problem s TT 930

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
andre320
Příspěvky: 2
Registrován: 30.9.2008, 10:38

problem s TT 930

Příspěvek: # 21141Příspěvek andre320

Ahoj lidi, mam TT930 a nahral jsem si z tohoto fora info na radary....Od te doby se mi to seka a restartuje,nevite,co s tim muze byt? Mozna jste to tady uz resili,ale nevim kde a kdy.Dik za rady
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21149Příspěvek Gumídek

Není nad to,nečíst,a rovnou napsat nové vlákno a nazvat ho nicneříkajícím názvem. Takže si nejdřív přečtěte,jestli jste ikony a radary nainstaloval správně,a pak to řešte. Ale předem vám říkám,že radary vám toto opravdu nezpůsobily. Ovšem v případě,ža jsou naimstalovány sparávně. Ale nejdřív si pročtěte fóra...
andre320
Příspěvky: 2
Registrován: 30.9.2008, 10:38

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21151Příspěvek andre320

Gumajz píše:Není nad to,nečíst,a rovnou napsat nové vlákno a nazvat ho nicneříkajícím názvem. Takže si nejdřív přečtěte,jestli jste ikony a radary nainstaloval správně,a pak to řešte. Ale předem vám říkám,že radary vám toto opravdu nezpůsobily. Ovšem v případě,ža jsou naimstalovány sparávně. Ale nejdřív si pročtěte fóra...
za nove vlakno se omlouvam a na foru jsem asi nehledal dost dukladne...Navod na "nahrani" radaru do TT jsem si stahl spolecne se sw radaru a instalaci jsem delal dle navodu a od te doby se to seka,ale kdyz rikate,ze to instalaci radaru nebude...neda se nic delat..Dekuji za vas cas na odpoved
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21169Příspěvek Gumídek

1) Proč citujete můj příspěvek,když jsou nad sebou ??? Zbytečně násobíte data na serveru. 2) V podpisu nemáte,jaké zařízení používáte,atd....Tak jak vám pomoci,když používáte jen všeobecný dotaz. 3) Kolik jste nahrál kategorií ?? Jaké ??? 4) Kolik jich máte zapnutých na zobrazení atd atd.... Himbajs,chlape,to také voláte do autoservisu pro radu, a řeknete mechanikovi : Mám auto, a něco mi tam drnčí ?? Bez toho,aby jste mu řekl typ auta, a přesněji,kde to drnčí a kdy ???
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21175Příspěvek Zdeněk Málek

No ona je to někdy duchařina.

Třeba já, poslední co jsem dělal před tím, než mi odešla moje navigace, jsem nahrával z POI upozornění na policejní kontroly. Pak jsem přes TTHome zálohoval a začalo mi to hlásit chybu. Po odpojení a restartu to při naskočení signálu do 5 vteřin zatuhlo a samo se restartovalo. pořád dokola. Nepomohl ani tvrdý, ani měkký restart, smazání, obnova, nic. Tak šla navigace do Holandska. Teď už je O.K.

Tím samozřejmě netvrdím, že je tady nějaká příčinná souvislost ale buďte si jistí, že teď už do své navigace upozornění na policejní kontroly nenahraju ani za prase.

Sám jsem měl stejný problém jako Andre a pomohla až oprava v Holadsku.

V každém případě ale potvrzuji to, že je třeba nejdřív hledat a pročítat fóra. Sám jsem tady našel řadu odpovědí na otázky, které jsem se chystal položit. A narazil na řešení problémů, o kterých jsem neměl ani tušení.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21178Příspěvek Gumídek

A jak jste dělal zálohu ?? Přes TomTomHome?? Já jí dělám mimo TT Home, protože mu vůbec nevěřím, a neměl jsem se zálohami nikdy žádný problém. ( Klasicky okopírovat a vložit. Pak si zálohy vypálím na dvd a mám jistotu,že je vše OK ). A skutečnost mne začíná přesvědčovat,že dělám dobře. Čím dál častěji se dozvídám o problémech se zálohami dělanými přes TT Home. A teď k bodům zájmu v navigaci. Mám bodů zájmu v navigaci víc než dost. Radary ve všech státech,na které mám mapy,protože když jedu ven,nemám čas je teprve nahrávat. Na všechny mám upozorňování, ale zobrazit na mapě nechávám jen radary u nás, a k tomu dvě svoje kategorie. A nemám s navigací žádný problém. Neseká se, nekouše atd. Hlavně je potřeba mazat pravidelně odjeté trasy, a občas navigaci vyčistit od balastu, který se tam časem objeví. U programu TTHome je to potřebné také. Ačkoliv mu moc nevěřím, tak s ním nemám problémy...Možná je to tím, že se snažím problémům předcházet dříve, než vzniknou...A jinak, pokud máte vše v autě ok, nemusíte se kontrol bát....Kromě toho (adminovi kategorie se předem omlouvám), policejní kontrola vás může zastavit kdekoliv, takže já policejní kontroly mít v navigaci nepotřebuji. A poslední poznámka. My dva s Baharisem děláme jen radary....s kategorií policejní kontroly nemáme nic společného....
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21180Příspěvek Zdeněk Málek

Netvrdím, že je v některé kategorii POI problém. Pokud to tak vyznělo omlouvám se, nebylo to tak myšleno, ale skutečně to nebylo jádro mého příspěvku.

Ano, můj problém se zálohami mohl být tím, že jsem je dělal přes TTHome a možná jsem udělal zálohu už s chybou. Ano. Teď už dělám zálohy mimo TTH.

Mám v navigaci nahráno celou řadu POI a s žádnou nemám problém. Děkuji Vám všem, kteří POI pořizujete. je to sqělé.

Reagoval jsem na příspěvek Andreho. Někdy to může vypadat, že problém souvisí s něčím, s čím skutečně souviset nemůže.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: problem s TT 930

Příspěvek: # 21182Příspěvek Gumídek

S tím souhlasím, a někdy si ten dotyčný ani neuvědomí, že přitom něco dělal, a mohlo to mít na zálohu vliv....To je další případ...Někdy je to složité....Ale jak říkáme oba, vy i já, body poi to nezpůsobují....A pozor na TTHome se někdy chová nekorektně...
Uživatelský avatar
Jivl
Příspěvky: 18
Registrován: 4.1.2007, 15:28

TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22016Příspěvek Jivl

Dobrý den, ve fóru jsem pomoc nenašel tak si dovoluji požádat o pomoc.
Jsouce na cestách (tj. žádné připojení TT k počítači a nějaká vlastní blbost...) jsem si ráno nastavil navigování na souřadnice, vše OK. Po připojení do držáku v autě mi TT psal: "Špatný příjem signálu GPS - jste uvnitř budovy?" a satelity prostě nenašel (nemám pokovené sklo, dosud bylo vše OK). Při různých pokusech, mj. přepnutí mapy se objevila hláška: "Nepodařilo se uložit nastavení: Chyba přístupu k souboru."
Od podpory TT jsem dostal radu po připojení TT k počítači smazat všechny souboryv TT 930 (ne složky!) a pak se připojit k TT Home a provést aktualizaci.
Tak jsem učinil, ale problém přetrvává. Mapy již jde přepnout bez problémů, ale žádné satelity.
P.S.: FM, handsfeee, TMC - vše funguje. Reset jsem zkoušel, nepomáhá. Jo a každou minutu mi v TT na vteřinu zapraská zvuk.
Je v "čudu" GSM přijímač či máte nějaké řešení?

Předem díky.

Jirka
Uživatelský avatar
Jivl
Příspěvky: 18
Registrován: 4.1.2007, 15:28

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22017Příspěvek Jivl

Sorry, ale myslel jsem:

Je v čudu GPS přijímač....
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22044Příspěvek rapon

Může tomu tak být... ale neházel bych flintu do žita. Zkus nejprve reset (špendlíkem zespodu Tomíka), když to nepomůže, zkus podržet vypínací tlačítko dokud se ti na obrazovce nevypíše HW status... třeba tam něco vyčteš. No a pak bych zkusil smazat adresář ephem a spustit tomíka bez gpsfixu..
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22047Příspěvek fox50

To zapraskání zvuku mi dělalo taky, s NavCore 8.xx a pokud byla slabá baterka. Při připojení na napájení, nebo při plné baterce to nedělá.

Píšeš že nemůže zapsat soubor, protáhni paměť TomToma Scandiskem dopříkazového řádku napiš chkdsk t: /f (za t: doplň písmenko trvé navigace). Může být nakopnutá souborová struktura na Flash.

To že nějakou dobu nenajde satelity se může stát. I když pravidelně nahrávám GPSFix párkrát se mi už stalo že Tomíkovy třvalo skoro 20min než chyt signál. Podívej se do detailů GPS, zda vidí alespoň nějaké satelity (šedivé sloupce).
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Jivl
Příspěvky: 18
Registrován: 4.1.2007, 15:28

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22063Příspěvek Jivl

TO Fox 50 díky, ale zatím nepomáhá.
Scan mi napsal cosi špatného se souborem gsn data či tak nějak. A nabídl mi opravu (Y/N), dal jsem Yes. Další scandsk již hlásil vše OK avšak stav TT nezměněn.
Šedivé sloupce neviděl a nevidí.... :(
Uživatelský avatar
Jivl
Příspěvky: 18
Registrován: 4.1.2007, 15:28

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22064Příspěvek Jivl

To Rapon - díky. Reset jsem samozřejmě zkoušel mockrát a nic. Ten HW status se mi neobjeví. Možná TT930 nefunguje jako One.
Zkusím ještě smazat ten soubor GPS fix.
Jinak zítra podpora TT a popř. reklamace......
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: TT930 - žádné satelity - pomoc

Příspěvek: # 22071Příspěvek Kozelsky

GO930 funguje jako ONE. Dej reset tlacitko 10 sekund a pak stiskni a drz zapinaci tlacitko 15 sekund a objevi se ti nabihaci obrazovka se systemovymi informace a pak GO najede. Jinak ja mel taky problem stim souborem GNSdata. Byl poskozeny na GO se choval divne, porad se sam resetoval, nesel vypnout a neslo navigovat ..... Pokud jsem udelal jen SCANDISK a nebo jsme cely GO smazal (i format SD karty) a obnovil ze zalohy, tak to udelalo znova problem do 14 dnu. Pak mi na podpore jeden poradil udelam FORMAT SD karty a obnovu pres TTH nedelam, at jen nakopiruju na SD GO (vidis ho jako disk) z PC (kde je zaloha)adresar MAPY (Western_and_central_Europe), ZIP, ASR a LoquendoTTS a pak se pripojim k TTH a nainstaluju aplikaci. Po teto akci uz mi jede Go 2 mesice OK. Tak zkus jeste toto .... a pak uz jenom reklamace.
TomTom GO930T
Odpovědět