Tom Tom home 2.3.1.92

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
scajp
Příspěvky: 32
Registrován: 22.3.2008, 11:03

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16016Příspěvek scajp

Mně poslední verze nenacházela aktualizace QuickFix , ale ( po radě z podpory ) stačí před aktualizací vymazat složku download z dokumenty/TomTom/Home/, pak vše OK... :?:
TOM TOM ONE XL , apl. 8.010 , centr. a vých.Evropa 7.15 , Západní Evropa 6.75, TTHome 2.3.1.92
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16036Příspěvek hafca

Mě jde jen MapShare, ale jak je u toho ještě QuickFix, tak to vypadne do chyby a nestahne se nic. Smazání tý složky nepomohlo. Vrátím se zpátky na tu verzi 2.2.2.83, s tou ty aktualizace šly. Ovládání u obou verzí nejde, hlásí FatalError.
TomTom GO 720T NV 9.430
Uživatelský avatar
petjitsu
Příspěvky: 70
Registrován: 17.2.2008, 8:15

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16128Příspěvek petjitsu

MapShare, QuickFix - 22,00 funkční
TT-GO 600; ver. 16.201.2572.311; europe v970.7464 (05/2016)
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16130Příspěvek vojta66

MS i QF funguje, dokonce i počitadlo načítá tentox. :mad2:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: Tom Tom home - různé chování s různými mapami

Příspěvek: # 16176Příspěvek Karel

Rád bych poprosil o vysvětlení některých věcí a o radu.

Mám TT One new Regional s mapou PL-CZ-SK-HU verze 6…. . Na kartě s mapou mám několik skupin POI stažených z http://www.poi.cz a dále Event_Logger běžící na pozadí systému. Pravidelně aktualizuji jak zařízení tak TT Home a stahuji ephemeridy. Vše mi funkuje bez problémů včetně ovládání TT pře TT Home.
Včera jsem si koupil paměťovou kartu s mapou Západní Evropy (dále WE) v. 7.16. Po připojení TT Home mi byly nabídnuty aktualizace MapShare. Proces proběhnul bez problémů, systém hlásí, že bylo staženo nějakých 99999… a že mapa je nyní aktualizovaná. TT Home také zobrazuje údaje o mapě WE (tedy ji v systému identifikuje). Pokud TT odpojím od PC, mohu na displeji TT mapu prohlížet. Až potud je vše v pořádku.

Problémy :
1. Pokud však chci ovládat TT z aplikace TT Home zobrazí se informace o tom, že není žádná mapa instalována. Když vyměním kartu za katru s mapou PL-CZ-SK-HU, ovládání přes TT Home funguje. Kde může být problém ?
2. Po připojení TT s mapou PL-CZ-SK-HU k PC stáhne TT Home ephemeridy a nainstaluje je. S mapu WE není stažení ephemerid vůbec nabídnuto. Na kartě s mapou PL-CZ-SK-HU je adresář „ephem“ na kartě s mapu WE tento adresář není. Ve volném terénu je také znát z tohoto důvodu veliký rozdíl v době nalezení signálu satelitů. Je možné adresář „ephem“ překopírovat na kartu s mapou WE ? Budou se pak ephemeridy stahovat ? Nechci nic riskovat.
3. Mám ještě jeden dotaz. Je možné mít na jedné kartě obě mapy? Domnívám se že ano, ale nevím, zda musí být vytvořené dva adresáře a v každém zkopírovaný kompletní obsah příslušné karty s mapou nebo zda se do kořenového adresáře může zkopírovat jen jedna karta + soubory a adresáře, které jsou na druhé kartě navíc. Možná se ptám hloupě, ale každá z karet má oproti druhé některé adresáře navíc:
PL-CZ-SK-HU : ephem, ppp, Script, Temporary Items
WE : helpme (první pomoc atd.), program, zip (Postal a Ver soubory pro
Británii a Holandsko)
marco007
Příspěvky: 1
Registrován: 7.10.2007, 17:58

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16178Příspěvek marco007

Mam go720 a mapy West and central europe 7.15.
Stahovani aktualizaci map (24545 oprav) i gpsfix je ok. ovladani z pc funguje take .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Tom home - různé chování s různými mapami

Příspěvek: # 16186Příspěvek mila-p

Karel píše: Pokud však chci ovládat TT z aplikace TT Home zobrazí se informace o tom, že není žádná mapa instalována. Když vyměním kartu za katru s mapou PL-CZ-SK-HU, ovládání přes TT Home funguje. Kde může být problém ?
Mám v současnosti naprosto stejný problém (i na starších verzích TTHome) a myslel jsem si, že to bude pouze u mě. Píše mi, že žádná mapa není nainstalována a když chci "nastavit aktuální pozici", tak TTHome spadne (hláška "program TTHome přestal pracovat"). U mapy PL-CZ-SK-HU, ani u Western_and_Central_Europe v 675 tenhle problém taky nemám, jen u verze Eastern_Europe 710 a Western_and_Central_Europe 710 - V navigaci mapy fungují naprosto normálně, takže stejná zkušenost :!: Jdu teď zkusit přidat ten adresář Ephem a třeba to bude tím - dám vědět...tak ani ephem nepomohl :KO:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: Tom Tom home - různé chování s různými mapami

Příspěvek: # 16187Příspěvek Karel

mila-p píše: Jdu teď zkusit přidat ten adresář Ephem a třeba to bude tím - dám vědět...tak ani ephem nepomohl :KO:
[/quote]
Že adresář "ephem" nepomohl k rozpoznání mapy mne nepřekvapuje. To s tím určitě nesouvisí. Ale stahují se potom alespoň ty ephemeridy (GPSFix) ?
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16189Příspěvek mila-p

Taky si myslím, že to s tím nesouvisí, ale člověk už ze zoufalství zkouší všechno :usmev: GPSFix se na můj GO 500 nestahovaly nikdy, údajně se stahují až na GO510 a 910, které tohle podporují.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16206Příspěvek Gumídek

To je asi dost divné,měl jsem starého One,opravdu starého,a tím,že jsem kolupil nové mapy,a stáhl aktualizovaný navcore sedmičkové řady,s mapami 675.1409 a opravy se stahovaly bez problémů. Celou dobu jsem s ním jezdil a v pohodě !!!! Po roce a půl jsem ho prodal a koupil One XL.
blutut1
Příspěvky: 9
Registrován: 4.5.2008, 5:42

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16225Příspěvek blutut1

Jenom pro upřesnění:
Pokud je nainstalováno více map v root adresáři, MapShare se updejtuje pouze pro mapu která je momentálně přepnutá.
V případě, že chcete updejtovat MapShare pro všechny nainstalované mapy, musíte mapy postupně přepínat a updejtovat jednu po druhé.
Takhle to funguje u mého Tomtoma GO910.
Have a nice day :palec:
Tomtom GO910, navcore_7.162.8492_Western_and_Central_Europe_720.1803, Eastern_Europe_720.1803, USA_and_Canada_720_1803, TomtomHome 2.3.1.92, Windows XP Pro SP2
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16304Příspěvek Karel

Obrátil jsem se také na technickou podporu TOMTOM, odkud jsem obdržel tuto odpověď:

„Prosim abyste zarizení pripojil k pocitaci.spolu s novou SD kartou
!!!! ZAZALOHOVAL pomocí TomTom Home. !!!!
Potom vypnul TomTom Home, otevrel si tento pocitac a tomtom si otevrel jako disk
a na nem smazal vsechny soubory ne slozky!!!(nemazte prosim soubory ve slozkách)!!!
Jakmile tento krok ucinite zapnete znovu TomTom Home a nahrajte novou aplikaci.( Aktualizuj me ...)
Prosím pro odeslání odpovědi použijte výše uvedený odkaz “chcete-li aktualizovat svůj dotaz z našeho serveru podpory klepněte zde”.

Za tím účelem jsem si pro jistotu koupil novou 2 GB kartu na kterou jsem zkopíroval kartu s mapu WE. Kartu jsem odzkoušel a VŠE fungovalo stejně jako s originálem : v přístroji TT One New bezchybně, v ovládání TTHome není žádná mapa rozpoznána i když ji systém najde a stahne aktualizace MapShare..
Chtěl jsem obsah karty smazat a nakopírovat na ni kartu s mapou PL-CZ-SK-HU. Smazalo se vše až na 3 prázdné složky, které nebylo možné nijak smazat. Proto jsem kartu naformátoval. Pokud na ni nakopíruji PL-CZ-SK-HU v.6..vše funguje bezvadně jak v přístroji TT tak v TT Home. Karta je tedy asi v pořádku. Chtěl jsem zopakovat pokus s mapo WE v. 7.16, ale zjistil jsem, že nyní (po předchozím naformátování karty) již nefunguje ani v přístroji ani v TT Home. Originální karta s PL-CZ-SK-HU verze 6 má formát FAT, originální kart s WE má formát FAT32. Vyzkoušel jsem obojí formátování, ale nic se nezměnilo : S PL-CZ-SK-HU v.6..e je vše OK, s WE v 7.16 nyní již nejde nic (s originální kartou je stav stejný jako dříve, tedy funguje v TT ale není vidět v TTHome.)

Může mít přeformátování karty nějaký vliv na funkci TT a TTHome i když je formát stejný s originálem ?
Zkoušel jsem různé kombinace uložení obou map na jednu kartu, ale vždy byla nalezena je PL-CZ-SK-HU (jak v TT tak TTHome). Jak správně uložit obě mapy na jednu kartu, aby je alespoň TT home obě viděl ? Zkusil jsem nakonec udělat zálohu přes TTHome s originální kartou WE a potom obnovit z vloženou čitou kartou (s tou kterou jsem dříve formátoval). V kořenu jsou složky s oběma mapami, ale nyní TT ani TTHome nevidí již žádnou mapu.
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16408Příspěvek *MC*

skus format a pak program ClearFlash, někde se tu poflakuje ... nebo google
p.s. do podpisu si dej typ zařízení jako ostatní ...
Sygic Aura HTC
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16436Příspěvek Gumídek

ClearFlash je na stránkách tomtom.com....
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: Tom Tom home 2.3.1.92

Příspěvek: # 16441Příspěvek Karel

Díky za rady; vyzkouším to. Jen mám určitou pochybnost. Pokud tomu dobře rozumím, tak ClearFlash vyčistí flash paměť v přístroji TT a odstraní "smetí" které brání načtení jiné mapy. Mě ale obě mapy v TT One New (samostatně, každá na své originál kartě) fungují.
Problém je v tom, že:
1. S mapu WE na originál. kartě se nedá TT ovládat prostřednictvím TTHome, i když v samotném přístroji to vše funguje bezchybně
2. Po překopírování na novou 2GB kartu WE nefunguje vůbec ani v TT ani v TTHome

Pokud by ve flash bylo nějaké "smetí", pak by snad byl problém i s mapu WE na originální kartě v samotném přístroji (tedy bez ohledu na TTHome). Nebo je tomu jinak ?
Jde tedy hlavně o to, proč nelze mapu na originální kartě ovládat před TTHome. S tím, že asi nebudu moci mít obě mapy na jedné kartě a přepínat je jsem se sjiž mířil.
Odpovědět