Mapy 8.50

Vše o navigacích značky TomTom
Zamčeno
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37969Příspěvek Crusy

Přesně...Je lepší si něco přidat a koupit se slotem,než se tam po čase vejde do těch 2Gb tak CZ...I když zaleží na každém....
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Jeka
Příspěvky: 25
Registrován: 7.4.2008, 19:00

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37970Příspěvek Jeka

jak je to tedy s USA mapama ?
Dave.1
Příspěvky: 3
Registrován: 8.7.2010, 11:59

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37971Příspěvek Dave.1

bolo365 píše: Jednotlivé státy měnit určitě nepůjdou, bude to v blocích. Na TT START 2 IQ kašli, raději mírně přitlač a kup alespoň TT 630, ten má už slot na kartu....
rozumim, takze kdyz se na to podivam na webu TT, tak idealni pro me bude mapka "stredni Evropa", kde jsou celkem asi vsechny staty, kam pripada v uvahu, ze bych jel. Ta ma 1,3GB, takze se do interni 2GB pameti vleze. Ale kdybych chtel jet do spanelska/portugalska, tak bych si musel mapu vymenit treba za "zapadni Evropa", ktera ma 1,8GB a taktez se vleze. Je to tak?

Pokud jsem to pochopil dobre, tak me to az "tolik" neomezuje. Jen aby me to nechalo takto mapy menit a pri vymene to nechtelo znovu "platit".

Davat dvojnasobek za navigaci (TT START 2 IQ EUROPE stoji cca 3500Kc) kvuli 4GB interni pameti ci SD slotu mi neprijde moc dobra investice (pro me jezdeni) ... funkce navic ci velky display asi nevyuziji, momentalne pouzivam jeste stary mobil s TT, ale tam mam asi 5 let stare mapy a vidim v posledni dobe, ze mi to uz nestaci, silnice za tech 5 let malicko pozmenili ...
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37972Příspěvek bolo365

Střední Evropa se ti tam vleze, to je fakt - k mé spokojenosti tam chybí ale Chorvatsko. Pokud budeš chtít do španěl a dáš tam Západní Evropu, nebudeš tam mít ČR....
Ale záleží natobě, já jen, že jsem při koupi uvažoval podobně - tedy že Xl stačí, protože mapy s označením 2GB budou do těchto zařízení vždycky - a tůdle nůdle - teď jsem vedle, stáhnout to a měnit bloky na hranicích pomocí noťasu, na to kašlu a upřímně říkám, že lituju, že jsem nepořídil 730 a šetřil jsem ... A jen pro doplnění - ta START2 má ořezaný ovládání, dle ohlasů tam nejdou doinstalovat ani vlastní POI body...

A pokud budeš ty mapy takhle nakupovat, tak samozřejmě každou platíš. V blocích je akorát ta Evropa a Západní a střední, co mají víc jak 2GB - tam lze měnit čtyři verze, ale ČR je jen v jedné - východní.
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Dave.1
Příspěvky: 3
Registrován: 8.7.2010, 11:59

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37975Příspěvek Dave.1

Hmm, to je vlastne pravda. Ja byl ted zvyklej z mobilu, ze zkratka tam kde konci mapa, tak si prepnu na dalsi mapu (blok dalsich statu) a frcim dal. Ale pri omezeni 2GB si vlastne mapu neprepinam, ale musel bych mit sebou notas a mapy prehazovat pres pocitac, coz je omezujici a vadilo by mi to.

A nejedna se jen o docasny problem, ze je kompletni mapa vetsi nez 2GB? Kdyz jsem nahodne koukal na mapy pro mobil (ktery sice nemam, ale je TT nadale podporovan narozdil od meho - HTC Touch HD), tak kompletni mapy 8.50 maji jen 1,5GB. Proc verze pro normalni navigace ma 2,3GB, kdyz je mapa asi stejna?

Kdyz se podivam na sortiment produktu, tak snad jen GO 730 a 750 maji SD slot ci 4GB interni pamet a vsechny ostatni produkty maji odted smulu? To odted prestanou prodavat ostatni produkty ve verzi s kompletni mapou Evropy, kdyz se tam tato mapa nevejde? A neni to duvod k reklamaci a vraceni penez, kdyz najednou nejde zarizeni aktualizovat?

Docela me toto zjisteni stve, protoze zkratka bych si vystacil s navigaci za 3500Kc s kompletni mapou Evropy a nyni to znamena poridit si navigaci za 7000Kc, pokud chci mit kompletni mapu Evropy aktualni.

A co se tyka TT START 2, tak se snazim najit i tu na foru nejake zkusenosti se START 2, ale nedari se mi to. Kde najdu ohlasy a informace, ze tam nejdou dat vlastni POI body? Ci zkusenosti se START2? A co se tyka orezaneho ovladani. Co tam chybi duleziteho? Ja se zatim jen docetl, ze tam snad nejde menit jas obrazovky (nevadi mi), nejdou ukladat cele vygenerovane trasy (nevadi mi - necham vygenerovat cestu znovu) ... a jinak navigaci snad nic nechybi, ne? Nebo co vse chybi oproti "NE-START" navigacim? Co se tyka velikost displaye, tak mi tato velikost nevadi, stejne jsem zvyknuty jezdit dle hlasove navigace a na display se podivam jen pri slozitejsich krizovatkach, kdy hrozi, ze odbocim na jine nez te zadane odbocce, kdyz jich je vic zasebou ...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37977Příspěvek Gumídek

Do mobilu je menší, protože v mobilu se nepoužívá např. čtení názvů v mapě hlasem...a zrovna tyhle složky jsou dost velké...to jen např.....myslím, že v mobilu se také nepoužívá IQ routes, to jsou další data....
jaery
Příspěvky: 3
Registrován: 9.7.2010, 5:32

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37983Příspěvek jaery

Ahoj, mám GO730 našel jsem tady návod jak dostat mapy 850 na 4GB kartu,díky.Nevíte jestli by fungovalo,že bych nechal navcore 8.351 v int.paměti a jen mapu 8.45 dal na kartu a TTH by mi ji zaktualizoval na 8.50.Navcore by zůstalo na interce?

Díky za odpovědi :usmev:
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37985Příspěvek bolo365

To Dave.1: Něco k tomu navcore použitému ve START2 a XL2 je ve vlákně - Body zájmu - zobrazování ikon, na třetí straně jsou i fotky menu - je to sice pro XL2, ale to navcore je stejný ....

Jinak abys to špatně nechápal, já netvrdím, že START2 či XL2 je zcela k ničemu - pokud někomu stačí základní navádění ( a nastavení), je pro něj výborný. Ale pro mě zejména nemožnost nastavení upozornění na vlastní poi body a nemožnost utvoření itineráře nedělního výletu předem v PC je vada podstatná.....
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Uživatelský avatar
ocadlyo
Příspěvky: 46
Registrován: 13.6.2010, 10:36
Bydliště: Těrlicko-Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37989Příspěvek ocadlyo

Vlastní body POI dohrád do navigace určitě jdou,jen se nezobrazují při 3D zobrazení (při navigaci). To pro mě není žádný mínus jelikož jsem s ní naprosto spokojen-menu jednoduché,rychlé. Navigace naviguje = svůj učel plní. :jupi:

Jo a nevím proč se tady pořád řeší něco s pamětí, když já mám interní pamět 1GB a mám na ní nejnovější mapu Central + Eastern Europe...??? jmenovitě státy- albánie,bělorusko,bosna a hercegovina,bulharsko,chorvatsko,černá hora,česko,estonsko,itálie,lichtenštejnsko,litva,lotyšsko,madarsko,makedonie,malta,moldávie,německo,polsko,rakousko,rumunsko,rusko,
san marino,slovensko,slovinsko,srbsko,švýcarsko,ukrajina,vatikán. Mě rozhodně tyhle státy pro moje cestování PLNĚ vyhovují.
TomTom XL2 Regional IQ Routes, Eastern and Central Europe 850.2781, Navcore 9.103 (18.6.2010),Bezpečnostní kamery Evropa, TomTom HOME 2.7.5.2014
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Q1KN2UYY5P
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37990Příspěvek louis65

jj, pokud nepojedes k mori do recka, francie ci spanelska, tak ti verim ze ti to staci, hlavne ze tam je chorvatsko a italie
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
boďa
Příspěvky: 21
Registrován: 8.7.2010, 11:06
Bydliště: Sedliště ve Slezku

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37995Příspěvek boďa

Ahojte,mám také tento stejný dotaz.Díky za radu všem.Boďa
jaery píše:Ahoj, mám GO730 našel jsem tady návod jak dostat mapy 850 na 4GB kartu,díky.Nevíte jestli by fungovalo,že bych nechal navcore 8.351 v int.paměti a jen mapu 8.45 dal na kartu a TTH by mi ji zaktualizoval na 8.50.Navcore by zůstalo na interce?

Díky za odpovědi :usmev:
TT GO 730 Traffic,Aplikace 8.351,Os315187,Gps v1.20,boot 5.5120,mapa Western and Central europe 2gb,v850.2800,4GB Kingston SDHC Clas 4.
Uživatelský avatar
čelda
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 3:09

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37996Příspěvek čelda

jaery píše:Ahoj, mám GO730 našel jsem tady návod jak dostat mapy 850 na 4GB kartu,díky.Nevíte jestli by fungovalo,že bych nechal navcore 8.351 v int.paměti a jen mapu 8.45 dal na kartu a TTH by mi ji zaktualizoval na 8.50.Navcore by zůstalo na interce?

Díky za odpovědi :usmev:
To Jeary: To chlape nejde. Tam kde chceš mít mapu,musíš mít navcore.
Interka i karta fungují samostatně jako pevný disk a pokud tam vložíš mapu,tak nemáš navcore který ti jí spustí.
Otevři v PC ručně Tomíka a ručo překopíruj navcore z interky na kartu,pak tam dej i 8.45 . Poté smaž ručně interku.
Připoj tomíka i s karto k TTH a dej aktualizovat a nabídne ti to kompe evropu a máš to.

Já jsem původně aktualizoval interku na v850 europe east(tu jsem i zazálohoval).Pak jsem koupil kartu a udělal to podle výše napsaného. Pak jsem ještě na interku vrátil zálohu v850 east. Když mám vloženou kartu mám plnou evropu a když jí vyndám mám jenom east. Pic. Hodně mi v tom pomohl Gumajz,který mně zjebal jak financ kozu a vysvětlil co jsem udělal špatně, Teď už se v tom orientuju celkem dobře. :blee: :blee: :blee:
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37997Příspěvek Gumídek

Já ho "nezjebal", jen jsem mu vysvětlil, že nejdříve si děláme zálohu, a teprve potom děláme něco se zařízením.....A že se nelze spoléhat ve všem na ToTomHome....a že zálohu, od které chceme, aby vždy fungovala, neděláme přes TTH...
Uživatelský avatar
čelda
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 3:09

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 37998Příspěvek čelda

Já to myslel samozřejmě v dobrém Gumajz :grin: . Alespoň jsem se chybama zase něčemu přiučil. :palce: :shock3: :shock3:
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
jaery
Příspěvky: 3
Registrován: 9.7.2010, 5:32

Re: Mapy 8.50

Příspěvek: # 38001Příspěvek jaery

Ahoj díky za odpovědi,jen jsem někde na tech.podpoře četl výpis zařízení ,které musí mít na kartě i navcore -vesměs starší zařízení se slotem řada GO X30- ani jedno.Díky :usmev:

A tady je odpověd TT tech. podpory jak to lze udělat

Mapu doporučuji na instalovat na 4GB SD kartu. Před tím je potřeba přesunout aktuálně používanou mapu ze zařízeni na SD kartu pomocí TTHomu. Připojte zařízeni k TTHomu a přihlaste se. Zvolte interní paměť a klepnete na Spravovat GO - Položky v zařízeni - Mapy - Zapadni a Střední Evropa - Od instalovat, uložte kopii na počítací podle dotazu. Dale klepnete v TTHome na Zařízeni a přepnete paměť na SD kartu, klepnete na Přidat dopravu, hlasy... - Položky v mém počítací - Mapy - Zapadni a Střední Evropa - Přidat. Po na instalování mapy na SD kartu klepnete na ikonu Aktualizuj GO.

Edit Jirásek: Odstraněna zbytečná citace
Zamčeno