Nové verze mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39327Příspěvek rapon

Ano, vždy se začíná od nuly :-( Některé opravy jsou ale někdy zakomponovány. Někdy a některé :-P
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Zbyněk007
Příspěvky: 2
Registrován: 27.12.2008, 10:19

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39357Příspěvek Zbyněk007

Zdravím všechny uživatele TomTom. Používám tuto navigaci téměř denně cca 2roky v Praze. Od známého vím žě u nás v republice pracují pro TomTom jenom 2 lidé. Tzn. že pokud opravíme nějakou chybu v mapě našich navigací trvá to třeba rok než se to projeví v nové mapě kterou si stáhneme. A jestli nějaký človíček opravuje např. jednosměrku v Hodoníně na sídlišti tak bohužel nemůže počítat s tím že tam kluci hned pojedou aby to zkontrolovali a opravili. Bohužel, ale je to tak. Pořád jsme východ...! I podle map. V Praze také opravuji a zadávám jména ulic např. na satelitnich sídlištích kde jsou ulice již zakreslené v mapě navigace ale nemají tam ještě název a když si stáhnu např. za měsíc novou mapu tak to tam není. Holt to kluci nestíhají...(Vydrž Prťka vydrž...) Ohledně nových map před cca 14 dny. Je vidět že se vyplatí nějaký ten den počkat :doutnik: nehrotit diskuzi a vše funguje jak má :palce: Také mi to psalo po stažení nové mapy že ji nemám 20 týdnů aktualizovanou a po pár dnech je vše OK. Ještě bych zde chtěl poděkovat panu Jiráskovi a pani Gumajzovi za jejich práci na těchto stránkách. Využívám jejich informací ohledně navigace a radarech často. Velmi Vám tímto pánové děkuji. Bohužel mě nedávno dostali kluci na D1 ve VW Pasát. Jedu si ve zúžení na 80ce 128Km/h jelikož jsem byl rozjetej a nikde nikdo a když se kouknu do zpětného zrcátka tak je vidím hezky nalepený za mnou. 2500kč a 3 body. Čekali jestli to překročím o 50km/h a víc že by mi sebrali papíry hned na místě ale naštěstí se nedočkali. Ale to sem už nepatří...... Takže si dávejte pozor. Ve měste stačí o 30km/h a víc a hned vám je seberou...
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39358Příspěvek vid02

Tak ono nestačí, když jednu a tu samou věc nahlásí 10 lidí, oni si to musí jet osobně překontrolovat? To i Seznam pracuje dost racionálněji...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39359Příspěvek Tonny

Zbyněk007 píše:... Od známého vím žě u nás v republice pracují pro TomTom jenom 2 lidé. Tzn. že pokud opravíme nějakou chybu v mapě našich navigací trvá to třeba rok než se to projeví v nové mapě kterou si stáhneme. A jestli nějaký človíček opravuje např. jednosměrku v Hodoníně na sídlišti tak bohužel nemůže počítat s tím že tam kluci hned pojedou aby to zkontrolovali a opravili...
Nechce se mi věřit, že je to tak, jak kolega Zbyněk007 popisuje. Pokud má ale pravdu, pak je to důkazem, že MapShare je marketingový tah bez praktického vlivu na tvorbu map. Na co je rozlišení, kolik lidí chybu opravilo? A proč by 2 lidé z TomTomu dělil práci za firmu CEDA, od které TomTom mapy "snad" kupuje???

Pokud se podívám na stránky TomTomu, kde je popisovaná funkce MapShare, pak se nedozvím v podstatě nic - jen to, jak si "sami sobě" opravujeme mapy.
Není tam ani slovo o tom, že se při aktualizaci na novou verzi mapy úpravy smažou, není tam nic o tom, kolik lidí musí zadat opravy , aby se to vůbec někam někomu přeneslo a není tam nic o tom, zda je vůbec něco stažením MapShare opraveno. V podstatě jediné, co nám TomTom oznámí je to, že mám např. o 150 oprav více - ale kde se co opravilo ví jen Velký TomTom Manager.

Znovu opakuji - za 3 a půl roku, co jsem poctivě a opakovaně zadával opravy neznám nikoho, komu by se mnou zadané opravy přenesly - ani zde na foru, ani ve svém okolí.
Svého času jsem poctivě kontroloval opravy, zadávané a zde zveřejněné např. Jiraskem nebo Gumajzem - bohužel, jejich oprav se mi nenačetly.

Takže z mého pohledu je MApShare jeden velký marketingový tah /podfuk/ a krom toho, že si /do příští aktualizace/ opravím chybu sám sobě se zřejmě s velkou pravděpodobností nestane v praxi nic... Tady nejde o pár jednosměrek, o pár rychlostních limitů, o pár zavřených nebo naopak otevřených ulic či kruháčů.
Tady jde o to, že postupem doby se ukazuje, že v praxi je MapShare něco jiného, než široká uživatelská veřejnost očekává.

Kolegovi Zbyňkovi007 doporučuji zadávat opravy ve velkém - a vždy po aktualizaci map je po třech měsících obnovit, protože se "pochopitelně" nepřenesly. Jakmile to bude dělat po osmé během dvou let, pochopí... Já také pochopil, bohužel pozdě....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
funtomas
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 18:35

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39360Příspěvek funtomas

no vidis a ja iba nakopirujem rucne novu mapu do navigacie a vsetky moje opravy mi ostanu zo starej mapy.

opravy sa oplati zadavat paralelne sem http://forum.navigovat.mobilmania.cz/fo ... -CEDA.html


a tu je aj ciastocna odpoved na vasu "nespokojnost"

Kód: Vybrat vše

Jiz mnohokrat zde bylo napsano, ze vyroba navigacnich dat, i jejich nasledny prevod do formatu pro jednotlive znacky navigacnich pristroju neni trivialni zalezitosti. Jde o slozitou a v dusledku i casove narocnou zalezitost, ktera probiha mimo nase pole pusobnosti. Probiha v urcitych casovych intervalech a my SKUTECNE nemame moznost tento proces ovlivnit. Proto se Vase opravy projevuji s urcitym zpozdenim. Nekdy drive, nekdy pozdeji. Zalezi, do jake casove periody procesu zpracovani dat se nahlasena chyba „trefi“.


Na tomto miste by se hodilo vysvetleni pojmu, ktery casto pouzivam : pracovni data.
Jsou data, ktera se nam od TA vrati po zapracovani nasich zmenovych souboru. Nad temito daty mohu konstatovat, zda jiz byla pripominka z nasi strany opravena. Ale nejsem schopen rici, zda prave tato verze dat bude pouzita pro pristi verzi mapovych podkladu nebo az pro tu nasledujici. Jiste je, ze se oprava v datech objevi. Proste opet je to o nacasovani. O obchodni politice jednotlivych vyrobcu navigaci, atd. Faktoru, ktere ovlivnuji proces rychlosti zapracovani zmen do finalnich mapovych podkladu v jednotlivych mapovych aplikacich je cela rada.


Nektere opravy se mohou z Vaseho pohledu zdat opraveny v kratsim casovem horizontu, ale to pouze proto ze nepracujeme s vstupnimi informacemi pouze z Vaseho zdroje. I my vyvyjime mapovaci cinnost v terenu a ja nemohu mit prehled o vsech změnách, ktere posilaji mi kolegove.
Objektivne musim take konstatovat ze jsme jenom lide, a chyby se dopousti kazdy, v celkovem poctu zmen jde z naseho pohledu o nepatrne mnozstvi.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39361Příspěvek Jirásek

Ano, souhlasím s Funtomasem. Moje zkušenost - pokud při aktualizaci map zruším kopírováni nové mapy do navigace a následně novou staženou mapu nakopíruji do navigace ručně, zůstanou mi mnou zadané opravy. Ty jsou totiž, jestli se nepletu, uloženy v hlavním kořenovém adresáři. Avšak při automatické instalaci je instalátor smaže.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
prvanek
Příspěvky: 11
Registrován: 4.8.2010, 14:00

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39362Příspěvek prvanek

Včera jsem stáhl i instaloval mapu 855 automaticky přes TomTom Home a mnou označené neprůjezdné polní cesty okolo Kačleh (u Jindřichova Hradce) v mapě 850 zůstaly označené jako neprůjezdné i v mapě 855. Naopak, mnou označená cesta jako neprůjezdná v Rogoznici v Chorvatsku v mapě 850 není už v mapě 855 označena, avšak oproti mapě 850 je mapa chorvatského pobřeží v mapě 855 kompletně přebudována - je mnohem podrobnější a rozeznává cesty s nezpevněným povrchem.
TomTom GO 750R (4CP.002.05R), Apl. 9.053, Mapa Europe 2GB verze 930 na MicroSDHC Kingston 4GB Class 4.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39363Příspěvek Gumídek

Jirasek: To je blbost, protože já jsem nic nepřerušoval, a opravy mi zůstávají.....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39365Příspěvek Tonny

Jirásek píše:Ano, souhlasím s Funtomasem. Moje zkušenost - pokud při aktualizaci map zruším kopírováni nové mapy do navigace a následně novou staženou mapu nakopíruji do navigace ručně, zůstanou mi mnou zadané opravy. Ty jsou totiž, jestli se nepletu, uloženy v hlavním kořenovém adresáři. Avšak při automatické instalaci je instalátor smaže.
Požívám standardní postup - TOMTOMHOME nabídne stažení a instalaci mapy. Opravy se při tomto způsobu instalace nepřenášejí.
Pokud existuje postup, kdy se opravy nesmažou - jakože zřejmě ano - pak by tento postup měl být součástí standardní aktualizace. To je další věc, kterou Tomíci nemají dotaženu do konce.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

strapal
Příspěvky: 6
Registrován: 18.9.2010, 21:44

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39441Příspěvek strapal

Zdar chlapi - vyhlasene kapacity v oboru! Mam asi 2 dny TT XXL IQR (27) a chtel jsem stahnout pres TTH nove mapy. At delam co delam, nedari se. Pripojim se v pohode a dam "aktualizovat". Prvni polozka je stazeni upgrade software a druha stazeni novych map. atd. Proc mi to pise, ze v mem PC doslo s aplikaci TTH k problemu, coz je cypina?
strapal
Příspěvky: 6
Registrován: 18.9.2010, 21:44

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39447Příspěvek strapal

Jeste takove upresneni, na webu TT bylo napsano, ze maji zkolabovanou databazi a ze nejsou schopni do utery resit reklamace a jeste neco.... To tam je trvale nebo jsem se proste trefil do problemu ? Nerad otravuju, ale nerad bych promeskal tech 30 dni gratis nove mapy pokud to funguje. Diky za radu.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39456Příspěvek Gumídek

To jsi se asi blbě trefil, počkej do úterý a pak to zkus, a pokud to nepůjde volej jejich linku tel. 239000491.
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39466Příspěvek slofik1

Pánové,prosím o info,v mapách 855 je již nový obchvat okolo Prahy?Lahovický most až po nájezd na D1.Děkuju
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39467Příspěvek Gumídek

Zdravím !!!...Samozřejmě že ano....
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Nové verze mapy

Příspěvek: # 39469Příspěvek slofik1

Děkuju
Odpovědět