Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Vše o navigacích značky TomTom
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26830Příspěvek Sasík

Ahoj, mám 730 T, kupoval jsem ji těsně před cca měsícem. Včera jsem se rozhodl přes TT Home zálohovat mapy, páč jsem si říkal že je vždy lepší mít zálohu. Ještě než jsem zálohoval, tak mi přišla jakási aktualizace, moc jsem to nečetl a aktualizoval. No a pak odpojím navigaci od pc, vyndám z držáku k pc a objevila se hláška - nahoře - "Vyberte mapu:" a uprostřed - "Nebyly nalezeny žádné mapy"
A já jsem teď těžce v háji a to je hodně slušně řečeno. Jsem v zahraničí a bez navigace se tady v těch městech asi hodně projedu. Nevíte někdo??? Už jsem tady našel vlákno od Jirky Toledo, ale ten nakonec psal že mu to známej opravil. Jak??????????
Nevím co teď mám dělat, nemůžu najít mapy ani v pc a navigace ukazuje jen tu hlášku a jinak nic (krom času a spouštěcího a odhlašovacho obrázku).
Má někdo nějakej nápad? Psal jsem na podporu TT, ale tam asi o víkendu nevalí. Už mi zbývá jen vrátit nastavení jako z obchodu, ale to asi taky nevyřeší můj problém.
Dík za rady. :cry: :-P
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26835Příspěvek Gebič

No to je zvlastni problem... Proto ja vzdy zalohuji pres total Commander (zobrazit skryte soubory a pekne vse z navigace prekopirovat na pevny disk), je to lepsi a nehrozi zadne nebezpeci... To doporucuji i tobe... Jinak tady je kazda rada draha... A kdyz aktualizujes a nevis co, to je taky na pytel, jak Ti pak mame poradit? ::prav:: ::prav::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26836Příspěvek fox50

Důvodů může být několik.

V případě že by navigace byla kupována "z druhé ruky" mohlo by se jednat o nelegální mapy. Pokud je to navigace kupovaná origoš tak asi reklamace ale to vám moc nepomůže :(

Otázka je zda došlo opravdu ke smazání mapy, nebo nainstalováním nového navcore (ten popisovaný update) k vyřazení "cracku" na mapy.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26837Příspěvek Sasík

Těch aktualiazcí je moc. Vždycky když něco připojím k pc nebo samotnej pc tak se aktualizuje. Bylo tam nějaká novější verze, končilo to 60. Tím to asi nebude. Muselo se to stát při kopírování map do pc. Kam Vám normálně ukládá TT Home tyhle mapy? Já mám třeba TT na D:/TomTom2 a v té složce jsem nenašel nic co je alspoň podobné mapám. Přece to tam někde musí být. Nedělal jsem sám nic co by mohlo smazat ty mapy, nechápu to. Blbý je to, že jsem dlouhodobě v zahraničí. Jak je to s reklamčkama v zahraničí? :hmm:
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26840Příspěvek Sasík

No a jak to zjistím??? Jestli je tam jiný navcore??? :hmm:
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26841Příspěvek Sasík

A je to origoš. Koupil jsem jí v obchodě den před tím než jsem odjel. Do teď fungovala bezvadně, až do včera.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26842Příspěvek fox50

Samo se nic neaktualizuje vždy to musíte potvrdit.
Že člověk odklepává vše co mu tam vyskočí a nečte to je prostě smůla.

Pokud je to origoš tak určitě reklamace.
Zkus se dohodnout se zákaznickou linkou TomTomu, zda ti nepovolí novou mapu v rámci 30 denní záruky nových map.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26843Příspěvek Sasík

Jasný, že to musím potvrdit. Já vidím jen aktualizace a odklepávám. Ne, že bych vůbec nečetl co odklepnu. A i když budu v zahraničí, tak mi můžou mapy poslat mailem? Navíc je to přesně 33 dny od koupení :-((
Nevíte náhodou název toho souboru, do kterého se normálně kopírují mapy přes TT home?
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26844Příspěvek fox50

1) Mapy vám Mailem asi nepošlou mají 2GB. A stahují se přes TTHome
2) Mapy nejsou soubor ale více souborů v adresáři. (Adresář se jmenuje podle mapy třeba "GUAM" "Western_and_Central_Europe" atd.)
3) Pokud vm propadla záruka nejnovějších map tak asi už nemáte legální cestou šanci. Jedině zakoupit mapu znovu (přes TTHome)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26845Příspěvek Sasík

Já prošel celej soubor, všechny složky a nemám v pc žádné takové soubory. Jen jsem chtěl vědět, jestli můžu nějak jinak zjistit zda v té navigaci ty mapy jsou nebo ne. Počkám do pondělí, jestli se mi z TT někdo ozve a pak uvidím. Jen nechápu jak se ty mapy mohly vymazat, když jsem je nemazal...
Ještě dotaz, kde můžu zjistit jaký tam mám mít navcore, crack, ... ?
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26846Příspěvek Sasík

Ještě dotaz, sorry že jsem otravnej ale jsem z toho na prášky.
Když v TT Home v "Show contents of my GO" ty mapy jsou, tak to znamená že by tam měly být a né že tam jsou?
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26847Příspěvek Gumídek

Spojit se s linkou Tomtom. Toto se stalo kolegovi. Koupil 730ku přišel domů, zaregistroval se, připojil, naskočila aktualizace, potvrdil ji, stáhla se nová mapa v rámci záruky nejnovějších map, a když navigaci odpojil, tak mu to psalo, mapu nelez používat na tomto zařízení....Zavolal na linku TomToma a tam mu řekli ať se zaregistruje znova, ale na jiný mail, a povolili novou aktualizaci, a od té doby je navigace ok. No ale nicméně, odkliknout něco, nevědět co, a pak se divit, a nemít zálohu....No comment...
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26856Příspěvek Sasík

Díky. Já už jim psal, uvidím jestli se ozvou, když ne tak budu volat. A vím, že jsem odklikl aktualizaci, ale nevěděl jsem čeho. A zálohu jsem dělal hned po tom. Včera jsem to projížděl znovu a TT Home ve složce Remove jsou dvě části. GO a PC a tam se to ptá z čeho chcete jaké soubory odstranit. Sranda je v tom, že pod záložkou pc, mám ty mapy. Tak nevím proč je nemůžu nikde najít. A pod záložkou GO jsou mapy také a všechno ostatní co tam má být. Ale GO stále nejede, nemůže být problém třeba se SW? Jo a už vím co jsem aktualizoval, byla to novější vezre TT Home 2.6, páč na CD mám verzi 2.59. Zkusil jsem to i odinstalovat a naistalovat to znovu z CD, bez úspěchu. :zed:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26857Příspěvek Gumídek

V TomTomHome to není, chyba je jinde....
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Nebyly nalezeny žádné mapy! HELP, prosím

Příspěvek: # 26870Příspěvek Sasík

Tak jsem si s ní dnes hrál cca 7 h, když mi Home ukazoval že to v té navigaci je, tak jsem zkusil zálohu a ta proběhla. Po nějaké době přemlouvání šlo i obnovení. No a pak při znovu spuštění, zas nic. Stále nebyly nalezeny mapy. Tak už nevím jak na to.
No nic, zítra budu pokračovat, kdyby Vás někoho něco napadlo budu rád za každou radu. Dík :zamysl:
Odpovědět