Nové verze mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25816Příspěvek rapon

Nevím co pořád řešíte jako takovou hroznou věc. Má snad jiný prodejce map lepší aktualizace? Nemá. Ano, doba, než se nějaká nahlášená oprava dostane do oficiální mapy je asi delší než 3 měsíce, možná 6 měsíců... ale od toho je právě MS, aby dočasně mapu opravilo. Pokud nová mapa neobsahuje příslušné MS opravy, určitě uživatelé co jsou pro ně dané opravy důležité je pošlou znovu a během pár dní budete mít opravenou mapu do dalšího vydání.

Zkuste si představit na jednu stranu, jak velký rozsah těch map pro Evropu (a teď i zbytek světa) to je a jak asi v téhle mase je důležitá ta vaše ulička, kde jste postavili barák loni v létě a oficiální název dostala minulý týden. Nicota... Chápu, že se TT snaží spíš zvášit procento pokrytí v těch státech, kde je nižší než 99%. To je přece logické, že aktualizace mapy, kde je pokrytí 99% bude minimální a nové silnice mají jistě vyšší prioritu než opravy.

Žádná mapa není aktuální, co bylo včera aktuální, dneska už je zastaralé... Pro mne je třeba přínos i to, že jsou rozšířena číslování v menších městech a kdo s TT jezdí a hlavně jezdí často, tak snad zvládne to,že dálnice končí v poli a za tím polem zase pokračuje.. :-)
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25817Příspěvek rapon

Podle informace na jiném foru jsou mapy 825 založeny na verzi Tele Atlasu z 10.2008. Takže pokud si člověk dokáže představit, že než se něco dostane oficiálně do release Tele Atlasu to trvá cca půl roku, tak ta mapa může obsahovat věci z dubna/května 2008... No a pokud má někdo možnost podívat se do nějaká mapy jiné od Tele Atlasu na to Rohanské nábřeží, tak by se možná dalo posoudit, od kdy ty změny fakt fungují..
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25818Příspěvek fox50

Otázka ale zůstává, proč nové mapy obsahují tak staré zdrojové (TeleAtlasí) mapové podklady? Proces vytváření mapy je elektronický a systém distribuce je On-Line. Tedy žádné zdržování s výrobou CD/DVD médií, žádná doba na rozvoz po prodejcích atd.

Neříkejte mi že převod dat z formátu TeleAtlasu to formátu TomTom trvá pů roku. Podle mého názoru by doba mezi započetím převodu a vystavením na internet neměla být delší jak měsíc.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25819Příspěvek Docent

Už se vůbec nedivím, že AutoMapa přešla od Teleatlasu k Navtequ...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
pema
Příspěvky: 33
Registrován: 30.12.2008, 6:32

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25822Příspěvek pema

Problém aktualizací u TomTomu bude asi chvíli trvat, má to asi důvody systémové (oddělení MapShare od mapových podkladů a ne zcela optimální mechanismus ověřování změn) i organizační (nemají to jako prioritu a selhává jim lidský faktor, je to vidět i na ne příliš profesionální podpoře v ČR, většina lidí na fóru je na tom znalostně a po stránce ochoty pomoci lépe). Dokud nebudou dostávat jasný signál, že zákazníci chtějí aktuálnější podklady a že bez toho jim bude váznout business, nebudou asi nic dělat (loni hospodařili s velkou ztrátou, a tak šetří kde mohou).

Je to škoda, tahle firma má skvělé nápady a skvělé inženýry. Možná by pomohlo, kdyby každý z nás otravoval zákaznickou linku TomTom ohledně aktualizace mapových podkladů a snad se to pohne. Je to v jejich zájmu, jinak začneme kupovat něco od konkurence.
TomTom Go 930T, Navcore 8.351, Mapa Western & Central Europe 860.3101
Uživatelský avatar
Dasn
Příspěvky: 27
Registrován: 1.12.2008, 18:40

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25825Příspěvek Dasn

Jeden dotázek, mám mapu CaEE 825.2157 a TTH mi po připojení píše v místě, kde se zobrazovaly počty oprav MS, že existuje novější verze mapy :-o , po kliku na to se mi snaží vnutit předplatné na roční aktualizace. MS normálně fungují, ale již se zde nezobrazuje počet oprav. Máte s tím někdo taky zkušenosti ? Dík.
Tomtom ONE 3rd Edition (4 GB), Navcore 8.417, DEATCHaEE 865.3245
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25826Příspěvek vojta66

Ano, to je vymoženost poslední Beta verze TT Home, další novinka oproti předposlední verzi....a rozhodně ne "user friendly"..to je v případě, že nemáš ještě koupené aktualizace na rok dopředu...tímto drsnějším způsobem Ti TT Home neumožňuje i po stažení oprav Map Share vidět jejich počet, ale namísto toho Ti nutí zakoupení výše zmíněné aktualizace.....fuj fuj..pokud si tuto aktualizaci zakoupíš, tak se Ti po stažení oprav MS normálně zobrazují jako dříve....
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
jarv
Příspěvky: 12
Registrován: 27.4.2008, 16:10

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25827Příspěvek jarv

Mně se počet oprav zobrazí, pokud počítač odpojím od Internetu a připojím navigaci k počítači. Přitom se objeví, že mapu mám aktuální :palce:
Zařízení TT GO920T, NC9.510, 64 MB RAM, GPS v1.20, Boot 5.5120 Mapa: Evropa, v1011.8977, TomTome HOME v2.11.2.100, Windows 10.1
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25830Příspěvek Tonny

S velkou nadsázkou:
přijde mi, že do marketingového oddělení ToMTOM přijali tajného agenta od konkurence, který chce cíleně a systematicky zlikvidovat firmu - tedy alespoň funkci MapShare :usmev: .
A teď už vážně: Všechny příspěvky, - až na tuším dva - , které jsem zde od poslední aktualizace mapy zaznamenal se nesou ve smyslu uživatelské nepříjemnosti, ztráty vlastních a nasdílených oprav, ztráty oblíbených, ztráty již dříve uvedených ulic. Jen na okraj, našlo by se něco pozitivního???
===================
poznámka: máte-li zájem, označte si v Hodoníně na ulici Marxova křižovatku s ulicí Brandlova jako nebezpečné místo /časté nehody, Marxova je hlavní/. Ze stejného důvodu je na Marxově úsek mezi ulicemi G. Preissové a ulicí Sídlištní označen rychlostí 30km v obou směrech. Radar tam není, ale měří tam hodně často, min. 2x týdně. Tato křižovatka je na ulici, která spojuje nádraží ČD s lázněmi a pokud zde někdo bourá, pak je vždy minimálně jeden "cizí". Tuto 30-ku jsem zadával už několikrát, v mapách stále není /jakož i spousta dalších dříve opravených nebo doplněných rychlostí na hodonínsku/ :( .
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25831Příspěvek faltak

A ten tajny agent se jmenuje Docent :chlamani: :chlamani:
pema
Příspěvky: 33
Registrován: 30.12.2008, 6:32

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25832Příspěvek pema

Celý ten zmatek kolem mapshare a map odrazuje technicky orientované zákazníky tomtomu. Škoda, dost mých znýmých přešlo na I-Go, Garmina nebo Mio. Je to škoda, protože kdyby tomtom věci dotahoval, byl by jasná jednička.
TomTom Go 930T, Navcore 8.351, Mapa Western & Central Europe 860.3101
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25834Příspěvek vojta66

Mě opravdu, jako spoustu jiných, frustruje to, že opravy, které jsem po Praze udělal, hlavně rychlosti, prostě v nové mapě nejsou..... :KO: Docela beznaděj, dnes se mi to potvrdilo mnohokrát.....většinu lidí, kteří přispívali to dovedle k rezignaci....
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25836Příspěvek rapon

Dasn píše:Jeden dotázek, mám mapu CaEE 825.2157 a TTH mi po připojení píše v místě, kde se zobrazovaly počty oprav MS, že existuje novější verze mapy :-o , po kliku na to se mi snaží vnutit předplatné na roční aktualizace. MS normálně fungují, ale již se zde nezobrazuje počet oprav. Máte s tím někdo taky zkušenosti ? Dík.
Mankote, a to je taková tragédie? Nechápu. Dříve to tam taky nebylo a normálně se aktualizovalo... Chápej to tak, že jsou nové mapy a tak marketing tlačí na nákup aktualizací a i toto je jedna z cest, jak dostat info k zákazníkovi. No a když se odpojíš od netu, tak se ti to zobrazí. Myslím, že po pár dnech bude ukazatel zase fungovat jak má nebo může být chyba v beta verzi, která si třeba měla pamatovat, že jsi odkliknul že nemáš zájem... je to beta. Tak ji odinstaluj a vrať se k poslední ostré verzi, ta to nedělá.
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25838Příspěvek Scorpio_cz

rapon píše:Podle informace na jiném foru jsou mapy 825 založeny na verzi Tele Atlasu z 10.2008. Takže pokud si člověk dokáže představit, že než se něco dostane oficiálně do release Tele Atlasu to trvá cca půl roku, tak ta mapa může obsahovat věci z dubna/května 2008... No a pokud má někdo možnost podívat se do nějaká mapy jiné od Tele Atlasu na to Rohanské nábřeží, tak by se možná dalo posoudit, od kdy ty změny fakt fungují..
Dobře, chápu že jim to půl roku trvá. Ale třeba ta R6 na Kladno (úsek Praha - Pavlov) se začala stavět určitě před 4+ lety - na mapě není ani jako dálnice / silnice ve stavbě ... a tak mi přijde že lidský / organizační faktor budou hrát větší roli než "nutné" zdržení při tvorbě mapy pro TomTom z nějakých mapových podkladů.

Kdyby se jednalo o nějakou "tajnou" stavbu, pak mi není jasné jak by mohl iGO8 - a to v mapě ze zdroje NavTEQ, vydané 12/2008 (2008.Q3) - tuhle silnici už mít zahrnutou ?

NavTEQ přece nemá MapShare, NavTEQ také musí aktualizovat mapové podklady, jednotliví vydavatelé map pro navigace podklady od NavTEQu kupují a z nich generují svoje mapy pro navigace ... a tohle tam je. TomTom má TeleAtlas takříkajíc "doma", takže by ta cesta ke generování map měla být rychlejší než konkurence, ne pomalejší.

Taky jsem narazil na zajímavý článeček :

Kód: Vybrat vše

http://www.reuters.com/article/innovationNews/idUSTRE51N1GD20090224
Pokud to správně čtu, tak za TeleATLAS zaplatili skoro 3 miliardy € a mají za loňský rok skoro 1 miliadu € ztrátu.
Tím by se možná vysvětlovalo proč zanedbali mapové podklady - prostě na to asi teď asi není dost peněz.
Ale u mapovýh podkladů mi to přijde jako začarovaný kruh - nejsou peníze - jsou nekvalitní aktualizace -
mapové podklady zaostanou za konkurencí - méně zákazníků si je zakoupí - nebudou peníze ....

A u těch zákazníků nemyslím samozřejmě pouze přímé uživatele, ale taky i firmy co prodávají navigace ...
Pokud výrobcí produktů Automapa, iGO6/8, Garmin všichni přejdou od TeleATLAS k NavTEQ tak peněz nazbyt nebude.

Fuj to sem se zase rozepsal :koul:
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25841Příspěvek ClonyXXL

Já jsem měl možnost jet několikrát po rozestavěné dálnici. Tedy rozestavěné - spíš vede z města A do města B a uprostřed chybí ještě dodělat asi 10 km úsek. Zkoušel jsem na tom úseku (mezi A a B) Tomtoma, Garmina, IGO8 a Navigona. U všech jsem měl více méně poslední verze map. Třeba Navigon měl čerstvou mapu 4Q 2008 (vydanou +- v lednu 2009 - Navteq). JEN JEDNA JEDINÁ měla tuto dálnici zanesenou v mapě!!! U ostatních jsem jel celou dobu v poli! Hádejte, která že to byla navigace? Bylo to iGO s mapami od Teleatlasu, a pozor !!!! Mapy byly ze srpna 2008 !!!!
Takže bohužel bych řekl, že to není Teleatlasem, že výrobci mají neaktuální mapy :zamysl: :zed:
Jo, a přímo v IGO jsem zkoušel dvě poslední mapy - od Teleatlasu i Navtequ. Navteq má mapy sice o maličko prokreslenější, ale konkrétně okolo Olomouce mají mapy Teleatlasu, opět ze srpna 08 i jízdní pruhy a návěsti na dálnici. Navteq, ač relativně novější, nemá ani jediné. Okolo Olomouce. Ale v Praze - to pokrytí bylo lepší ODJAKŽIVA, ŽE?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Odpovědět