Poraďte služební navigaci

Vše o navigacích značky TomTom
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 44973Příspěvek eidz

Ivo píše:Poraďte...
Potřebuji vybrat navigaci do služebních pohotovostních aut. Moc požadavků není, jen cena do 5tis. za kus, mapa stačí ČR....
S cenou bude potíž, ale buď v 3. tisíciletí a ne v pravěku. Pokud můžeš ovlivnit počet krabiček, které sebou lidi tahají, tak navigace+mobil do jednoho zařízení. Budeš potřebovat držák, který splňuje homologaci (cokoliv, co má přísavku) a nabíječku do auta.
Dotykový displej, android a povolit GPRS data.
A máš smysluplné řešení. Navíc kromě mapy (zdarma) jim dáš online informace o hustotě dopravě (google), což je pěkný bonus.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 44994Příspěvek Ivo

To co doporucujes je sice pekne reseni, ale ziju nohama na zemi a uz jsem si takove navigovani zkusil a nikomu ho doporucovat nebudu. Az budes vyrizovat delsi hovor a potrebovat navigovat...
Mimo to vim proc jsem shanel co jsem pozadoval... napr. se na autech stridaji ridici. O kolik vic bych tedy musel koupit telefonu? ;) Zustavam v praveku a budu pouzivat zarizeni k cemu je urcene.

OT: Proc sam zijes v praveku a mas navigaci a ne Smartphone? ;)
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 44997Příspěvek Gumídek

Asi proto, že když něco hledá na mapě, tak potřebuje telefonovat.... :usmev:
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45000Příspěvek eidz

Ne, protože v naší firmě nerozhoduji o tom, co se koupí. A stále je víc lidí v pravěku, než aby automaticky pro řidiče koupili handsfree. Nebo Vaši řidiči drží telefon při řízení v ruce? :silis:
Jinak u nás se kupuje funglovka auto bez handsfree a pak se na dvoře montuje souprava handsfree (údajně to prý vyjde levněji) :silis: :silis:

A právě, že si rád zkouším různé nové věci a když mám vedle sebe na držáku navigaci, s RDS-TMC a vedle v držáku služební phone s puštěnými google maps a vidíš, že podle google Jižní spojka tmavě červená - stojí to a navigace na Tebe svítí zeleně, že je vše OK...
Pak rezignuješ a řekneš si, OK, to je hustota provozu, to navigace nemusí hlásit. Jenže, pak na D11 stojíš v 3 km koloně, kterou ten google zase predikoval, navigace nic a pak se z rádia dozvíš, že máš před sebou bouračku, která je tam už hodinu....

Pak si říkáš, nejsou to vyhozené prachy?

Takže pravěk je o tom, že lidi odmítají používat věc, co mají na krku.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45002Příspěvek Ivo

Kdyz uz tedy chces ekonomicky...

Placeni pausalu na data pro 20 lidi pri hodne slusnem tarifu vyjde tak na dva tisice mesicne. Tedy za rok jsem na nakladech za navigace a vubec nepocitam vyssi porizovaci naklady za lepsi telefony. Predpokladam, ze navigace bude fongovat dele jak jeden rok.
Jinak kdo jak drzi telefon pri hovoru jsem vubec neresil, ale v dobe hovoru se ti prerusi navigovani, obzvlast pokud bych chtel pouzivat on-line data. A jestlize polovinu cesty resi po telefonu problem ke kteremu museli vyrazit, tak to by jim navigace v tel. byla fakt na dve veci...
Proste pro nas je tohle lepsi reseni, tak me tu nepresvedcuj o praveku. To ze se divis, ze domontovani navigace dodatecne vyjde levneji nez od vyrobce, pouze svedci o tom ze nevis moc o cem mluvis. Kbybych takove veci nechtel resit, nechavame namontovat fabricke navigace za sedesat tacu (nebo kolik za to skodovka chce), jen bych potom resil problem jak tam dostat vlastni body zajmu, kterych je ve vyhledu cca 130 tis.

PS: Taky jsem hracicka a vyzkousim si kde co, ale musim brat ohled na lidi co to maji ve finale pouzivat, kteri telefon maji na telefonovani, navigaci na navigovani a nemaji cas, chut nebo bunky si "hrat". Nekdy nejednodussi reseni byva opravdu nejjednodusii. ;) :cheers:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45015Příspěvek eidz

Víš co mám na business case nejraději? Že vyjdou tak, jak zní zadání. Sám je píšu, takže není problém Ti vymyslet jiný pohled, který Ti bude ještě generovat zisk :grin: :grin: :grin:

Snažil jsem se naznačit jinou cestu k cíli. Ale stejně jako BC, jakmile víš, jak to má vyjít, jiný BC vedení nevezme... Takže Ty jsi se už rozhodl, což je dobře.

Já nejsem každý den na silnici, ale službě do 20 tis. km ročně najedu, a vždy mě bere čert, když stojím v místě, kam bych vůbec nepřijel, kdyby fungovala výměna informací. Mít informaci o tom, že 10 km přede mnou je to ucpané, k nezaplacení... Mám Ti vyčíslit, kolik Kč provaříte, tím že stojíte, místo aby jste jeli? :palce:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45034Příspěvek vrána

Tak proč si nekoupíš vysílačku? :blee:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45083Příspěvek eidz

Protože do služebního nemůžu montovat soukr. věci. Neprošlo mi ani tažné.

A když se ročně proinvestují miliony na plat p. Zváry (z mých daní), tak proč si ještě kupovat vysílačku. :zed:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte služební navigaci

Příspěvek: # 45099Příspěvek vrána

No proč... přeci abys nestál v kolonách :blee: :chlamani:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět