Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Vše o navigacích značky TomTom
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40086Příspěvek Gumídek

Tak jsi lepší než jsem myslel :palec: . Přesně tak, nic nemusíš mazat. Od chvíle, kdy tam bude slot na kartu, tak bude číst jen kartu....A na ní překopíruj tu zálohu. A hned budeš vědět, jestli je vše ok....
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40087Příspěvek Kema

Super. Tak to jsem rád že už vím co se bude dít.
Pak mám dotaz ohledně této mapy:

http://www.tomtom.com/cs_cz/products/ac ... ope-v8.50/

Tu by právě majitel navigace chtěl, ale pravděpodobně se dodává jen na velké SD kartě.
Pokud ty data překopíruji na mikro SD tak to asi fungovat nebude, co?
Vím že ta mapa si čte serial číslo paměťové karty.
Jak tedy dostanu tu mapu na mikro SD tak aby vše fungovalo normálně?
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40088Příspěvek vilik

A proč 8.50, když jsou mapy 8.55 ? Jinak pokud tu mapu, nebo kteroukoli jinou koupíš pro tento přístroj, tak ji sice můžeš nakopírovat na jakou kartu chceš, ale bude fungovat jen a jen v přístroji, pro který jsi ji koupil. Číslo karty navigaci nezajímá.

Musím tě upozornit, a už se to tu někde probíralo, že tě to při nákupu mapy nabídne mapu vhodnou pro tento přístroj, bez ohledu na velikost karty. Takže ti to s největší pravděpodobností nabídne nějakou střední, nebo východní, či západní Evropu a ještě ořízlou na nějakých cca 800 Mega . Ale jak už jsem psal, už se to tu řešilo, zkus hledat. Myslím, že na to nějaký postup je.

Pokud se mýlím, tak mě určitě někdo opraví. Já mám 20 Giga HDD, takže takové problémy jdou mimo mě.
Naposledy upravil(a) vilik dne 13.11.2010, 20:55, celkem upraveno 2 x.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40089Příspěvek Kema

Nevím jak teď odpovědět, ale na podpoře Tom Tom jsem si dal hledat aktualizaci pro One s SD kartou a dostal jsem nabídku s verzí map 8.50.
Je jasné že pro One 3 E takovou mapu nenabídne, protože má paměť pouze 512 kilo.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40098Příspěvek Gumídek

Ale to není pravda, protože ty při koupi mapy můžeš určit, co chceš. Já pro své klienty kupoval už dostkrát mapu, která nebyla přímo určena pro jejich zařízení, takže vím, že to jde. Začíná mi ten majitel zařízení připadat jako "Matla". Navigaci neprodá, a nekoupí lepší. Nechce nové mapy, ale staré....Přestává mne to bavit...A proč to hledáš na stránkách TT a ještě s kartou, ane přes TomTomHome ??? Do pytle, budeš kupovat starej autoatlas ??? Nebudeš, tak jak ty, tak majitel , přestaňte blbnout, a začněte vnímat ty, kteří tomu rozumí. A postupujte podle rad, které ti zde dáváme. Nebo jdi, kup si co chceš, ale v tom případě se už neptej...
Mapy se kupují přes TTHome, při připojeném zařízení a platí se kartou, která umožňuje internetové placení. A ne, abys zase přišel s tím, že si myslíte, že to není bezpečné. Kupuji mapy pro své klienty několikrát do roka, a vše ok. Zpalceno je on-line, a mapa se začne stahovat hned. Stažení záleží jen na rychlosti připojení....
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40100Příspěvek Kema

Já se polepším - sorry :-)

Mám další dotaz.
Když koupím mapu střední a západní Evropy, existuje u TomToma nějaká možnost editace mapy?
Například u Garmina jsem editoval mapu v programu Map Source na PC a pak jsem editovanou mapu poslal do Garmina. Prostě jsem smazal státy které tam být nemusí a tím se snížila datová velikost souboru.
Pak se volné místo mohlo využít například na TOPO ČR a pod.

Ještě před nákupem mapy - abych neudělal nějakou blbost.
Nemůže se mi stát že si vyberu blbou mapu která nepůjde na NAVCORE 8.010 ?
Přeci jen budu kupovat mapu která není určena pro One 3 rd.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40101Příspěvek vilik

MapShare
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40102Příspěvek Gumídek

Nezlob se, ale to jsou dotazy...Tohle není Garmin, máš v ruce TomToma. TomTom nemá TOPO...Žádné státy se nemažou. To, co ti TT nabízí pro tvé zařízení, to není DOGMA !!!! Doporučuje to proto, že si firma myslí, že když jsi si koupil úplně nejlevnější navigaci, tak do ní potřebuješ jen to základní. V civilizované zemi to tak funguje. Jen tady si každý koupí navigaci za korunu, a chtěl by, aby uměla tolik, jako ta, která stojí tisíc....V přeneseném slova smyslu. Ale problém je, že my ti zde nemůžeme do hlavy nalejt to, co všichni známe za celou dobu, co pracujeme s snavigacemi., A ty, aby jsi si pročetl fóra, a nažil se je načerpat sám, tak se pořád jen p táš a ptáš....Musíš pro to udělat něco sám...
A poslední odpověď. Pod tím NC číslem poběží všechny mapy...
Kemo, nechceš se na to vykašlat, a tu mapu-myslím tím koupi a instalaci nechat na někom, kdo tomu fakt rozumí ??? Já se obávám, že uděláš někde nějaký kopanec....
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40103Příspěvek Kema

Neboj.
Já to zvládnu.
Díky všem za poskytnuté rady.
Pak dám vědět jak jsem dopadl.
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 40215Příspěvek Kema

Ahoj.

Tak dílo se povedlo.
Mám teď na kartě o velikosti 2GB NC 8.417 a na zkoušku poléčenou mapu Centrální Evropy 855.2884
Otestuje se to na několika jízdách a pokud vše bude OK tak se koupí originální mapa.
Ještě jsem prý měl dát nový Bootloader. V navigaci je 5.5001, ale to je prý dost riskantní zákrok tak to neřeším.
Stejně chceme koupit jen tu CE a ta má asi 1,4GB, takže to v pohodě karta 2GB zvládne.
Jen mám trochu potíže s připojováním navigace k PC.
Někdy po připojení vidím interní paměť a jindy zase kartu, takže je třeba si to ohlídat.
peel
Příspěvky: 3
Registrován: 9.6.2011, 12:52

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 42666Příspěvek peel

Dobrý den.
Pokusil jsem se podle informací zde ve fóru rozšířit pamět u svého starého TT One 3rd, ale bez úspěchu. Nefunguje to ani s kartou SanDisk 2GB, se kterou bylo psáno, že je vše v pohodě. "Nevidí" to ani TT (zobrazuje informace jen o vnitřní paměti), ani PC po připojení USB kabelem a po spojení (PC vidí jen interní Flash a basta!).
Mám tedy dotaz. Jak se vlastně to rozšíření projeví? Po připojení k PC kabelem se objeví 2 disky? Nebo to "vidí" jen TT a jak se to dozvím, zda je paměť rozšířena v TT? A nebo to nepoznám, ale po překopírování všeho na tu kartu to nabootuje z té karty (tedy bude TT hledat systém nejdříve na SD kartě a pak až ve své vnitřní Flash)?

Také mne přepadává trošku zklamání, že tento publikovaný návod není funkční a někdo si dělá jen žertíky. Zapojení jsem totiž kontrolovat nesčetněkrát a nenašel jsem odlišnosti oproti zde zveřejněným informacím.

Děkuji vám za základní informace předem, jsem (doufám zatím) v navigacích "zelenáč".

S pozdravem,
Petr Eliáš

Kdyby se vám odpověď zdála až hodně připitomělá/stupidní na toto fórum, zde je můj soukromý mail na tyto odpovědi: peel@seznam.cz
Děkuji ještě jednou předem.
Uživatelský avatar
Dasn
Příspěvky: 27
Registrován: 1.12.2008, 18:40

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 42687Příspěvek Dasn

Uveřejněný návod není rozhodně nefunkční a žertíky si rovněž nikdo nedělá. Můj takto podle návodu upravený ONE již funguje 2 roky zcela bez problémů. Funguje tak, že pokud je v adaptéru karta, při připojení k PC je TT vidět jako výměný disk s velikostí paměti ve velikosti karty. Původní paměť se nezobrazuje a je nepřístupná. V případě, že je z adaptéru karta vyndaná je TT vidět jako disk s původní pamětí 512 MB, která je pak přístupná. Něž jsem dal kartu, původní paměť jsem smazal a nechal prázdnou. Pokud máš vše dobře zapojeno dopuručuji ještě vyzkoušet jiné karty. Byly i zkušenosti, že úplně identická karta stejného typu, výrobce a velikosti, jedna v TT normálně fungovala a druhá se vůbec nezobrazovala.

Původní odkaz návodu se trochu změnil, měl by s mít zapojeno podle posledního schématu:
http://www.jobfisch.de/lib/exe/fetch.ph ... terung.pdf
Tomtom ONE 3rd Edition (4 GB), Navcore 8.417, DEATCHaEE 865.3245
peel
Příspěvky: 3
Registrován: 9.6.2011, 12:52

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 42745Příspěvek peel

Zapojení mám dle schématu, karty jsem zkoušel od 2 výrobců, Kingston a SanDisk, ale bez úspěchu.
Ještě to může způsobovat verze bootu, jak mne tak napadá, protože on musí v té době při startu zpřístupnit paměť.
Moje verze je 5.5001 a to je asi dost starý, který asi neumí se "podívat" na externí slot, zda tam není paměťovka a pokud je, tak ji zpřístupnit. Prohledával jsem fórum, a našel jsem pro TT boot 5.5120, kde ten dotyčný borec tvrdil, že mu to chodí v TT-ONE a přitom v tom stáhnutém zdroji bootu je texťák s vysvětlením, že je určen pro navigace typu GO a mi samozřejmě v ONE 3rd nefunguje. Jaká je tedy spolehlivá nejnovější verze bootu pro ONE 3rd ? Kde ji stáhnout je asi otázka, na kterou zareagují pisatelé, kteří nechcou moc pomoci, ale mi bude stačit i jen zaručeně fungující číslo verze bootu.

PS: Příjde-li sem nezkušený člověk hledající pomoc, je celé toto fórum velmi zmatečné a mnohokrát nenajde pomoc, nebo spíše jen klamavé informace (viz. ten boot, který jsem zkoušel). Je to proto, že se tu nepíše konkrétně a tak aby to pochopil každý (i nezkušený) = polopatě a tím v tom tak dotyčny nezkušený hledající pomoc tolik neplaval, protože až pak se to teprve dá nazvat pomocí, jinak bude jen zamtečné tlachání a toto web-fórum by mělo jít cestou vzájemné pomoci a předávání si zkušeností, nebo se mýlím?
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 42749Příspěvek Gumídek

Plácáš....Chápu, nepovedlo se ti něco, a ted by jsi rád našel viníka...Daleko lepší řešení by bylo navigaci prodat, třeba na aukru, a koupit si, třeba také tam vyšší typ, aby jsi nemusel řešit toto...Můj názor je ten, a všichni ho zde na webu znají, mít základní typ navigace a snažit se zvětšovat paměť přidáním slotu (letováním) apod. je stejné, jako si koupit škodu 120 a snažit se z ní udělat třeba Octavii. To prostě nejde...
A to nemluvím o tom, že si slot do One podle návodu předělávalo více lidí, a pokud vím, všem to funguje...Takže jsi něco asi udělal špatně. Opět vím, že se to poslouchá blbě, ale já sám jsem to v životě zažil mockrát, že jsem přehlédl maličkost, a přitom byl přesvědčen o své perfektní práci. Jelikož není možnost toto zkontrolovat jinak než vložením karty, tak bych viděl důvod nefunkčnosti ve špatném kontaktu, přehozeném kontaktu apod.
Co se týče Bootu, ten jsem mockrát např. u One(se slotem) přehrával na vyšší, protože bylo potřeba, aby četl karty SDHC....
Nikdy nebylo potřeba abych pátral nějak po tom, z čeho ten Boot je. Většinou jsem přehrával na 5229 a bylo vždy vše ok....
A nevyšiluj, že je tu vše zmateční....Jsi registrovaný pár dní, tak měj trpělivost a hledej, i ty booty tady jsou. My nemůžeme za to, že je tu tak široký záběr dotazů a témat. Je jich hodně a pro někoho nového to opravdu může být nepřehledné...Ale za pár dní se v tom budeš orientovat lépe...věř mi, také jsem tady byl nový...
A ber ohled na všechny, kdo tento web spravují. Dělají to zdarma, ve svém volnu, a tak nejlíp, jak to dovedou...
peel
Příspěvky: 3
Registrován: 9.6.2011, 12:52

Re: Zvětšení paměti - TomTom ONE V3

Příspěvek: # 42751Příspěvek peel

Nevím, kdo tady plácá, pokouším se najít, kde ten zakopaný pes je/teď už byl. Ale takové chytrolínky opravdu miluji s tím, že nejšpíše k tomu máte příšerně veliké štěstí. Mimochodem zapojení bylo OK, s mikropájkou a s SMD technologií bastlím už roky, to nebyl problém, bylo to tím bootem, stačilo jej přeflashnout na 5.5012 a najednou jednu z těch zkoušených karet už zařízení "vidí". Postupoval jsem úplně stejně, jako při neúspěšném upgrade bootu na 5.5120, který asi nebude fungovat na ONE nikdy. Je to logické, pokud různé zařízení mají sice stejný princip funkce, ale jiný hardware, těžko budou booty stejné pro oba (jiný procesor má jiný instrukční soubor). Nechci z mého starého zařízení (typu škoda 120) udělat nějaké supermoderní BMW, to asi každý pochopí, že to nejde, ale vyšťavit z něj maximum je můj cíl. A to že tu nejsou úplně ucelené informace viz. nějaký guide, tak to je pravda. Trvá to hodiny, než si v tom člověk nějak udělá jasno, co by měl udělat, aby ten upgrade týkající se tohoto fóra byl úspěšný a nepomohou mu jen útržkovité informace, které už jsou závislé na tom, jaké ma dotyčný štěstí (např. s jakým bootem toho TT-ONE koupil jako já). Chybí tu info typu: "..bacha, pokud je boot menší než ....., tak je nutné jej přeflashnout na alespoň tuto verzi yyyy!...", a těch fint bude ještě asi více.
V tom je ta neucelenost tohoto návodu.
Dám příklad, pokud si koupíte rozmontovaný nábytek (jak se nyní prodává) a dostanete jen seznam dílů bez návodu, jak to smontovat, hodně se u toho zapotíte a ztratíte hodně času (možná uděláte i při montáži nějké chyby), než ten daný nábytek smontujete a je to závislé na vaší zručnosti a zkušenostech, nezkušenému se to vůbec nemusí povést.
Ovšem s nějakým uceleným postupem, to jde haldce a zvládne to každý, nebo ne? O to mi jde, aby ti chytří, co to vymysleli, mysleli taky na ty méně zkušené a polopaticky se zachycením všech možností jim to vysvětlili, co a jak mají udělat, aby se jim to podařilo, není to snad špatný názor, nebo máte jíný syslíkovský a chlubílovský? Tzn. jen se pochlubím, že něco takového je a že já to mám a vy ostatní už máte smůlu a záviďte mi? To už není ovšem pomoc. Sice tento typ informací zde naštěstí na fóru není, ale na jiných převládá, což vidím jako chyba. No škoda písmenek, jdu laborovat dále a prohledávat hodiny fóra, co s tím dále, krucinále.
Odpovědět