnich ridicu sve cesty. Na druhe strane by byl server, ktery by tyto tracklogy zpracovaval a zjistil by, ze treba po tehle ceste se jezdi nejak casto, ale vubec v mape neni zanesena = > automaticky by ji doplnil v pristim vydanim. Z toho by mohl TOMTOM usetrit nejakou korunu.
Smith-g píše:jediný co sem tam našel v balení je nějakej ko´d na aktualizaci, kterej se musí ale využít do 30ti dní. Což je podle mě o ničem, pochybuju
že do měsíce nějaká cenná aktualizace vyjde.
Podle meho skromneho nazoru urcite nic nevyjde. Tato aktualizace slouží k tomu, aby jsi si aktualizoval mapy v pripade toho, že zařízení leželo dlouho na skladě.
Obrázek
sislakd
Příspěvky: 21
Registrován: 18.12.2007, 21:31

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10936Příspěvek sislakd

Ten kod nevyhazuj, nekde jsem cetl ze se ma zverejnit nova mapa nejdrive pro 920 na konci ledna. Protoze ta co tam je je uz dost starta vic jak 6 mesicu. A kdyz tedka u Tomtoma koupili Teleatlas, tak predpokladam ze konecne budou moci integrovat rychleji vsechny ty zmeny od uzivatelu (nove ulice, kruhove objezdy a tak), takze mapy mozna budou casteji.
TomTom GO 920 T, Apl. 7.221.8572, Maps: Western and Central Europe v.710.1576, North America v.710.1576, Guam v.710.1576, TThome 2.1.2.121
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10937Příspěvek vojta66

Pokud vím, tak mapu Řecka TT nenabízí vůbec.
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Smith-g
Příspěvky: 15
Registrován: 8.1.2008, 23:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10938Příspěvek Smith-g

Super všem děkuji za info ted už je to srozumitelné. :)
TomTom GO 920 + RDS-TMC
http://WWW.fgmodellsport.cz
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 10945Příspěvek Crusy

Poslední mapa z TT 920.....
Přílohy
evropatg9.th.png.jpg
evropatg9.th.png.jpg (4.55 KiB) Zobrazeno 10730 x
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
teepee
Příspěvky: 4
Registrován: 16.1.2008, 14:59

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 11296Příspěvek teepee

Pokud jde o kód v balení, tak ten jsem vyhodil okamžitě. Hned po rozbalení, instalaci a pokusu o aktivaci kódu mi to napsalo, že kód je prošlej. Jak to milej TT zjistil je ve hvězdách. Ovšem s aktualizací map jest to všelijak. Kupoval jsem GO 720 po Vánocích s mapami západní evropy, východní evropy a Kanárských ostrovů, vše ve verzi 705. Ovšem přes podporu TT jsem proti zaslání kódu zařízení, sériovýho čísla a kopie dokladu o nákupu, dostal zcela grátis Západní a střední evropu ve verzi 710. Mapa je to spojená, což se mi páčí při cestách do reichu víc než přeprogramovat navigaci v Železný Rudě.
Ještě k tý verzi aplikace. Je potřeba se podívat do zařízení a ne do TT Home, protože TT Home mi píše verzi aplikace 7.220, zatímco tom hlásí aktualizovanou 7.221.
Odpovědět