Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
ghostik
Příspěvky: 5
Registrován: 28.1.2008, 20:54

Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35065Příspěvek ghostik

Možná píšu mimo mísu ale vlastním MDA HTC Cruise. V ní je nainstalovný TT. Většinou navigace fungovala ale poslední dobou se stává divná věc. Navigace začne ukazovat, že jsem úplně někde jinde. Zafixované zůstanou třeba jen 3 někdy i 2 sat. Po restartu MDA a spuštění navigace se nechce zafixovat na více než dva sat. Zkoušel jsem různá nstavení jako Vestavěné GPS i jiné NMEA a různé porty COM - leč bez úspěchu. Zkušebně jsem zkusil i IGO a je to to samé. Je tu někdo. kdo mi řekne kde je zakopaný pes. V případě, že je v háji GPS kolik by tak mohla stát oprava a jestli není lepší zakoupit blut modul GPS.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde fixnout navigace

Příspěvek: # 35066Příspěvek Jirásek

Vidím to na chybu či závadu samotného GPS chipu. Vypadá to, že komunikace mezi GPS chipem a samotným HW/SW probíhá, když "nalezne" alespoň něco.
Nebo mne napadá, nezměnili se podmínky provozu - jiné auto, pokovené sklo, jiné umístění v autě a pod.?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
ghostik
Příspěvky: 5
Registrován: 28.1.2008, 20:54

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35069Příspěvek ghostik

Kdepak, pořád stejná plečka, stejné místo. Teď jsem to zkoušel a naskočilo to zase normálně. Ale po nějaké době to zase určitě začne. Teď jsem si všiml, že mám uštíplý roh na MDA, tzn. asi mi někde spadl, nebo jsem s ním někde klepl jak jsem ho měl na krku. Je tam nějaká anténa, která se mohla nějak uvolnit? Já to teda nikdy neviděl rozebrané, jestli je tam nějaký konektor nebo co? Jen se chci zeptat když zakoupím externí blut modul od Nokie nebude nějaký problém s kompatibilitou? Pořád přemýšlím, jaký zakoupit ať nemám problémy a hlavně s výdrží baterie. Nechce se mi to mít pořád v autozásuvce :nastvany:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35072Příspěvek Gumídek

Obávám se, že jsi s ní někde klepnul, a trefil jsi se blbě, to znamená přesně do antény GPS....když koupíš modul BT od Nokie, tak zase počítej s tím, že budeš také muset ještě dobíjet i ten...A nevím, jestli to poběží, když má HTC svou anténu GPS...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35074Příspěvek Henry

Určitě bude fungovat jakákoli externí bluetooth GPS. Může to vyzkoušet na prodejně, přinejhorším má na vyzkoušení 14 dnů z internetového nákupu.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35077Příspěvek Scorpio_cz

iGO se hrabe v nastavení GPS. Možná zkusit resnout GPS do defaultu nějakým udělátkem - nebo nahrát QuickGPS fix.

Jinak - taťka koupil nějakou BT GPSku, co má výdrž asi 20h online provozu ... a ještě nějaký režim dřímání - když se k ní něco připojí přes BT tak začne honit fix, jinak dříme, šetří baterky jen čas od času probudí BT jestli někdo něco nechce :shock3:

Je s ní moc spokojenej, večer sem hodím odkaz.
ghostik
Příspěvky: 5
Registrován: 28.1.2008, 20:54

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35078Příspěvek ghostik

QuickGPS fix mám pravidelně aktuaalizovaný. Hoď sem značku toho modulu.
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35080Příspěvek Zigac

já bych zkusil reklamaci, případně kdyby ji neuznali, že ti to někdo spadlo, tak aby zjistili kolik by stála oprava.. Třeba to bude cenově porovnatelný s tím modulem. Abyses neunáhlil
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 35088Příspěvek Scorpio_cz

Ahoj,

tak ten BT modul se jmenuje "QSTARZ BT-818 eXtreme Bluetooth GPS Receiver" (BT-Q818 EX)

Umí komunikovat po BT (nebo taky po USB) :

Kód: Vybrat vše

51 channel MTK chipset 
Dual Bluetooth/USB interface 
User configurable update rates 
Auto on/off capability 
WAAS, EGNOS, MSAS support 
Vypadá takhle :
Device_BT-Q818EX.jpg
BT-Q818EX in natura ...
Device_BT-Q818EX.jpg (95.78 KiB) Zobrazeno 3006 x
Baterku má vyměnitelnou a prý stejnou kompatibilní s některými telefony Nokia.
Recenze (anglická) je na tomto odkazu :

Kód: Vybrat vše

http://pocketnow.com/review/qstarz-bt-818-extreme-bluetooth-gps-receiver
Na internetu jsem ho našel ke koupi třeba tady :

Kód: Vybrat vše

http://www.palmpc.cz/qstarz-gps-prijimac-bt-q818-extreme/
tom730tom
Příspěvky: 2
Registrován: 7.9.2010, 9:05

TomTom 730 se o roce zpomalil

Příspěvek: # 39171Příspěvek tom730tom

Mám TomTom 730.

Po vybalení z krabice (cca 1-2 roky) chytil polohu v obýváku za minutu v autě do minuty. Teď v obýváku nechytne nic, to mi neva, ale v autě to trvá 10-20 minut (na stejném místě před domem). Po aktualizaci souborů se doba zkrátí na 5-10 minut v autě.

Často mě to hází do domu vedle křižovatky, nebo na vedlejší odbočku apod.

Spojení s družicí vypadne i při jízdě na D1 například na 3 minuty, což je nepříjemné, když přejedu výjezd... :-))

TomTom je minimálně používaný, zaktualizovaný a dobitý s připojenou orig. anténou.

Jak na to? Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde fixnout navigace - snížená citlivost GPS

Příspěvek: # 39172Příspěvek Jirásek

1. Jakou originální anténou? Vnější GPS anténu? GPS anténa se běžne k TT nedodává. Používá se výjmečně, například u pokovených skel.
2. je aktualizován opravdu také soubor GPS quick fix?
3. Vzhledem k výpadkům za jízdy, kdy je již TT fixnutý to může dělat také nevhodné umístění navi. Není náhodou pokovené přední sklo, i když píšeš že máš externí anténu (sice tomu moc nevěřím, ale budiž)?
4. Pokud jsou splněny všechny potřebné podmínky pro dobrý příjem signálu z družice a stejně má navigace problémy, bude to pravděpodobně vadný čip GPS. To znamená kontaktovat podporu a navi poslat na reklamaci.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět