iPhone a TomTom

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Golf
Příspěvky: 8
Registrován: 6.9.2007, 10:26

iPhone a TomTom

Příspěvek: # 31504Příspěvek Golf

Zdravím,
nikde jsem tu tohle téma nenašel, tak se zeptám zde.
TomTom vydal navigaci pro iPhone, chtěl jsem tam dodat radary ČR, ale nejde to tak, jak jsem byl zvyklý u WM nebo na PNA. Nefunguje že si tam dám jako POI například ikonu "CZ-Radary_mobilni.bmp", soubor s databází "CZ-Radary_mobilni.ov2" a k tomu případně i zvukové upozornění a nastavím si s jakým předstihem mě to má varovat. V menu totiž plno nastavení chybí, takže se radary maximálně zobrazí jako ikona na trase.
V originále TT pro iPhone ve WestEurope je databáze pro několik zemí i s jinými koncovkami (např. pro UK je to takhle -Safety_Cam_UK_TomTom.ov2, Safety_Cam_UK_TomTom.ov2.dct, Safety_Cam_UK_TomTomOv2.ver), v menu je potom jenom možnost zapnutí nebo vypnutí radarů, nic víc, ale funguje to samo o sobě i s včasným upozorněním i se zvukem.
Takže se ptám zkušenějších, zda se to samé dá vytvořit i pro ČR nebo jakoukoliv jinou zemi, případně pomocí jakého programu? Máte s tím nějakkou zkušenost?
Dík za případné rady...
iPhone 6+/iPad 2 + TT (EE 1.21 v945.6246), Audi A3 Sportback 2.0 TDI 103kW
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 31506Příspěvek Scorpio_cz

Stran "Safety_Cam_UK_TomTom.ov2" - to jsou "integrované" radary od TomTom (soubor je kódovaný).
Tyto radary se kupují (roční předplatné), po koupení odemykají se proti ID zařízení.
Pro ČR existují - jmenovitě "Blitzer_CZ_TomTom.ov2".
Golf
Příspěvky: 8
Registrován: 6.9.2007, 10:26

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 31507Příspěvek Golf

Dík za odpověď. A je nějaká možnost si to "stvořit" i sám, pomocí databáze s koncovkou .ov2 z poi.cz?

Edit: vyřešeno... Dík za nakopnutí :palce:
iPhone 6+/iPad 2 + TT (EE 1.21 v945.6246), Audi A3 Sportback 2.0 TDI 103kW
Golf
Příspěvky: 8
Registrován: 6.9.2007, 10:26

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 34039Příspěvek Golf

Snad to není proti pravidlům zde mít dva posty pod sebou... Ale už je to dávno....

TomTom v iPhonu používá ty originální radary, ty odsud "klasickou" cestou plnohodnotně nefungují, píši to v prvním příspěvku. Situace se ale od předvčerejška změnila, podařilo se nám na fóru iPhone opravdu plnohodnotně rozchodit i tuto možnost, všechny kategorie radarů a případně i další, blikající ikona se vzdáleností a zvukové upozornění s předstihem! Asi jsme úplně první kdo na to přišel, na žádném zahraničním fóru nic takového není, takže se podívete, je tam i všechno potřebné.

Vtip je v tom, nahrát si do iPhona MapSetting.cfg z např. PNA TomToma (osmičkový sw!), kde to už bylo nastavené, tahle možnost "spustí" nakopírované soubory ov2 i s ikonou a případně i přidruženým zvukovým upozorněním (to, že se to musí jmenovat stejně a že pak fungují pouze takhle aktivované kategorie, asi nemusím zdůrazňovat). Akorát to v iPhonu nejde konfigurovat, záleží na tom, jakou vzdálenost jste měli nastavenou původně, ale nic nebrání tomu, mít v počítači případně víc "sad" a nahrát si tam tu s vyhovující vzdáleností. Nejdůležitější ale je to, že si s ostatními můžeme aktualizovat a používat i tuto možnost z poi.cz. Jenom podotýkám, že zatím nikdo bez odblokovaného (JB) iPhona to nepotvrdil, takže je potřeba mít v iPhone JB.
iPhone 6+/iPad 2 + TT (EE 1.21 v945.6246), Audi A3 Sportback 2.0 TDI 103kW
ien.cv
Příspěvky: 3
Registrován: 31.12.2008, 11:59

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 35113Příspěvek ien.cv

chci se zeptat, radarové hlášky mi to hází dobře, ale chtěl jsem tam dát upozornění na nebezpečnou zatáčku nebo ž. přejezd a podobně.
nakpopíroval jsem vybrané poi body (bmp, ov2 a ogg) a ono mi je zobrazí, ale neupozorní.
tak jsem usoudil, že to upozorní jen na poi konfigurované v tom tvím souboru a né na všechny s ogg hláškou.
pujde to nějak nastavit v pc nebo iphonu bez origo tt8
thonyk
Příspěvky: 1
Registrován: 4.2.2009, 7:57

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 39231Příspěvek thonyk

můžete sem tedy napsat někdo návod jak to provést?? tak at tomu kazdy kdo to bude nekdy hledat rozumi..

nemám pna tomtom navigaci nve které bych vytvořil onen soubor. mam ale starsi nokii se symbianem kde navigaci pouzivam. da se soubor zkopirovat z ni??

diky!
ls8
Příspěvky: 30
Registrován: 22.2.2008, 8:29

Re: iPhone a TomTom

Příspěvek: # 39953Příspěvek ls8

Aktualizace 3.11.2010

Radary, hlas Elišky, konfigurace s upozorněním na blížící se radar s předstihem 500m:
http://www.edisk.cz/stahni/23286/tomtom ... 1.1MB.html

Samotná konfigurace s upozorněním 250m před radarem:
http://www.edisk.cz/stahni/98079/MapSet ... .29KB.html

Instalace viz. obrázky - s aplikací TomTom 1.5 lze i bez JB !!!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ikony vlastních POI nefungují, ale to je dané změnou v aplikaci TomTom 1.5, tam se ikony POI načítají odjinud. Jinak funguje všechno.

Pževzato z http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=119&t=23665.
TT One XL; NC 9.026; WCE 845
Odpovědět