TomTom XL2

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Konkys5
Příspěvky: 4
Registrován: 30.9.2010, 13:24

TomTom XL2

Příspěvek: # 39559Příspěvek Konkys5

Dobrý den, mám navigaci TomTom XL2 IQ routes v základu by mělo být 42 zemí.
Byl sem sní velice spokojen, mám dva roky aktualizací zdarma, tak jsem to zaktualizoval a bohužel sem si nezazaláhoval ty mapy, které tam byly (42 zemí).
Po zaktualizování mi to napsalo, že se mě nové mapy nevejdou do zařízení, že si mám vybrat určenou oblast, kde je asi 13 zemí, tak jsem si chtěl vrátit zpět staré mapy, ale bohužel sem je nikde nenašel :(
Nejdou nějak navrátit zpět mapy ? Střední a západní evropa ?
Nevíte kde bych je mohl najít ? Nebo stáhnout do ní firmware ještě před aktualizací ?
Já už sem zoufalej :( Nevim jak to dát zpět :(
Navi. je tátová(řidič MKD), tak doufám že se to bude dát zpravit.
Už si nevím rady, byl bych strašně vděčnej za pomoc.
Děkuji za rady a odpovědi.
Konkoly.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39598Příspěvek fox50

To je složitá pomoc, všem co tu začínají říkáme že první co se má s navi udělat je "záloha".

Pokud nemáš zálohu, ..doporučení smazáno...ochrana fóra ..., nebo se spokojit s tou rozdělěnou mapou na 4 části.

Možná by se dalo vyjednávat s TomTomem zda neposkytnou staré mapy ale tomu nedávám moc nadějí.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Konkys5
Příspěvky: 4
Registrován: 30.9.2010, 13:24

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39599Příspěvek Konkys5

s TomTomem sem to řešil, prý se to nedá .. Ale tomu nevěřim.
Chtěl bych zkusit jinou cestu, ale potřeboval bych stím pomoct, už sem to zkoušel a nějak mě to furt nešlo.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39601Příspěvek Jirásek

Nelegální cestu zde nehledej a nežádej ani případné odkazy na warez.
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=2758 ::prav::
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Konkys5
Příspěvky: 4
Registrován: 30.9.2010, 13:24

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39605Příspěvek Konkys5

HMm tak tady mi asi taky nikdo nepomuže :(
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39607Příspěvek Gebič

Kdo šetří má vždy za tři... :osli: Zeptám se, stálo to za těch pár stovek, co??? :KO:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39608Příspěvek Jirásek

Tady se spíše jedná o zbrklou aktualizaci bez zálohování.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39617Příspěvek Gumídek

No no no....Odpovězeno ti bylo. Pokud to chceš spravit legálně, a nemáš zálohu, tak to nejde.....Je to jako u počítače. Pokud ztratíš data, a nemáš zálohu, kdo ti je nahradí ??...Odpovím ti - NIKDO......Pokud to chceš spravit nelegálně, tak si musíš najít jiný server, zde to nejde....Vystavíš se tomuto nebezpečí : Budeš závislý na někom, kdo ti tam nahraje nelegální mapy a při každém problému se budeš muset obracet na něj. Protože je vidět, že sám si s tím neporadíš. A dovol mi dotaz : Chceš tam dát staré mapy ??? To je stejné, jako kdybys vyhodil nový autoatlas, a chtěl jezdit podle starého....
Vždyť to je jednoduché, v zařízení budeš mít mapy, které si vybereš, pokud pojedeš někam jinam, připojíš k počítači, a změníš obsah zařízení, některé mapy odstraníš a nějaké přidáš...Co ještě chceš ??? Víc se pro tebe udělat nedá. Je to tvrdé, ale je to tak, rozčilování nepomůže. Chybu jsi udělal, a vyřešit se to dá jenom takto....Pokud nám nevěříš, zavolej na zákaznickou linku Tom Tom. Zde je telefon : +420239000491 od 9:00 do 16:00 v pracovní dny...
Konkys5
Příspěvky: 4
Registrován: 30.9.2010, 13:24

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39618Příspěvek Konkys5

Právě že bych tam nerad dával nelegální mapy .. Jen sem se chtěl zeptat, jestli se tam dá dát ty mapy se 42 států.Je mě jasný že to můžu přehazovat, ale bylo by lepší to mít po kupě, protože NAVI není má a nejsem si jist, jeslti ten dotyčný zvládne přehazovat mapy v pc a dávat je do NAVI... Ale to je zase věc jiná.
Tak díky za info.
blažek
Příspěvky: 2
Registrován: 17.10.2010, 10:52

XL 2 IQ Routes

Příspěvek: # 39753Příspěvek blažek

Dobrý den,

takže za prvé jsem tu na fóru nový a s navigacemi jsem úplný amatér, takže se předem omlouvám. Přes google a ani tady na fóru jsem přesně můj problém nenašel.

Koupil jsem si navigaci TT XL IQ Routes edition² Regional, která obsahuje mapy střední a východní Evropy. Samozřejmě ty mapy nejsou aktuální (Verze 845), tudíž bych rád uplatnil "Záruku nejnovějších map", ale hodí mi to hlášku: "Záruku nejnovějších map nelze použít u mapy, která je momentálně nainstalována ve vašem zařízení TomTom". Tak proč na krabičce a na webu, když jsem to objednával je uvedeno: "Záruka nejnovějších map". Teď je mi to k ničemu, když mi tam chybí Pražský okruh :zamysl:.

Chtěl jsem jim, kvůli tomu, zavolat na zákaznickou linku, ale o víkendech tam nikdo není.

Děkuji všem za odpověď a pomoc. :blee:
TomTom XL2
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39760Příspěvek Jirásek

Promazáno od OT
Jinak doporučuji především jako první věc udělat ZÁLOHU!!!!! Dále vyčkat do pondělí a kontaktovat podporu. Docela mne bude zajímat jejich "odborná" odbověď.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
blažek
Příspěvky: 2
Registrován: 17.10.2010, 10:52

Re: TomTom XL2

Příspěvek: # 39884Příspěvek blažek

Neměl jsem moc času to řešit. Každopádně v pátek jsem tam volal, prý tam je nějaká systémová chyba, vyžádali si email,a že tam mám poslat kopii dokladu o koupi a výčet systémových informací z programu TT home. Dneska mi to aktivovali, takže už mám konečně novou mapu. Super. :zub:
TomTom XL2
Odpovědět