Mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mapy

Příspěvek: # 28764Příspěvek fox50

Ale ví,mapa full bude v 740 fungovat.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
dummydimo
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2007, 7:26

Re: Mapy

Příspěvek: # 28779Příspěvek dummydimo

Urcite bude fungovat. Vzdyt funguje u TT One (vc. starsich modelu), jakpak by nefungovala u 740 Live?!
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvek: # 28780Příspěvek vilik

Já nevím, co tady stále řešíte. Funkčnost mapy není dána ani tak typem přístroje, jako úložným prostorem. V podstatě funguje jakákoli mapa v jakémkoli přístroji, pokud ji tam dokážete nacpat. Jiná otázka je přidaných funkcí. Jejich funkčnost (pokud je mapa obsahuje) je závislá na verzi NC. A z vlastní zkušenosti lze i toto různě kombinovat. Já dával různé NC a mapy do různých navigací. Buď sám, nebo to dělal někdo jiný, kterému jsem poskytoval informace jako přítel na telefonu. Fungovaly všechny. A bylo jich několik desítek. S výjimkou jedné. Ale tam to spíše vypadalo na problém mezi židlí a PC, potažmo navigací.

Dám příklad. TT One V3 má 512 Mega interní paměti. Tam se nic nevejde. Implantoval jsem tam 2 Giga katru a bez problémů tam jede mapa 8.30.xxxx a NC 8.413.xxx .
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Regelp
Příspěvky: 35
Registrován: 5.6.2009, 13:14

Re: Mapy

Příspěvek: # 29688Příspěvek Regelp

Nevím,zda to sem patří,ale chci se zeptat na zálohování přes program TTH. U GO 740 provedu zálohu na interní paměti a co věci na vyměnitelné paměti? Když zařízení přepnu na tuto paměť a provedu zálohu, nevymaže se provedená záloha na interní paměti?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvek: # 29689Příspěvek Jirásek

Osobně zálohy přes TTHome vůbec neprovádím. Zálohuji prostým zkopírováním obsahu do zvolené složky na HDD v počítači. Složku mám pojmenovanou vždy podle aktuálního data zalohování. Obdobným způsobem je možno nahrát zálohu zpět do navigace.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mapy

Příspěvek: # 29697Příspěvek fox50

TTHome dělá vždy zálohu obojího, jak interní paměti, tak SD karty. A také obojí obnoví při obnovení ze zálohy.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapy

Příspěvek: # 29699Příspěvek Gumídek

Jirásku, zálohuji navlas stejně jako ty a nikdy nebyl žádný problém.........
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mapy

Příspěvek: # 29703Příspěvek Crusy

To samé.... :palec:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Mapy

Příspěvek: # 30775Příspěvek Tonny

Není to tak dlouho, 20.8.2009, co jsem si stáhnul "nejnovější" verzi mapy, Mapa verze 835.2420, 165 mega, viz vlákno mapy 835.
Dnes mi TOMTOM HOME nabízí "nové" mapy, s tím, že si mám zakoupit roční předplatné. Služba Atualizace mapy, za 6,95 Euro za čtvrtletí.
Nic proti tomu, nakonec jsem to vloni zkusil, a opravdu mi 4 aktualizace přišly, z tohoto pohledu v pořádku.
Otázka zní jinak, má to smysl?
Cca 28 Euro, v přibližném kurzu asi 700,- Kč není zase tolik, abych nad tím brečel. Není to ale tak málo, abych se nezamyslel nad tím, co mi to přinese. A tady asi bude jádro pudla.
Snažím se vzpomenout a promítnout si, co a jak mi čtyři zaplacené aktualizace za poslední rok přinesly. Mám-li být upřímný, pak z tras, které pravidelně jezdím a znám - a tedy mohu posoudit - se za rok objevil jeden kruhový objezd v Rychnově nad Kněžnou, a část obchvatu kolem Olomouce. Dále kousek dálnice u Kroměříže. Jistě by každý v rámci svého rajonu našel dalších iks míst, kde se mapa dostala více do souladu se skutečností, o tom žádná a zřejmě budu kamenován údaji o tom, co se kde změnilo k lepšímu.
Na druhou stranu si stačí přečíst vlákna o nových verzích, ať už dříve 815, nebo později 820, 825 atd.. Mám čím dál více pocit, že mapy nejsou novými verzemi, ale že jsou jen poněkud a to nic moc "poléčeny". Nakonec v příspěvcích, hlavně ve vláknu 835 je podobných názorů více.
Ale abych dokončil myšlenku - mám cca 18 měsíců TOMTOM ONE XL se slotem pro kartu, tedy v podstatě poslední "rozumnou" verzi ONE XL. Když vezmu, že jsem jej koupil v Tescu v akci za 3900.- a investoval do něj cca 800,- za dosavadní aktualizaci map, říkám si, že jsem v pohodě. Z jiného pohledu, nestálo by za to tentokráte mapy nekupovat? Nakonec přínos nových verzí je nejen dle mého názoru diskutabilní - a za "ušetřené peníze" třeba za rok koupit vyšší typ navigace s novými mapami? Zatím mi to přijde jako sázka do loterie - nikdo neví, co v nových mapách bude a jak aktuální budou.
Zatím váhám, nejsem rozhodnutý. Ze zdejšího fóra znám téměř ortodoxní zastánce všeho nového, jsou i takoví, kteří inklinují k názoru, že "nové" mapy nejsou nic moc - tedy ve srovnání s očekáváním. Osobně se řadím do středu, TOMTOM mi ze "setrvačnosti" vyhovuje, ale čím dál více jsou "drobnosti", které mi vadí - a to nejen na mapách , ale i na tomíkovi jako takovém.
Jaký názor máte na to vy, uživatelé TOMTOMa? Zakoupit další aktualizace s tím, že v nových verzích "nic moc" nebude" nebo počkat a třeba si zakoupit až verzi další?
Půjde to? Nebo tím, že si tuto aktualizaci nekoupím, už mi to další možnost nenabídne a budu to muset řešit koupí nové navigace?
Píšu to sem proto, že na Helpu TomToma se k tomuto neuměli vyjádřit. Prostě neví. Máte někdo zkušenost? Díky za názory.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvek: # 30777Příspěvek Jirásek

Pokud si dobře pamatuji, tak akce "předplatné na rok" trvá již průběžně hezkou dobu. Podle mého názoru je to obchodní tah proti krádežím map. Můj osobní názor - aktualizace mapy jednou za rok stačí. Tolik změn zase není. Naopak, názory typu "nová mapa jednou za dva až tři roky stačí" odmítám (nejde jenom o samotné mapové podklady, ale i o lokalizační tabulky a další). Záleží také na tom, kde se řidič všude pohybuje, zda pouze v ČR, nebo jezdí celou Evropu. V rámci celé Evropy je těch změn samozřejmě více.
Přiznávám, osobně tento problém nyní neřeším, aktualizace na 2 roky byla v ceně navi.
Pak je samozřejmě ještě další cesta. Jednou za rok navi vyměnit - koupit novou a tu starou (vlastně ještě v záruce) prodat. Pokud to člověk spočítá, nevyjde to cenově o moc dráž než koupě nové samostatné mapy. Touto cestou jsem postupoval v poslední době já.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Mapy

Příspěvek: # 30778Příspěvek Gebič

JJ, presne vim co tim chces rici... Podle meho tedka se vyplati koupit novou navigace s dvouletym updatem... :usmev: Ale je to tak, verze od verze nachazim cim dal mene zmen, jako mi to prijde, ze Holandan usnul, nevim jak je to treba s Nemeckem, nebo na zapad, ale pro CR zacinam mit pocit ze toho moc nedelaji...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvek: # 35285Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Mapy

Příspěvek: # 35287Příspěvek Gumídek

Já nevím....Jelikož se živím ježděním, tak bych tak striktní nebyl. Já sleduji vývoj map např. na satelitních městech okolo Prahy, a vzdálenějšího okolí, a každá mapa je krok dopředu. Já se budu držet předplatného, ať si o mně myslí kdo chce, co chce...Když si to spočítám, tak v tom zase tak velký rozdíl není....
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: Mapy

Příspěvek: # 37375Příspěvek Tompr

co myslite přemyslim o aktualizaci map od Tomtomu za 940kč 4xaktualizace.
ty 4 aktualizace musim vycerpat do roka tedy kazdych 1/4roku aktualizace pochopil jsem to dobre?

takova dalsi pod otazka kdyz si vlaste aktualizuji mapy tak ten soubor mapy je aktualizovany a kdyz ten soubor prehraji do jine navi tak ma dotycny taky nove mapy nebo je to nejak ošetreno proti tomuhle zneuzití?

že bychom se slozily 940kč ve vice lidech...
dik
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mapy

Příspěvek: # 37376Příspěvek Crusy

Je to vázaný na ID,čili do žádné další navigace to nepůjde.
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Odpovědět