Display slabě svítí a problikává

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38601Příspěvek karelzd

Mám TT GO 930,koupil jsem ji starší,takže na záruku můžu zapomenout a používám ji cca rok.Po zapnutí se display sice rozsvítí,ale jen velmi slabě,je čitelný pouze ve tmě a občas problikne.Menu funguje,reset ani tovární nastavení nepomohlo.Nemáte někdo podobný problém už za sebou.Než ji dám do servisu,rád bych věděl,co mě asi čeká.Dík.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38602Příspěvek vilik

Nejspíš to bude výměna displeje. Vypadá to na vadu osvětlenídispleje a řekl byc, že je to na nový displej. Ještě by to mohl být zdroj VN pro výbojku, ale řekl bych, že to bude horší varianta. V tomhle případě by nejspíš nastala výměna vnitřností a nevím, jestli by nebyla efektivnější koupě nové navigace.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38603Příspěvek karelzd

Děkuju za odpověď,toho jsem se bál,zkusím servis a dám vědět,jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38604Příspěvek Gebič

Mas navi poripojenou stale na napajeni?? Nebo jezdis jen na baterku?
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38605Příspěvek mila-p

Nebo jestli nemá problém se světelným čidlem (snížit jas za tmy, atd.)
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38608Příspěvek Jirásek

Matně si pamatuji, že jsme problémy s čidlem okolního světla u 930 řešili v souvislosti s nějakou verzí NC. Tak cca před rokem. Pokud by to bylo tím, možná by pomohlo tuto funkci v menu vypnout.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38612Příspěvek karelzd

Už ani neblikne,tak dlouho jsem ji zkoušel zapnout až zdechla nadobro.Jen po resetu a zapnutí se ozve takový gong a dál už nic.Když jsem s ní jel,byla připojena k napájení a dokud byl display aspoň trochu čitelný tak jsem zkusil v nastavení funkci podsvícení displaye změnit,ale nic se nezměnilo.Pokud by to bylo čidlem,tak bych byl rád,ale obávám se nejhoršího.
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38614Příspěvek karelzd

Nevíte ještě někdo o nějakém rozumném servisu v Praze?Na stránkách TomTom jsem našel servis někde asi na Praze 4 bez adresy,jen email nebo tel:239000491,neznáte ho někdo?Bojím se,abych nedopad,jako kdysi s foťákem Olympus,kdy mi v jejich značkovém servisu řekli cenu,za kterou bych koupil novej foťák a ještě by mi zbylo třeba na novej telefon.Nakonec jsem sehnal servis,kde mi ho opravili za 500,-ale těch starostí.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38615Příspěvek Jirásek

Bohužel se obávám že cena opravy v rádoby "značkovém" servisu (oficiální servis TomTom na území ČR, pokud vím, není) se bude blížit nové navigaci. Spíše sehnat nějakého kutila v oblasti elektroniky. Displaye se dají občas sehnat na Aukru. Neručím však za jejich kvalitu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38617Příspěvek Gumídek

Přesně tak. U mé navigace začala odcházet baterka (ještě v zaruce), a TomTom mi poslal kurýrní službu, protože oprava se bude provádět v Holandsku. Já bych se na tvém místě bych zkusil domluvit se zákaznickou linkou Tomtom, aby zařídili opravu v Holandsku, ale jen pokud půjde oznámit aspoň předběžnou cenu opravy, aby jsi měl šanci v případě příliš vysoké ceny zrušit opravu...a jelikož v české republice není servis na TT, tak každý šťoura, který bude chtít tvou navigaci opravovat, bude mít s největší prvaděpodobností velký problém s náhradními díly.....
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38626Příspěvek karelzd

Moc vám všem děkuju,dám vědět jak to dopadlo.
karelzd
Příspěvky: 6
Registrován: 8.8.2010, 9:21

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38633Příspěvek karelzd

Tak jsem zkusil zavolat na tu zákaznickou linku TomTomu a tam mi řekli,že se pravděpodobně bude jednat o vadný display a cena se pohybuje kolem 150-170 euro.Přes UPC na náklady TomTomu ji pošlou do Holandska zjistěj závadu a daj vědět.Pro UPC si musim vytisknout nějakej papír a jelikož nemám doma tiskárnu,tak to budu asi řešit až po dovolené.Zatím dík a mějte se.
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Display slabě svítí a problikává

Příspěvek: # 38634Příspěvek hafca

To už je cena jak za novou navigaci. Myslím, že se to už nevyplatí. Spíš bych zkusil nějakého kutila elektronika v okolí. Možná by si s tím poradil. Vypadá to "jen" na chybu podsvícení, ne na celý displej. Tohle funguje podobně jako LCD televize atd. Možná by se dalo to podsvícení předělat na LEd diody. Mě čeká něco podobného. Displej sice zatím svítí, ale už to není takové, jako když byla navigace nová.
TomTom GO 720T NV 9.430
Odpovědět