Nové verze mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25910Příspěvek mila-p

Hmm a podle toho to taky vypadá - stačí tam posadit joudu s nedokončenou základní školou a platem 40.000,- / měs... Kdybych měl já o tuto práci zájem, tak mám smůlu, protože nemám maturitu :haha:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
RomanKasak
Příspěvky: 86
Registrován: 12.12.2007, 1:05

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25917Příspěvek RomanKasak

Dnes po připojení 930T mi to nabídlo aktualizaci aplikace 8.302,tak je už na instalováno,ale žádné změny zatim nevidim......co to je zas za novinku??...během měsíce hned dvě nové aplikace...
TT930T, NC 9.004, mapa 840.2562, USB RDS-TMC 4V00.014
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25919Příspěvek Ivo

TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25937Příspěvek ClonyXXL

Takže když to tedy shrnem, tak:
1. máme skvělou technickou podporu v našem rodném jazyce.
2. kopírovat text umí skvěle.
3. nabízí se otázka, jak dlouho (kolik let) už tuto odpověď kopíruje.
4. máme skutečně skvělou perspektivu, že se JEDNOU všechno zlepší a naše posílání oprav bude i k něčemu (ale přiznám se, že moc tomu teda nevěřím).
5. Pokud má Tomtom tak úžasný problém s velikostí map, dovolil bych si jim poradit (ale jedině za podmínky, že mi tento nápad bude patentován!), dokonce mám nápady dva:
a) rozdělit mapy na poloviční velikost za poloviční cenu
b) nevyrábět krámy s tak malou pamětí. Dnešní ceny pamětí nejsou zase tak velké, aby nemohly být aplikovány do mašinek. Třebá JÁ, myslím tedy opravdu osobně JÁ jsem ochoten si koupit větší paměťovou kartu, třeba zrovna 16 GB, aby případné zvětšování map díky různým uzavírkám, jednosměrkám a NEDEJ BOŽE novým silnicím mi nedělalo do budoucna zvětšení celkové velikosti mapy třeba i o několik MB, nebo dokonce i o několik desítek MB!!! jakékoliv kapacitní problémy!!! (a tomu už teda říkám slovo do pranice!).

6. se bohužel nabízí otázka, KDY se vlastně můžeme dočkat nějakého zlepšení, když právě takovéto věci dělají Tomtomu takové nesmírné problémy. (mimochodem - je nový NavCore - sice horší než ten předchozí, ale přece jen nový!!! Takže stahujte! Budete litovat!). Nenašel by se tu náhodou někdo, kdo by nám byl ochoten vyjmenovat veškerá zlepšení TT od verze 5 do současnosti?

7. Suma sumárum, JE MI Z TOHO SMUTNO! VELMI SMUTNO! VELICE VELICE SMUTNO :cry: :zed:
Za komančů byla aspoň v každém obchodě Kniha přání a stížností.

P.S. Za případné hrubky se předem hluboce omlouvám. A kdyby náhodou někdo nepochopil, co jsem tím vším chtěl říct, tak je takové jedno staré..........ČESKÉ........přísloví: Chytrému napověz, hloupého kopni. 8-)
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25938Příspěvek Docent

Výrobce mně ti to zdůvodní vysokou mírou pirátství, takže na technické podpoře musí místo Čecha zaměstnat Tatara a na zpracování změn mají málo lidí, tak tam ty současné změny dají za 3 roky...
BTW je zajímavé, že jsem zatím neslyšel u upirátěném Dynavixu nebo SmartMaps (kromě poměrně staré verze), zatímco TT je upirátěný druhý den po uvedení na trh...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25941Příspěvek fox50

Upirátění - čím více lidí daný produkt používá tím větší šance je že se bude pirátit.

Velikost map - problém nebude ani tak ve velikosti Flash, ale v síle procesoru zpracovat takové množství dat. Myslím že problém by šel vyřešit rozdělením nap na jednotlivé státy jako to mají jiné navigace ale to je dost práce a pochybuju že to udělají.

Zákaznická podpora - Uvědomte si, že takový člověk má každý den třeba 3000 zpráv ve kterých je pokaždé téměř to samé, věřte mi že každý v tomto množství časem přejde na systém označit vložit. Ono to ani jinak nejde. My tady si můžem vybrat zda na nějaký dotaz odpovíme nebo ne, ale ten člověk prostě i na sebe tupější dotaz musí odpovědět a to co v nejkratším čase. Navíc je to pro něj práce a ne koníček který ho baví jako nás tady. Když se na to člověk podívá z druhé strany, tak se nedivím že dostáváte odpovědi všichni stejné, tím spíše když se ptáte na to samé :) A co je horší kolikrát ani oni nevědí co s tím protože to neví nikdo ani mistři u zdroje.
Naposledy upravil(a) fox50 dne 3.3.2009, 14:42, celkem upraveno 1 x.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25942Příspěvek Docent

Ne že bych chtěl upřednosťnovat nějakou navigaci, ale když jsem se se svojí navigací v neděli dopoledne obrátil na technickou podporu, tak jsem měl za 3 hodiny odpověď a k věci :palec: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25943Příspěvek ClonyXXL

no, to je sice moc hezké, ALE:
JÁ si koupím novou mapu AŽ tak asi ..........zhruba..............nevím přesně............ALE TO PŘECE NEVÍ NIKDO, takže prostě AŽ se doslechnu, že mapy skutečně někam pokročily. Jednosměrka z obousměrky v Berlíně mě skutečně momentálně moc nezajímá.
A kdy si teda koupíte novou mapu vy? Firma přece potřebuje prachy na vývoj nových map! Logické, ne? :mad2:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25944Příspěvek fox50

Je to o tom počtu kolik je lidí co používají Automapu, a kolik je uživatelů TomTom?
Když mi příde za den 15 dotazů budu mít čas to řešit, pokud mi příde za den 3000 dotazů, tak kvalita a chuť to řešit bude uplně jinde. Podívejte se na to z pohledu těch lidí na HelpLine.

Mapy - věřte že v globálním měřítku ve kterém TomTom operuje je pár tisíc lidí v ČR docela kapka v moři. Nemluvě o tom že polovina čachů má mapy nelegálně :) Takže nečekejte že při zanášení oprav do map bude ČR pro TomTom důležitá. To raději zanesou 10 000 oprav v USA.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25945Příspěvek Docent

Mno, jde o to, že já se obracel na technickou podporu do Polska, protože specíálně pro Česko podpora neexistuje... A pokud vím, tak v Polsku má Automapa 300.000 uživatelů (legálních, nelegálním neradí), což je skoro urkitě více, než kolik jich má v Česku TomTom...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25952Příspěvek ClonyXXL

to fox50: Neděláš ty náhodou taky na nějaké HelpLine, že se jich tak zastáváš?
Už DÁVNO se říkalo, že nejlepší opravář na firmě je ten, co nemusí nic opravovat. Tzn. pro ty, co nechápou, pokud opravář něco spraví a skutečně je to spravené a funguje to tak jak má, tak takový opravář může celou směnu sedět na prdeli a čekat, až se něco pokazí. Ale protože to vždycky opravil pořádně, tak prostě celou dobu sedí a nedělá. Zaslouží si to??? Podle mého názoru rozhodně ano!!! Nemusí pak dostávat vzpomínaných 3000 dotazů denně, jak píše fox50.
Kdyby Tomtom dělal nové mapy lepší a lepší, než ty starší, možná by se mu dalo vytýkat, že tam nemá to, co konkurence už tam má. Ale JAK JE MOŽNÉ, ŽE NOVÉ MAPY JSOU HORŠÍ NEŽ TY STARÉ???????? Jak to, že tam chybí ulice????? Kterou mapu si mám teda vlastně koupit? Nebo vy jste snad ochotni platit za něco, co je horší než to, co máte doma? Není to tak náhodou hovadina?
Takže to tak vypadá, že jestli chceme skutečně zlepšení - počkáme si ze dva roky a pak už SNAD budou skutečně lepší.
Jinak s tou aktualizací map 4x do roka to vidím asi takto: Dřív jsem si koupil jednu mapu za rok +- za 2500. Teď mám sice slevu, ale ve finále zaplatím +- stejně, ne-li víc než předtím (při +- stejném výsledku). Ale Tomtom má prachy jisté.
Navrhoval bych zavést aktualizace 12x do roka. Jedna aktualizace - za 300 Kč. Za hubičku, ne? Co na tom, že za ten rok tam bude tolik změn jako dřív jednou za rok? ALE - 12x 300 = 3600 Kč. Není to pro Tomtom lepší????? Já jsem tedy rozhodně pro!
A vůbec bych se nedivil, kdyby Tomtom za pár let vyhlásil bankrot.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25953Příspěvek ClonyXXL

fox50 píše:Je to o tom počtu kolik je lidí co používají Automapu, a kolik je uživatelů TomTom?
Když mi příde za den 15 dotazů budu mít čas to řešit, pokud mi příde za den 3000 dotazů, tak kvalita a chuť to řešit bude uplně jinde. Podívejte se na to z pohledu těch lidí na HelpLine.

Mapy - věřte že v globálním měřítku ve kterém TomTom operuje je pár tisíc lidí v ČR docela kapka v moři. Nemluvě o tom že polovina čachů má mapy nelegálně :) Takže nečekejte že při zanášení oprav do map bude ČR pro TomTom důležitá. To raději zanesou 10 000 oprav v USA.
Tak co vy Češi teda vlastně chcete??? Navigaci? Lepší mapy? TRHNĚTE SI! Jste jen kapka v moři.
Do prdele, pořád mi nejde do hlavy, proč mi u nás na firmě tlučou do palice, "NÁŠ ZÁKAZNÍK, NÁŠ PÁN". Fakt to nechápu. JÁ bydlím JEN v Česku! :lol1:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25955Příspěvek ClonyXXL

Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
petr_marsal
Příspěvky: 33
Registrován: 22.3.2006, 16:17

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25958Příspěvek petr_marsal

Víte, já jsem dlouho váhal, jestli mám naši komunikaci s infolinkou zveřejnit. Vím, jak je to těžké, mám také (mimo jiné povinnosti) na starosti infolinku u velké mezinárodní firmy a není to jednoduché. Lidský faktor pravidelně selhává a i když děláme maximum, k chybě občas dojde. Proto musíte vědět, jak nastavit procesy a jak řešit problémy.

Komunikací s helplinkou TomTom jsem byl opakovaně zklamán, chybí jim znalosti, ochota pomoci a lidský přístup. Prostě je vidět, že firma TomTom hodně rychle rostla a ne vždy se jim podařilo nastavit procesy ve firmě ideálně a najít správné lidi. Chce to hodně úsilí, trochu štěstí a čas.

Přesto firmu TomTom považuji za jasnou jedničku na trhu a zatím o jiné firmě neuvažuji. Jen doufám, že dětské nemoci s Mapshare, novými mapami a dalšími věcmi se jim podaří vyřešit.

Nám to ušetří spoustu nervů. :koul:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25968Příspěvek Gumídek

Jednou jsem řešil opravdu velký problém s infolinkou TT. Naštěstí jsem narazil na profíka a za čtvrt hodiny jsme problém vyřešili. Bohužel si pamatuji jen to, že jeho jméno bylo původem polské. Věděl co říká, a rozuměl navigacím, a fakt to byl balzám na duši. Kolegovi jsem zachránil navigaci(úplně novou), protože si v rámci záruky posledních map stáhl blbost, nainstaloval, nezazálohoval, a navigace přestala fungovat. Naštěstí jsme to řešili za dva dny a nebylo pozdě. Dnes mu bez problémů funguje. Ale když jsem řešil ještě něco, tak jsem narazil na člověka, který by měl spíše sedět doma na zadku, a necpat se, kam nepatří. Když tu TT byl chvíli a rozjížděl českou podporu, hlásil jsem se, že bych rád v TT pracoval. Jaké bylo mé překvapení, když mi řekli, že je více zajímá vzdělání(nemám maturitu, jen výuční list,bohužel jsem ze školy pro pracující odešel před dokončením-doma dítě, žena na mateřské), a to, jestli se někdo vyzná v navigaci tomTom a má zájem, aby to fungovalo, není dle jejich slov zas až tak podstatné....Tam je zakopaný pes u většiny velkých firem. Pak se ale nemůžeme divit jak fungují. A je jedno, jestli je to TomTom, Česká spořitelna, O2, či jiná z velkých firem na trhu....Zákazník - náš pán, toto heslo je jen prázdným pojmem. O2 zákaznická linka vám klidně sdělí, ať jdete jinam, když na zákaznické lince třikrát reklamujete stejnou věc, a řeknete, že uvažujete o odchodu....Dokud bude dost lidí, kteří si takové jednání nechají libit, tak tyto firmy jednání nezmění....
Odpovědět