tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40239Příspěvek oubija

Zdravím všechny. Prosím o radu. TomTom 910 jsem přes pc vymazal s tím, že si nahraju nový mapy - (celý obsah) a od té doby naviigace nereaguje. NEJDE ZAPNOUT. Nevíte někdo co s tím ?? Jsem bezradnej, na novou nemám. Díky za každou radu..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tomtom 910

Příspěvek: # 40242Příspěvek Jirásek

Co vše bylo vymazáno - pouze mapy nebo celý systém? Byla před vymazáním vytvořena záloha? Trochu málo informací. :zamysl:
Pokud bylo vymazáno vše, nemůže navi naběhnout, nemá v sobě systém. Nahraj obsah zpět ze zálohy a přes TT Home kup novou mapu. Sama se stáhne a uloží kam má. Pokud nebyla ani vytvořena záloha, je to nepříjemné.
Navi připoj k PC, přes TT Home dej aktualizovat - stáhne se a nainstalije navcore (systém). Potom opět přes TT Home proveď nákup a instalaci mapy.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40243Příspěvek oubija

vymazal jsem celý obsah, vše jsem označil a dal odstranit, zálohu jasan mám ale navigace nejde zapnout proto také nekomunikuje s pc a nemůžu vůbec nic.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40246Příspěvek Jirásek

Zkusil bych připojit k PC (USB) a provést reset resetovacím tlačítkem a potom zapnout? Vím, vypadá to nelogicky, ale navi by měla být i při vypnutí (pokud je baterie OK) v jakémsi režimu spánku.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40247Příspěvek oubija

hm, zase jsem narazil, po připojení k pc se nedostanu na resetovací čudlík..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40248Příspěvek Jirásek

Jsem blb, nedocvaklo mi, že 910 má atyp konektor a ne USB. Omluva.
Ale v této souvislosti mne napadá mne jiná věc. Není vybitá baterka? Na dokovací stanici můžou být špinavé kontakty a může špatně dobíjet. Je připojen k dokovací stanici síťový nabíječ? Nabíjí? Zkus nabít navi v autě přes autodržák. Vůbec, zkusil bych gumou na gumování opatrně vyčistit kontakty jak na dokovací stanici, tak i v navi. Prohlídni kontakty třeba lupou, zda nejsou nějak poškozeny.
Měl jsem podobnou závadu na mobilu (Sony Ericson), vypálil jsem nabíjecí kontakt (plošku) na mobilu připojováním síťové nabíječky pod proudem. Od té doby připojuji podobná zařízení nejdříve k nabíječi a teprve potom nabíječ do sítě.
Připadá mi divné, že by navi tak najednou zdechla.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40249Příspěvek hafca

oubija
Jestli není ta baterka vybitá, zkus jinou věc. Podrž ten reset alespoň 30 vteřin. Zapni počítač, dej navigaci do stojanu a zkus jí zapnout. Ve většině případů se přihlásí.
Jen s tím resetovacím tlačítkem zacházej jak s čínskou vázou. Je mrňavé a dost choulostivé. Už jsem jich několik viděl rozmáčklých a trvale seplých.
TomTom GO 720T NV 9.430
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40250Příspěvek oubija

super, děkuji moc za pomoc, ještě tohle zkusím a budu muset letět do procesu, budu večer a ráno. Měj te se fajn a prozatim díky moc
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40344Příspěvek oubija

Tak jsem vyměnil stolní přpojení k pc a měl jste pravdu, asi byl někde vadný kontakt. Díky za rady, moc jste mi pomohl. Chtěl jsem se ještě zeptat, dostal jsem od kamaráda mapu central and Eastern Europe a když jí přetáhnu do navigace 855.2931 vůbec se nezobrazí, že je v obsahu. Nevíte jak na to ? Mám tam mapu 680 a to už je docela pozadu a navíc musím přepínat západní a východní evropu když jedu přes hranice.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40345Příspěvek Jirásek

Mapa musí být aktivovaná na ID příslušné navigace. To se provede automaticky při nákupu mapy přes TT Home.

Ostatní možnosti - to není téma pro toto fórum.
::prav:: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
oubija
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2010, 7:58

Re: tomtom 910 - vymazání obsahu navi

Příspěvek: # 40346Příspěvek oubija

rozumím, málo času, nečetl jsem podmínky. Omlouvám se s díky
Odpovědět