problém se spuštěním TT 910

Vše o navigacích značky TomTom
radar001
Příspěvky: 9
Registrován: 13.4.2009, 22:04

problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26902Příspěvek radar001

dotaz ohledně TT mám problém se spuštěním i po resetu. mi nabíhá obrazovka abych neodpojoval přístroj. a svítí mi tam malým písmem formatting. ale už jsem to měl zapnuté spoustu hodin a nic. a ještě k tomu mi počítač vůbec nenajde přístroj. dají se jiným způsobem vymazat všechny data? jelikož mám tušení ,že to je tím,že je disk plny... máte někdo radu.díky moc David
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26903Příspěvek vilik

Zkoušel jsi ho zapnout bez připojení k PC? Nech ho naběhnout a pak teprve připoj.

Zkoušel jsi postup: Reset - vložení do připojené kolíbky - ZAPNUTÍ ? Měl by se pak přihlásit jako disk.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
radar001
Příspěvky: 9
Registrován: 13.4.2009, 22:04

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26905Příspěvek radar001

už jsem to zkusil i takhle..ale naskočí mi tam nějaká tabulka kde píší že počítač neroznává přístroj který je připojenej, protože hlásí chybu..takže nemohu nikde nic smazat.už jsem to měl zapnuté takhle celou noc a nic.nevím jestli by se sam přístroj dostal naní k samovolnému formatovaní.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26906Příspěvek Jirásek

1. Již to někdy s tvým PC chdilo? Běhala ta navigace v tvých rukou někdy? Z Tvého příspěvku to není jasné. 910 je poměrně starší model, ty jsi čerstvě registrován, dá se usuzovat o nákupu či darování staršího stroje.
2. Jaký operační systém na PC používáš? Wokna, Linux, Mac ?
3. K samovolnému formátu může dojít těžko, a i pokud by k němu došlo, systém PC by měl rozeznat prázdný disk.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
radar001
Příspěvky: 9
Registrován: 13.4.2009, 22:04

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26907Příspěvek radar001

už tento přístroj vlastním přes dva roky, ale našel jsem tohle forum až nyní.jinak mi to fungovalo po celou dobu na xp i na vistách bez problémů. a právě nic nenajde vždy naskočí chyba , že nemůže nic najít, že je chyba v přístroji.možná už dosloužila.
Uživatelský avatar
Chip.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 11:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26908Příspěvek Chip.cz

radar001 píše:už tento přístroj vlastním přes dva roky, ale našel jsem tohle forum až nyní.jinak mi to fungovalo po celou dobu na xp i na vistách bez problémů. a právě nic nenajde vždy naskočí chyba , že nemůže nic najít, že je chyba v přístroji.možná už dosloužila.
Zkus tento odkaz. http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=541&start=10 Nevím jestli ti to pomůže. Na této stránce je sice návod na Garmin, ale na fóru Path.cz by jsi mohl něco najít.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26910Příspěvek Henry

Máš udělanou zálohu nebo aspoň zálohované mapy? Můžeš zkusit připojit navi k PC a použít nějaký SW na obnovu smazaných dat (napadá mně např. Get Data Back for FAT nebo Recovery Files http://www.undeleteunerase.com/). Pokud máš zálohu, tak takovými programy obvykle jde násilně zformátovat HDD, pokud zálohu nemáš, tak zkusit obnovit hlavičku disku.
radar001
Příspěvky: 9
Registrován: 13.4.2009, 22:04

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26912Příspěvek radar001

no to bych klidně udělal , ale problém je , že počítač vubec navigaci jako jednotku nenajde.takže nemohu nic dělat. navigaci když spustím bez dokovaci stanice tak to doběhne k tomu , že mám červenej křížek. a když ji připojím tak to pípne jako při spojení , ale napíšeš to , že nemůže nic najít. takže mam navigaci spojenou s pc ,ale žádnou jednotku mi to neukazuje.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26913Příspěvek Henry

To nevadí, že se nepřipojí jako jednotka, ten SW si to zařízení najde přímo přes BIOS.
radar001
Příspěvky: 9
Registrován: 13.4.2009, 22:04

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26914Příspěvek radar001

s těmahle programy jsem před pár dny pracoval , zkusil jsem nyní tenhle recovery ale stejně mi to nabídne pouze můj rozdělenej disk nic více. tak nevím jak mohu přes tenhle program něco zformátovat když nemohu vybrat co chci.(nebo spíše nevím jak s tím programem pracovat a kde to mohu najít.) .zatím díky za trpělivost se mnou.
Charlie1

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 26915Příspěvek Charlie1

Me se to jednou stalo u TT930 ze pak se mi nedarilo pripojit k pc ale to bylo z duvodu nechteneho odpojeni dokovaci stanice od pc musel jsem nekolikrat delat restart az mi pomohlo pridrzeni RESETU a TLACITKA pro zapnuti po dobu 20 sekund a pak ji rovnou pripojil k pc a zapnul a chytla se.(Jen moje zkusenost na jinem modelu treba ti to pomuze) :zamysl:
Uživatelský avatar
duroman
Příspěvky: 7
Registrován: 9.11.2008, 18:37

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 27287Příspěvek duroman

na 99% je na šrot HDD. Vyndej HDD z jiné navigace a zkus ji a pojede zase jako vítr :janic:
TomTom GO 950, Apl. 9.701 , Maps : Truck Europe v.875 , Car : Peugeot 306 Break 1.9 TD 66Kw , PC : XP Firefox
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: tom tom 910 harddisk

Příspěvek: # 28350Příspěvek Jirásek

Co se ti nechce rozběhnout?
K čemu ti bude "externě" připojený HDD? Tím navi pravděpodobně taky nerozeběhneš.
Nechtěl by jsi spíše pořádně popsat problém, třeba ti někdo chytrý poradí. Tohle tajnůstkaření je na :pulka:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Kashak
Příspěvky: 4
Registrován: 20.3.2010, 21:21

TT Go 910 problém

Příspěvek: # 35904Příspěvek Kashak

Zdravím chci se zeptat nemá někdo zkušenosti s touto závadou, z ničeho nic mi navigace vypla a už nejede, ale když ho mám na nabíjení zelená dioda se rozsvítí, víc nic, neví někdo co to může být, napadlo mě že by byla baterka uplně mrtvá, ale i kdyby tak snad na nabíjení by to mělo jet i bez baterie nebo se pletu, díky za každou radu....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním TT 910

Příspěvek: # 35908Příspěvek vilik

Zkus ji dát na nabíječku a nech ji tam tak pů hodiny. Potom ji udělej reset a dej ji do doku a připoj kabel k PC. Pokud se ti přihlásí k PC jako externí disk, je navigace OK a chyba bude nejspíš v SW. V tom případě si někam na HDD v PC nakopíruj celou navigaci. Obsah navigace potom smaž. Nejlépe zformátuj. Nakopíruj zpět JEN složku s mapou a dej aktualizovat přes TT Home. Do navigace se ti stahne nový SW. To budeš asi muset udělat několikrát. Aktualizace začíná nějakým základem a postupně nabízí další verze a do finálové, určené pro tvůj přístroj. Mezi aktualizacemi vždy udělej reset a nechej navigaci najet, i když třeba zahlásí, že s touto mapou nelze pracovat, nebo něco jiného. Pokud se ti to povede, tak si pro sichrovku udělej zálohu do budoucna.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Odpovědět