One XL - chyba aplikace?

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Brebouk
Příspěvky: 9
Registrován: 7.1.2008, 7:53

One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11116Příspěvek Brebouk

Když přístroj zapnu, trvá strašně dlouho, než načte satelity a v tom momentě není mapa šedá, jak by mělo být, ale není žádná. V horním rohu je navíc chybová hláška, že "ukládání trasy je zablokováno. S mapou WE na kartě je vše OK. Neví někdo, kde je chyba?
Díky
Brebouk
TomTom XXL IQ Routes; aplikace 9.053; mapa: Europe East v850.2800,
Brebouk
Příspěvky: 9
Registrován: 7.1.2008, 7:53

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11117Příspěvek Brebouk

Ještě na doplnění. S EE mapou se nakonec hryzne a sám se restartuje.
Brebouk
TomTom XXL IQ Routes; aplikace 9.053; mapa: Europe East v850.2800,
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11121Příspěvek vilik

Na podobné případy pomáhalo zazálohovat kartu, zformátovat a obnovit zálohu. Pak by to mělo šlapat, pokud zakopaný pes není někde jinde.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11128Příspěvek Gumídek

Děláš aktualizace GPS quick fix přes TomTomhome? A jinak mám návrh.Co kdybys k popisu přidal verzi sw a mapy? Pak se líp radí,víš? Protože teď tě všichni budeme zpovídat,co máš,kde máš,jak máš.A zbytečně se rada zpomaluje....
Brebouk
Příspěvky: 9
Registrován: 7.1.2008, 7:53

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11131Příspěvek Brebouk

Tak ještě jednou a pořádně.
Zařízení je One XL regional (verze softu 7.162) tedy s mapou Eastern Europe. K tomu jsem dokoupil SD kartu s Western Europe. Potud OK.
Přes ovládání z aplikace Tomtom Home jsem naprogramoval trasu a všechno se jevilo dobře. Mapy, trasa, prostě vše v pořádku. Po odpojení od PC se vůbec neobjevila šedá mapa (před inicializací satelitů) a v pravém horním rohu byla hláška "ukládání trasy zablokováno", jakoby ta mapa byla uzamčená. A nenačítá satelity. Těch mi to u PC ukázalo cca devět. Pak se zakousne, obrazovka na nic nereaguje a sám se restartuje. Když totéž udělám s mapou z SD karty, je vše v pořádku.
Pokoušel jsem se obnovit tovární nastavení napsalo mi to nejprve anglicky a dále pak již v nastaveném jazyce - Nepodařilo se uložit nastavení mapy: Chyba přístupu k souboru. Když celou proceduru dokončím, zůstane mi na obrazovce místo mapy zbytek nabídky, přístroj neraguje a restartuje se. To samé udělá i když nastavím, aby po startu zobrazil nabídku. jakmile se však chci dostat na mapu - totéž, hryz a restart. Reset také nepomáhá. Je to asi nějaká chyba v mapě, protože s mapou z SD je vše v pohodě.
Díky za pomoc.
Brebouk
TomTom XXL IQ Routes; aplikace 9.053; mapa: Europe East v850.2800,
Brebouk
Příspěvky: 9
Registrován: 7.1.2008, 7:53

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11132Příspěvek Brebouk

Zase jsem zapomněl: Mapa East Europe v710.1571.
Brebouk
TomTom XXL IQ Routes; aplikace 9.053; mapa: Europe East v850.2800,
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11136Příspěvek Gumídek

Máš zařízení zazálohované? Jestli ano,tak stáhni clear flash( z TomTom com),proveď clear přístroje. Potom nakopíruj zálohu zařízení zpět. Zařízení bude fungovat....
Brebouk
Příspěvky: 9
Registrován: 7.1.2008, 7:53

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11168Příspěvek Brebouk

Jo, jo. Zálohujte! Já jsem naštěstí zálohu měl, to bylo první, co jsem udělal, než jsem v té věcí začal něco měnit.
Jen bylo trochu komplikovanější vše obnovit. V zařízení se mi objevila nesmazatelná složka plná nesmyslů (bůhvíco jsem tam z PC natáhl). Nepomohlo jen vyčistit pomocí clear flash, musel jsem zformátovat, znovu nainstalovat aplikaci, ale nešla obnova ze zálohy. Tak jsem to tam z té mé zálohy natvrdo zkopíroval a už to zase fahčí.
Díky všem!
Brebouk
TomTom XXL IQ Routes; aplikace 9.053; mapa: Europe East v850.2800,
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: One XL - chyba aplikace?

Příspěvek: # 11171Příspěvek vilik

Záloha - tu dělám prostým kopírováním NA, nebo Z HDD podle potřeby. Jen je třeba dát si pozor na skryté a systémové soubory.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Odpovědět