TT - nefunguje GPS

Vše o navigacích značky TomTom
navigacetom
Příspěvky: 6
Registrován: 8.11.2010, 18:46

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39994Příspěvek navigacetom

nojo, ale kdyby byla anténa pryč, tak by to snad nešlo přeci ani přes PC, si teda myslím, nebo to na PC jde jen tak jako? Po odpojení to hlásí ztrátu signálu v čase odpojení např. před 20 sec. jsem z toho už blázen, dnes jdu spát, zítra zase po práci výzkum.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39995Příspěvek Jirásek

V tom neporadím, nikdy jsem nezkoumal zda navi zachytí signál při připojení k TT Home. Signál v pracovně nechytím. Pokud plánuji nějakou cestu, nebo zkoumám nějaké funkce, většinou mi to napíše "simulace", "ukázka" (nebo něco v podobném smyslu).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
navigacetom
Příspěvky: 6
Registrován: 8.11.2010, 18:46

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39997Příspěvek navigacetom

Beru to teď do práce a tam to zapnu na celý den jestli se to vzpamatuje. Už si pohrávám s myšlenkou na opravnu, ale aby to nebylo drahý jako nová. Nevíte o nějakém servisu - kontaktoval bych je a optal bych se co a jak a jestli to mám nechat opravit nebo vystrojit pohřeb. Taky jsem si všiml, že ta navi tak trochu píská, když dám k ní ucho - je to normální??
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39998Příspěvek Scorpio_cz

Třeba utržený jen 1 z drátů od antény (nebo tak)
A když je počítač, je navi uzemněná přes počítač, a to může pomoct té anténě.
Taky se ovšem můžu mýlit, ale elektronika je hodně velká dáma :shock3:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 40001Příspěvek Gumídek

Opravna na navigace TT v Čechách není...Když se dělá oprava, tak přijede kurýrní služba, vyzvedne navigaci a odveze do Holandska, a po opravě přiveze zpět....Je to stejné u záručních i pozáručních oprav...
navigacetom
Příspěvky: 6
Registrován: 8.11.2010, 18:46

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 40013Příspěvek navigacetom

tak za celej den jen půl jednoho obdelníčku na satelitech. asi končím. do holandska nic posílat nebudu. co se týče té doměnky s uzeměním přes počítač, tak to přestalo jít hned po kliknutí na ikonu vpravo dole: odpojit. Navi prostě nešla i když byla připojena k PC v režimu napájení. V režimu ovládání z PC tam bylo satelitů dost ale myslím po těch pokusech, že to bylo pouze softová návnada jak to pěkně maká. Několikrát jsem to dnes i rozloupnul a zkoušel různě mačkat jestli tam není studeňák a výsledek: jeden satelit na půl - aspoň předal UTC. Závěr: ůplatky neberu, ale s tou navi je to marný, je to marný, je to marný. Ještě proběhnu okolí a uvidím, ale stejně bude asi lepší skončit a jít k tý mý do cejch, nebo :cheers:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 40025Příspěvek Gumídek

To je nám líto, ale to není návnada, všem ostatním to běhá ok...Já mám zkušenost tu, že mému kolgovi TT One(po záruce) začal blbnout. Nenačítal satelity, zamrzal atd. Tedy jsem udělal zálohu, a projel celou navigaci TT Cleanerem. Pak jsem vzal navigaci, otevřel, celou vyfoukal stlačeným vzduchem, nahrál přes TT nový NC, pak tam nakopíroval mapu s potřebnými soubory, a navigace maká již půl roku bez jediné závady...
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

TomTom Start

Příspěvek: # 44274Příspěvek kingq

Ahojte všici, mám dotaz...
rozebral jsem navigaci tomtom start, oddelal jsem vsechny plasty, takze v ruce mam jen displej, plosnak a pripojenou baterii.
Bohuzel nemuze chytit žádný signál, displej, menu, ovladani vse normalne funguje, jen nekonecne dlouho chyta GPS signal. A na vrchu plosnaku je takova kostka mala a je na ni napsano XV4, a je to trochu poskrabany.
1)Muze to poskrabani vadit?
2)proc by nechytilsignal..?

Pozdeji nafotim a dodam foto

Dekuji za rady jirka(kingq)
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44275Příspěvek Jirásek

1. Tato chyba, nezalogování GPS, byla již před montážní destrukcí navigace? :zamysl:
2. Předpokládám že jsi s těmi rozebranými díly na zahradě, v místnosti asi těžko něco chytíš :zed:
3. Je aktualizován QickFixGps?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44277Příspěvek kingq

Navigace po koupi slouzila perfektne, vzdy tak 5-10mi a chytla signal i ve mestech, ale rozhodl jsem se ze se ji do auta zabuduju na stalo a tak se vyndal vnitrnosti a jen zapnul a uz nefunguje. To kolecko (zluto-cerny) se toci, ale signal nema ani z jednoho satelitu. Na zahrade jsem sice nebyl ale mel jsem ji v aute hodinu a pul zapnutou a nenasla nic. to jsem treba u tesca stal asi 40minut.

Nevite co by pomohlo ?

quickfix proveden neni....co to je quickfix???

Diky
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44278Příspěvek Gumídek

Promiň, že to říkám, ale ty chceč zabudovat navigaci napevno do auta, a nic o ní nevíš...Svatá prostoto....
GPS quickfix je tzv. aktualizace satelitů. To znamená, že ty pravidelně cca. jednou týdně aktualizuješ navigaci, přitom se stáhne quickfix, a navigace v té chvíli de facto ví (podle časů atd..), kde má očekávat satelity a dojde k velmi rychlému načtení a zaměření polohy...Stačí to takto ??? Ale jelikož nevíš věc, která je základ, tak teď, když jsi navigaci rozmontoval je ti to k ničemu. Můj typ je, že jsi sáhnul špatně na čip GPS a je v pytli, čili poškozen......Na to stačí statická elektřina...je to elektronika. Mně statická elektřina odpálila sběrnic na základové desce....Já osobně to vidím na servis...
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44281Příspěvek hafca

Je taky otázka, kde v autě je navigace umístěná. Možná, že na místě kam jí dal je slušně odstíněná a signál jen prostě nemá šanci chytit.
TomTom GO 720T NV 9.430
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44283Příspěvek Gumídek

Hafco, říká, že ji používal, a chytala signál normálně. Takže je asi nevozil na střeše... :grin:
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44285Příspěvek hafca

Soudil jsem podle toho co píše tady.
kingq píše:... ale rozhodl jsem se ze se ji do auta zabuduju na stalo a tak se vyndal vnitrnosti a jen zapnul a uz nefunguje. To kolecko (zluto-cerny) se toci, ale signal nema ani z jednoho satelitu. Na zahrade jsem sice nebyl ale mel jsem ji v aute hodinu a pul zapnutou a nenasla nic....
Ale asi by bylo lepší, kdyby se přiznal sám, kde jí v autě měl, když jí zkoušel. Já měl a nejen mojí rozebranou na prvočinitele mockrát. U mojí jsem dával i úplně jinou baterku a funguje pořád. Ale stát se při neopatrných pokusech může cokoliv.
TomTom GO 720T NV 9.430
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44288Příspěvek kingq

No ja si prav mylsim, ze jsem neco udelal s tim GPS cipem. Ten QuickGPSfix sem provedl a schvalne, dle vasich rad. V aute jsem mel navigaci na palubni desce a dve hodiny jsem ji nchal prijimat a nic...a to jsem byl schvalne vyjety mimo mesto a na velkem prostranstvi. No a jeste jedna vec, mel jsem ji vlastne rozdelanou tak, ze visel jen displej baterka a ten plosnak co je na nem "asi" GPS antena, nechal jsem ji v garazi a normalne v baraku v garazi signa chytla, tak jsem si rikal fajn tak to funguje. No dal jsem ji do auta dodelal do konecne podoby a NIC, no nebyli by jste nasrany??? :) Jediny co me napada tak jestli je ta antena takovy ten maly kovovy ctvverecek s napisem XV4, tak do nej sem omylem ripl sroubovakem, a je na ni ryha, takze pokud je povrch te anteny nejak specialne pokryty nejakou vrstvou pokovenou, tak jsem ji narusil.

No jo takze podle Vas uz bude kaput a je to na opravu? neexistuje nejaky zpusob kontroly te anteny???nebo nejaky velky reset SW i HW??? Tady byl popsan reset, ze se 20s musi drzet tlacitko reset, ale drzel jsem ho 30s a nic se nestalo....

Dekuji Vam za rady a napady

Bery
Odpovědět