Ujeli jste z trasy?

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ujeli jste z trasy?

Příspěvek: # 19759Příspěvek mila-p

No se srazem nevím, nevím. Zúčastnil bych se moc rád, ale v práci mám problém se službami - můžou mi jí napsat ze dne na den a je to v pytli. Proto nerad něco plánuji dlouho dopředu, tak se nechám překvapit - třeba to časově vyjde...uvidíme.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Ujeli jste z trasy?

Příspěvek: # 19825Příspěvek Scorpio_cz

Testuju teďka pučený iGO8 s mapama ČR 2008.01. Dá se v tom zapnout "tečka" která ukazuje aktuální polohu podle GPS, ještě před "normalizací" na silnici. Musím říct že obvykle se tečka po silnici pohybuje, ale v ostřejších zatáčkách a i na některých jiných místech (i tam kde iGO8 hlásí vynikající kvalitu polohy) tečka dost surově ustřelí mimo silnici ... a někdy ji i celkem dlouho trvá než se na silnici vrátí.

Testuju různé GPS přijímače (většinou SiRF 3 ale i jiné) a jeví se mi to jako vlastnost "obvyklá".
Nepřijde mi to vždycky jako nepřesnost mapového podkladu, ale spíš úchylka GPS polohy.
To co vidím v navigaci odpovídá tomu co vidím před sebou, ale GPS tečka občas putuje podivně.

Track smoothing a Static navigation mám na GPS přijímačích (tam kde to umím) vypnuté.
Degradated mode mám dost potlačený aby to nejelo "naslepo" podle posledního vektoru.
p12k
Příspěvky: 18
Registrován: 6.4.2008, 8:48

Re: Ujeli jste z trasy?

Příspěvek: # 19841Příspěvek p12k

Mě se toto zatím stávalo v méně přístupném terénu.Hluboké úvozy v lese,horách a pod.Když jsem se podíval na rozmístění satelitů,tak si myslím že problém je v nich.Třeba byli na jedné svět. straně a nízko nad obzorem a pod. případy.Pak se poloha asi vypočítává podstatně hůř.A druhý případ se který jsem se setkal,je asi v mapových podkladech.Bylo ale na jiné navigaci.
Mám TT One XL T.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Ujeli jste z trasy?

Příspěvek: # 19866Příspěvek Scorpio_cz

Přesně - o těch satelitech - to jsem chtěl říct.

Navíc jezdím opakovaně stejnými místy a jednou je tečka na silnici a další den (nebo odpoledne na stejném místě) je tečka úplně mimo silnici. To už se nedá svést na mapové podklady :blee: když to jednou je dobře a druhý den ne, že :shock3:

U TomToma (kterého též používám) se toto obvykle viditeně neprojevuje (kromě mimořádných případů kdy je úplně mimo) protože TomTom automaticky "normalizuje" polohu na komunikaci a (pokud vím) polohu podle GPS indikovat neumí.

Proto jsem si toho všimnul až s tou pučenou iGO8 kde jsem si tu přesnou polohu zapnul a pak jsem se nestačil divit :!:
Odpovědět