Tomtom a nadmořská výška

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
pawe
Příspěvky: 6
Registrován: 5.2.2007, 21:52

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 27789Příspěvek pawe

Co je platné,že AutoMapa má funkci nadmořské výšky v sobě zakomponovanou,když mi na Acer N35 ukazuje stále cca. +40m nad skutečnou hodnotu. TT 930 mi měří s přesností+-2m a AutoMapě v tom nemohu vůbec věřit..... :zamysl:
TomTom 930 Trafic, aplikace 8.300.9732, Western_and_Central_Europe_815_2003
mil64
Příspěvky: 1
Registrován: 17.6.2009, 16:33

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 28677Příspěvek mil64

Naistaloval jsem do TT720 ttplayer a tripmaster2.5. Oba tyto programy ale obsahují soubor ttn. Ten, který používá ttplayer jsem nechal v kořenu TomTom a ten pro tripmaster jsem dal na kartu spolu s pluginem hook1.0 (požívám navcore 8.351 a pro něj je ten plugin nutný). Takhle to funguje obojí. Když se podívám do těch ttn souborů vypadá to, že jsou to jakési "baťáky" které příslušné programy spouští a tak jsem je zkoušel spojit do jednoho, ale to je asi blbost. Nebo to má nějaké řešení jak je spojit do jednoho? Dík.
scubadiver
Příspěvky: 2
Registrován: 3.7.2009, 19:55

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 29649Příspěvek scubadiver

Zdravím, mám malý dotaz používým soft. verzi TomTom navigace ve svém PDA. Mám verzi 7.910. Jakou verzi TRIPMASTERU mohu použít??? :zamysl:
Předem děkuji zkušenějším za rady 8-)
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 29651Příspěvek Docent

Mám verzi 7.910
To je ta poslední kraklá? Zkus si přečíst celé tohle vlákno, jestli se tu něco píše o Tripmasteru na PDA :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 29652Příspěvek Jirásek

Na PDA je většinou WIN CE, v navi tomtom Linux. Jaksi asi těžko.......
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
vlami
Příspěvky: 2
Registrován: 14.8.2009, 12:10

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 30369Příspěvek vlami

Funguje vše NV i na GO920 a bez problému!
100% odskoušeno.
:cheers:
Vlami - GO920
Viktor c.
Příspěvky: 6
Registrován: 9.1.2008, 13:24

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 31597Příspěvek Viktor c.

všiml jsem si, že po instalaci tripmasteru nebo height (obojí používají ttn) je vše plně funkční až na jednu podstatnou maličkost. Během navigace se displej refreshuje poloviční rychlostí, takže obraz samozřejmě vypadá, jako by se sekal. Mám TTGO 720, navcore 8.351. :nositka:
TTGO720
kido
Příspěvky: 1
Registrován: 6.10.2009, 9:44

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32020Příspěvek kido

Zdravim vsetkych,som tu prvykrat prihlaseny a chcel by som sa opytat ci ma niekto preklad,alebo strucny popis TRIPMASTER-u 2.5 co co znamena a ako sa da co ponastavovat.... Dakujem.
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32439Příspěvek louis65

Myslel jsem, ze se tady bude resit jen nadmorska vyska a ono se tu resi spousta programu, ktere jen na okraj umi take nadmorskou vysku. Kdyby nekoho zajimala opravdu jen nadm. vyska, kouknete sem: odkaz smazán, odkazuje na fórum s warezem , zde je velice jednoduchy navod, ktery zvladne kazdy.

EDIT Jirásek: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758 , prosím respektovat ::prav::
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
funtomas
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 18:35

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32441Příspěvek funtomas

presne ten program pouzivam je pekny a nezavadzia na displeji

ma to len jedinu chybu ale to je asi sposobene hw navigacie po prechode najvysieho bodu napriklad na horskom prechode mi nadmorska vyska este asi 30 sekund stale stupa a pritom auto uz fyzicky klesa dole
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32455Příspěvek louis65

louis65 píše:Myslel jsem, ze se tady bude resit jen nadmorska vyska a ono se tu resi spousta programu, ktere jen na okraj umi take nadmorskou vysku. Kdyby nekoho zajimala opravdu jen nadm. vyska, kouknete sem: odkaz smazán, odkazuje na fórum s warezem , zde je velice jednoduchy navod, ktery zvladne kazdy.

EDIT Jirásek: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758 , prosím respektovat ::prav::
Jirasku, prosim te, muzes mi rict co je podle tebe warez forum? Jestli to jsou podle tebe vsechny stranky, kde se resi i "nelegalni" SW, tak pak je warez pres polovina for podobneho tematu, vcetne Torrentu, RapidShate a Uloz to atd. atd. Do ted jsem si myslel, ze to druhe forum (schvalne ho kvuli tobe nejmenuju) je podobne forum jako toto, se dvema rozdily - tamto se specializuje jen na TomToma a resi i otazky se kterymi zde nechcete mit nic spolecneho (nelegalni SW), coz dokazu pochopit. Ale vydavat ho za Warez??? Promin, ale varez je podle meho prece jen neco jineho. A nebo se bojite konkurence, ze prave proto, ze tam se resi i jine otazky, kterym se tady umyslne vyhybate, tak se bojite aby ostatni uzivatele neutekly tam? Jsou to mladsi stranky a pekne se rozjizdeji, prave proto jsem si myslel, ze byste s nimi mohli spolupracovat a naopak je s dotazy, ktere tu jsou zakazany, mohli ostatni uzivatele odkazovat tam, nevim co by vam to udelalo.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32457Příspěvek Jirásek

Smazání odkazu není obava z konkurence. Fórum tohoto serveru (POI.CZ) je jakási druhotná činnost, hlavním posláním jsou body zájmu. Ano, byl to odkaz na specializované fórum pro TT. A jak jsi sám napsal - řeší se tam, mimo jiné (dokonce si dovolím tvrdit že především), nelegální SW, včetně odkazů na jeho stažení. Tím je to pro mne ZAKÁZANÁ oblast pro toto fórum.
A že se tu úmyslně vyhýbáme oblasti nelegálního SW - nechceme dopadnout jako jiná fóra, česká i zahraniční, která se musí každé dva měsíce stěhovat. Tady spíše dáváme přednost spolupráci s výrobci navigací, ne jejich okrádání kradením jejich SW.
Pokud se ti nelíbí mé rozhodnutí (máš na to plné právo), napiš administrátorovi tohoto serveru (rossini), stěžuj si, třeba mne suspenduje. Ale do té doby budeš respektovat moje zásahy (a samozřejmě i zásahy ostatních moderátorů) ! Jinak, jak jsem psal v SZ - BAN ::prav::

Mimochodem, pěkně se rozjíždějí právě pro ten nelegální SW. Výše naznačená fóra také pěkně jedou, jenže skoro každé dva měsíce na jiné adrese. Domnívám se že nebude dlouho trvat a i pro tvoje vychvalované fórum nastanou možná problémy. Ona ta svoboda internetu má své meze.
A že jsem použil, možná chybně, výraz warez - to rád vysvětlím, je to krátké a výstižné (než to sáhodlouze popisovat).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32465Příspěvek louis65

Da se rict, ze ti rozumim, ze se tu nechcete zabyvat nicim, co je nelegalni, aby jste (jak si myslis) za chvili neskoncili, i kdyz tomu sam neverim, protoze to by pak musely uz davno skoncit vsechny Torrenty a RapidShare atd., protoze tam je opravdu ten nelegal SW, ale na strankach o kterych se bavim, jsou jen odkazy na nej, maximalne se tam bavi o navodech. Proto se divim, ze kdyz vy (z daneho duvodu) se nechcete zabyvat temito "nelegalnimi" vecmi, proc se bojite odkazovat tam, kde se toho neboji. Kazdy se proste specializuje na neco, ale nikde neni psano, aby spolu nemohli spolupracovat. Na tamtech strankach jsou take odkazy na POI prave na vase stranky, prave kvuli vasi specializaci.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32468Příspěvek Docent

Přišlo by ti normální, kdyby třeba nějaký zámečník nedělal kopie klíčů bez bezpečnostní karty, ale na výloze by měl ceduli s adresou konkurenční prodejny, kde ty klíče klidně udělají?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomtom a nadmořská výška

Příspěvek: # 32470Příspěvek Jirásek

louis65: Pravidla stanovil ten, kdo tento web/server financuje (a ne zrovna malou částkou) ze své soukromé kapsy. Uživatelé nepřispívají ani haléřem, maximálně tím, že přidají či spravuji BZ. Případně že kliknou na reklamu (a z toho moc není). Pokud by tě tato problematika zajímala, pohledej trochu ve fóru, již se to tu probíralo.
Z výše uvedených důvodů se tyto pravidla budou dodržovat, stejně jako se dodržují na jiných podobných serverech. Namátkou navigovat.cz, ce4you.cz a další. Pokud bude odkaz směřovat na oficiální stránky výrobce programu, nikdo nic proti tomu nebude namítat, stejně tak u serverů, které dodržují obdobná pravidla jako POI.CZ. Pokud na rapida umístíš svůj program k volnému použití, také nic nenamítám.
Pokud se Ti to nelíbí, zruš zde svůj účet, nebo se opravdu obrať na rossiniho. Promiň, že to napíši natvrdo, ale pro komunitu tohoto serveru jsi toho zatím moc neudělal (ono to také za 3 měsíce nejde mnoho udělat) proto asi těžko můžeš stanovovat pravidla.
Nehodlám o tom tady dále vest diskuzi, v tomto vlákně je to OT.
Pro Docenta - tady opravdu nejde o konkurenci, ale o zachování pravidel ochrany duševního vlastnictví. To druhé fórum bylo založeno právě z důvodu, že tady toto vlastnictví respektujeme. S adminama toho fóra jsem v minulosti trochu komunikoval a snad jsem jim vysvětlil naše stanovisko.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět