TT - nefunguje GPS

Vše o navigacích značky TomTom
zlobizlob
Příspěvky: 5
Registrován: 18.8.2008, 8:27

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31045Příspěvek zlobizlob

Toto se mi stalo kdyz jsem nainstaloval novou mapu, pomohlo jen formatovani... :zamysl:
TomTom GO 930 Traffic 9.401 + WCE v885.4009
Uživatelský avatar
tapinek
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 7:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31046Příspěvek tapinek

Scorpio_cz píše:
tapinek píše:Co se tyce toho posledniho, musim Te ujistit, ze Tve obavy jsou zcela liche. Kopat se to rozhodne nemuze... ;-)
- GPS přístorje se bohužel navzájem ovlivňují pokud jsou blízko sebe (řekněme do 30cm)
(mám vyzkoušeno že když dám BT GPS blízko k Parrot 3300CK GPS anténě, tak družice vypadnou oběma :shock3:)
To ano, ale to je dano tim modrozubem. GPS antena je prijimaci, tudiz nic nevyzaruje (narozdil od BT). Jediny ovlivneni v tomto smeru je mozny, kdyz das anteny nad sebe (jednu mas vestavenou v kokpitu a externi das nad ni) - pak ta spodni muze byt castecne zastinena. Jinac se fakt neovlivnujou.
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31047Příspěvek Scorpio_cz

Nevím, jedna z GPS modrozub byla, druhá ne ... ale satelity zmizly z obou.
Je možné že ty GPSky co mám používají aktivní antény - u té jedné je to napsané.
Pak je anténa napájená a zařízení do ní pouští signály - ty by se pak ovlivňovat mohly.
S-P-Q-R
Příspěvky: 3
Registrován: 3.8.2009, 6:50

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31051Příspěvek S-P-Q-R

Takže pr ty kterým by se to stalo....myslel jsem že na reset stačí zmáčknout resetové tlačítko....ale pak jsem zjistil že po resetu naběhl čas ztracení signálu dvě hodiny a něco což po resetu není možné takže jsem zkloubil rady tady kolegy a přidržel 20 sekund ne startovací ale resetovací tlačítko a satelity najeli :o)))) dík všem za pomoc...více hlav více rozumu :o)))
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 31057Příspěvek Scorpio_cz

Takže TAKY zmatenej GPS čipset !
A spravilo se až HARD RESETem, který zřejmě udělal i reset GPS čipu do factory default.

Shrnutí :
Pokud TT PNA nemá reset čudlík, držet 20s ON/OFF čudlík
Pokud TT PNA má reset čudlík, držet 20s RESET čudlík

OT: GPS čip/čipset je celkem samostatně žijící mini-počítač :blee:
Má svůj firmware, svou NVRAM, svou RAM a může zblbnout :mad2:
Pokud je BT nebo u PC/PDA, tak se dá relativně snadno "oživit" - jsou na to utilitky.
Ale GPS vestavěné do Linux PNA jako je TomTom se tedy musí resetovat se zařízením.
To že se běžně neresetuje je celkem "normální" - cold start nebo factory reset jsou potřeba jen výjimečně.
mates3000
Příspěvky: 1
Registrován: 7.1.2010, 17:59

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 34569Příspěvek mates3000

Zdravím všetkých TOMTOM-ákov :-D

Mám problém s mojou PDA. Nainštaloval som novú verziu 7.916 plus mapy a všetko ako má byť. rozchodil som to, všetko číta a pracuje správne až na jeden problém !!!!! mám vypnuté GPS RÁDIO!!!! píše "Žiadne zariadenie GPS!". skúšal som všetky možnosti a nie a nie ho zapnúť, už som rozmýšľal, že nahrám nový firmware, ale nechcem to zbytočne babriť, lebo si ho zase rozhádžem, nakoľko som to už raz spravil keď som ho upgradoval na Win 6.1. Prosím ak máte niekto s tým skúsenosť, tak poradťe. Začínal som s TOMTOM ONE a prešli mi rukami asi všetky typy TOMTOMa, ale s takýmto niečim som sa ešte nestretol. U PDA používam TOMTOM už 3 roky a začínal som verziou 5, a tiež sa mi to u PDA stalo prvýkrát.

PS: PDA HTC Touch Cruise P3650, win 6.1.

Ďakujem vopred za všetky rady a znalosti!!!

Prajem veľa šťastných kilometrov bez blúdenia s TOMTOM :lol:
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 34571Příspěvek Zigac

v Konfiguraci satelitu musis vybrat typ GPS prijimace. Vyber hodnotu nějak na "NMWA" nebo jak je to tam napsano pak potvrd a mělo by se ti to rozjet
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38440Příspěvek bobesek

mám stejný problém s GO730. Terčík u satelitů se prostě netočí.
Nepomohlo:
- zformátování RAM a nahrání aplikace přes TThome
- 20s reset
- stažení quipfix
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38442Příspěvek Gebič

Zkoušel jsi hledat satelity mimo vuz?? Jelikoz si myslim, ze problem bude v okne... :zamysl: V opacnem pripade reklamace, v opacnem pripade koupe noveho pristroje... :usmev:

PS: Ještě bych zkusil oficialni soft tedy 8.351!!
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38476Příspěvek bobesek

Oficiální soft tam je. Vypadá to že pokud se černožlutý terčík neotáčí je vadný čip. Nebo se snad někomu podařilo roztočit tento terčík nějakým softwarovým zásahem?
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38478Příspěvek Scorpio_cz

Výjimečně pomůže hard reset ... možná vyndání baterky ... asi 2x se tu stalo že GPS čipset se zbláznil :mad2:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38479Příspěvek Gumídek

u Mého kolegy pomohlo toto. Vymazat navigaci, projet tt clear flashem a nahrání zpět zálohy....je to problém, protože co pomohlo někomu, nemusí vůbec u jiného fungovat, bývá to duchařina....Protože vadný čip u GPS zjistí jen opravna...a obávám se, že ani ta ne, že ho preventivně vymění...
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 38481Příspěvek bobesek

Díky za reakce, vše uvedené jsem již vyzkoušel :KO:
Holt odešel čip
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
navigacetom
Příspěvky: 6
Registrován: 8.11.2010, 18:46

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39992Příspěvek navigacetom

tt one ver.3 zformátováno snad dvakrát, zaktualizováno snad stokrát a záhada pořád: něco ve smyslu operace se povedla ale pacient zemřel - prostě navigace funguje až na to že když není připojena k počítači a přihlášena v aplikaci tomtom home2 tak nechytne ani jeden satelit(kolečko se točí), což je u navi docela zásadní problém v použitelnosti. Je-li ovládána programem tomtom home2 tak chytne satelitů, že šedý jsou jen 2 obdélníčky, je-li sólo nenajde nic, dokonce i čas UTC je nesmyslný-chápu asi to taky bere ze sat.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 39993Příspěvek Jirásek

:zamysl: vadný GPS chip.... Mohlo také nastat něco na způsob utržení anteny GPS. Úmyslně to píši takto, neznám detailně vnitřní konstrukci této navigace.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět