TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23766Příspěvek Daily

Gumajz píše:To ne, signál GPS chytáš seshora.....Dřív tyto problémy neměla ???? Zkus restart tlačítkem...Zespoda je malé tlačítko restart....Respektive dírka, tam zasuneš jehlu, lehce zatlačíš, navigace se vypne, chvíli počkáš a zase ji zapneš, a mělo by to být ok....
Já teda mam One Europe 31 a žádnou dirku na restart zespoda nevidim :cry: a nejen zespoda.. nikde ji nevidim.. Moje navigace asi nejde restartovat.. :zamysl:
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23767Příspěvek faldicek

Řekl bych, že budeš mít stejný problén jak jsem měl já a to špatný příjem signálu, tady pomůže pouze externí anténa...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23768Příspěvek Jirásek

1. Jaké máš auto - nemá pokovené přední sklo? V tom případě je problém s příjmem (viz faldicek). Píše že dříve to nedělalo, neby změna vozu?
2. co ukazuje běžně indikátor signálu, kolik "čárek". Pokud jsou alespoň tři čárky, bude pravděůpodobně problém v SW. RESETOVAT.
3. resetovací tlačítko bývá poblíž USB konektoru zdola na navigaci. Je to dírka cca 1mm veliká, bývá tam napsáno hodně drobným písmem RESET. Ideální je použít otevřenou kancelářskou svorku.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23770Příspěvek Daily

Jirásek píše:1. Jaké máš auto - nemá pokovené přední sklo? V tom případě je problém s příjmem (viz faldicek). Píše že dříve to nedělalo, neby změna vozu?
2. co ukazuje běžně indikátor signálu, kolik "čárek". Pokud jsou alespoň tři čárky, bude pravděůpodobně problém v SW. RESETOVAT.
3. resetovací tlačítko bývá poblíž USB konektoru zdola na navigaci. Je to dírka cca 1mm veliká, bývá tam napsáno hodně drobným písmem RESET. Ideální je použít otevřenou kancelářskou svorku.
mam Octavii a změna vozu nebyla.. indikátor ukazuje tak tři čárky někdy.. jak kdy. Abych nekecala, moc si nepamatuju :zamysl:
a tlačítko reset tam přísaham FAKT neni!!!! Dokonce jsem ted koukla pod spodni nalepku, ale tam jsou tri nejake podlouhle doury a dioda, fnuk :cry:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23771Příspěvek Docent

Aniž bych chtěl podotýkat cokoli o blondýnách, tak bych jen rád připomenul, že mezi tlačítkem a dírkou je úplně malinký rozdíl :blazen: .

A předchozí příspěvek se necituje, už vůbec ne celý, maximálně nějaká konkrétní pasáž, na kterou se regáluje :usmev: ,
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23772Příspěvek faldicek

No oktáva myslím pokovený sklo nemá, asi zkusit jak se chová když zapneš navigaci mimo auto, to by měl být příjem bez problémů a pak v autě. pokud signál klesne a navigace začne lítat všude možně, tak je to jasný a máš v autě špatný příjem... Mě jsem s tím měl taky problémy, navigace mi skákal všude možně, občas se signál ztratil úplně a já v cizím městě na křižovatce a nevím kam jet, pořídil jsem si externí anténu a navigace konečně pracuje tak jak má...
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23773Příspěvek Daily

Tak naštěstí blondýna nejsem... a snad si dojdu do auta pro foťák a milou navigaci ti nafotim než tě zastřelim :koul:
Jako pod tou nálepkou jak říkám jsou tři dlouhé mezery a jedna malá, kde je dioda která ale při připojení kabelu svítí zeleně, takže to nebude asi obsahovat zároveň resetovací funkci, když to má svítící funkci.. do toho se bojim "dloubnout" :zamysl:
A tlačítko je na navigaci pouze jedno a to ON/OFF..
Když mi někdo dokáže, že jsem jenom slepá, tak přiznám, že špatně koukam, ale ta navigace není tak velká, abych na ní nezvládla najít resetovací dirku..
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23776Příspěvek Daily

Docent píše: A předchozí příspěvek se necituje, už vůbec ne celý, maximálně nějaká konkrétní pasáž, na kterou se regáluje :usmev: ,
Nejsem tu dva roky abych uměla citovat příspěvky dle pravidel.. děkuji za upozornění, snad se to naučím..
Snažím se tu jen řešit ten můj problém a ke všemu ještě ten reset.. a dočkám se blondýn a upozornění, jak neumim psát v diskusi ::prav:: chjo
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23777Příspěvek Jirásek

KLÍDEK :grin:

A moje omluva. 8-)
Nyní jsem prolezl web a opravdu, v některých verzích ONE nemá dle fotografií RESET dírku.

Nemám ONE, proto jsem předpokládal, že je obdobný ONE XL a pod. Starší verze ONE se slotem ho měli. Ale jak se to nyní resetuje :zamysl: ............ Dlouhé podržení tlačítka (jako u PC nebo NB) ????
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23778Příspěvek Daily

Jirásek píše: Ale jak se to nyní resetuje :zamysl: ............ Dlouhé podržení tlačítka (jako u PC nebo NB) ????
Děkuji, omluva být nemusela, já ty jiné typy taky z hlavy neznám :usmev:
Ne, dlouhé podržení tlačítka mi taky nejde.. jen mi málem zbělal prst, jak jsem to drrržela :hmm: koukala jsem teď i do manuálu na netu a nic jsem se nedočetla... maximálně zkusit obnovit nastavení výrobce :zamysl:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23779Příspěvek Jirásek

Zkus obnovit nastavení výrobce. Maximálně příjdeš o uživatelská nastavení.
Ještě upozornění, doufám že vše je řádně zazálohováno v PC !!!! Kompletní obsah navigace !!!!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23780Příspěvek Daily

takže udělám zálohu a zkusím obnovit nastavení od výrobce... uvidíme co to udělá..
traveller
Příspěvky: 5
Registrován: 20.12.2008, 16:32

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23802Příspěvek traveller

vilik píše:Tohle není nic jiného, než nezkušenost a nedostatek praxe. Chce to prostudovat návod, prolézt internet a zkoušet, zkoušet a zase zkoušet. :usmev:
Máš pravdu - už je to lepší. Ale pořád mi nastavení cílového bodu přímo na navigaci přijde takové pracné. Tedy hlavně v případě, že se nejedná o ulici a číslo popisné. V PC to jde o trochu líp. Jinak ten můj kousek taky nikde nemá reset - tím bych se rád zastal Daily :usmev:

JInak největší zábavu si užívají moji dva potomci, hlavně při hlasu Ostravaka. Schválně mě nutí jezdit jinam, než ukazuje navigace (aby si užili těch jeho hlášek) a tak je pro mě její použití kontraproduktivní. Už vím, co si rozhodně nepořídím a co rád po Vánocích vrátím zaměstnavateli :mad2:
petr_marsal
Příspěvky: 33
Registrován: 22.3.2006, 16:17

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23805Příspěvek petr_marsal

Pro daily: octavia může mít pokovená skla, pokud má tzv. "safe glass", tj. speciální laminovaná skla za příplatek cca 25,000Kč. Je to prý dobré proi zlodějům, auto se nevyhřívá a nepromrzá. problém je ale v tom, že tím skoro neprochází GPS signál. Sama to asi nezjistíte, ale mohli by to zjistit v servisu Škoda (pokud tam zrovna nebudou blbci). Na jedné Octavii jsme to měl a řešení byla jen externí anténa nebo rozbít sklo.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23813Příspěvek Gumídek

Ne, stačí vymazat hlas, používat normální a potomky neposlouchat...a pro Daily : pokovená skla jsou problém. Jedině externí anténa....Nic jiného nepomáhá....Kolega měl stejný problém. Má Citroena C5 s pokoveným čelním sklem. jemu pomohlo, že vzal externí anténu a nalepil ji na zadní boční sklo zevnitř...on má kombi...
Odpovědět