Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Zbynek1
Příspěvky: 12
Registrován: 1.7.2008, 21:50

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 49958Příspěvek Zbynek1

Veškeré "CZ-Radary stacionární" jsou již dávno dlouhodobě vypnuty a měly by se zrušit ! Hezký den
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 49959Příspěvek Gumídek

Nemyslíš náhodou to, že krabice, kde dříve byly stacionáry, jsou vypnuté ?? Ale ty jsou již z většiny smazány, protože radary do nich instalované již nemají a nebudou mít homologaci...
Ale dnes se již používají jiné systémy, a ty zde jsou zadané. A ty rozhodně vypnuté nejsou...
Mezi stacionární radary patří i ty, které mají dvě smyčky v silnici a kameru. Fungují ve své podstatě podobně jako úsekáč, ale i policie je má vedeny jako stacionáry.
Jako příklad stacionáru, který stále funguje je Stacionární radar s proměnlivou omezenou rychlostí na Praze 6 ve Střešovicích...zde je na něj odkaz : http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=28708935
A také bych rád věděl, o jaké informace se opíráš, zdroj této informace atd......
Já například tuto informaci nemám...
Ale to neznamená, že si je musíš stahovat. Jestli jsi přesvědčený o jejich vypnutí, tak si je nestahuj...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50008Příspěvek Gumídek

A ani neodpověděl.....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50009Příspěvek Gumídek

Tak úsekový radar z Horoměřické ulice se nám přestěhoval na Libockou ulici..... :usmev:
Koukal jsem jako blázen....Je v místě, kde se snad rychleji ani jet nedá.....
už jsem ho zadal.... :pc:
coomi
Příspěvky: 23
Registrován: 22.9.2011, 14:54

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50070Příspěvek coomi

Jen takový dotaz: Ten nedávno zadaný úsekáč U Vršovického hřbitova je opravdu veden jako EU ? Pokaždé když jedu kolem, tak se koukám po modré nálepce, kterou ostatní úsekáče EU mají a tenhle nemá žádnou. Možná je třeba nalepená od chodníku tak není vidět. Díky.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50071Příspěvek Gumídek

Zatím není nikde v oficiálních vedena jako úsekový radar..proto je zatím v EU...Když někdo zjistí něco nového, tak není problém s přesunem...Nevylučuji ani časem sloučení těch dvou kategorií - CZ-Úsekové radary, CZ-Úseková měření(EU)....
Ale dnes už si je každý můžete slučovat všichni sami ve svém nastavení....
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50072Příspěvek eidz

Nechci rozpoutat flame, ale nemáte někdo info či vlastní zkušenost, jak to je s měřením MEZI úseky, kde je úsekové měření? Konkrétně Jižní spojka Praha. Nevím, jestli to je JPP (jedna paní povidala) nebo fakt, ale podle zdroje JPP, umí vyhodnotit rychlost MEZI měřenými úseky (vzdálenost mají, čas výjezdu z I. úseku a čas vjezdu do II. úseku).
Pokud to vezmu úhlem fyziky, tak je to OK.
Ale fakt mají zpracovaný proces a jednotky v radarech tak, aby si povídaly mezi sebou? Případně aby to někde v centrále vyhodnotili?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50073Příspěvek Scorpio_cz

Před změnou portálu kamer města Prahy bylo u každého radaru možné zjistit četnost prohřešků po měsících.
Teď už jsem ty tabulky bohužel nenašel - nevíte někdo kam zmizely ?

A, překvapivě, obě úseková měření na Jižní Spojce (směr P5 => P9) byla vedena pod jednou záložkou.
A bylo tam rozdělní na přestupky ve 3 úsecích. Ten "spojovací" úsek vykazoval víc přestupnků než ty krátké úseky.

Čili to podle mě vypadá, že dané čtyří kamerové stojany jsou součástí jednoho měřícího celku.
coomi
Příspěvky: 23
Registrován: 22.9.2011, 14:54

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50074Příspěvek coomi

Zřejmě to tak bude. Dost řidičů když projede ten krátký měřený úsek za Barrandovským mostem tak přidá. A při výjezdu na D1,kudy jezdím je cedule konec měřeného úseku. Mezi tím jsou ještě dva sjezdy (u ÖMV a Vídeňská). Kam zmizely údaje z portálu nevím.Také jsem je hledal a navíc tam byly ještě údaje jestli je zrovna v provozu nebo ne.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50075Příspěvek Gumídek

Údaje zmizely to je pravda, ale nedopátral jsem je. A navíc jsem se ptal mailem odpovědného úředníka, ale neodpověděl, a nereaguje ani na urgence. Přístup k informacím nějak pokulhává..
Ale o tom, že jsou tyto čtyři radary součástí jednoho úseku, na kterém se v nepravidelných intervalech vypíná radar 2 a 3, a měří se úsek mezi č.1 a č.4, jsme zde probíraly už před několika lety..
Nehledě na to, že kvůli zrychlování na konci úsekového radaru řidiči zrychlují už byl dávno nastaven stacionární radar(chcete-li stacionární měření) na konci úseku ve Velké Chuchli z centra...
Všiml jsem si tohoto úkazu na všech úsekových měřeních. Asi se to ke konci řidičům zdá dlouhé, tak přidají...Jinak to nechápu...
a ještě dodám pro eidz : Všechny radary, kamery úsekové radary, úseková měření EU atd atd dokáží spolupracovat mezi sebou. Zatím to nikdo nevyžaduje, ale je to možné. Sice je to složitější, ale není to problém. Zatím se s tím naštěstí ani nepočítá v dohledném horitontu. Ale není teoreticky nemožné propojit klidně i Prahu s Brnem... A pak ti změří i rychlost mezi Prahou a Brnem. Nebudeme prosím řešit právní stránku věci. Jen říkám, že to s technikou není nemožné. Ale nic takového se zatím nepoužívá..
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50083Příspěvek eidz

Ok, mně to takto stačí.

A přiznávám, vlákno jsem do minulosti nečetl. :(
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50085Příspěvek Gumídek

Ok. :-)
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50086Příspěvek vrána

By mě zajímalo, jak to mají. Zda ten "meziúsek" je od konce prvního úseku na konec druhého (protože na začátku druhého není přisvětlení) nebo jde o jeden velký úsek od začátku prvního až do konce druhého. Předpokládám že to je takhle:
1. úsek - ten je jasnej, pár set metrů za Barranďákem.
2. úsek - taky jasnej, pár set metrů kolem zdi na Spořilově
3. úsek - úplně celé - od začátku prvního úseku až do konce druhého.

Přičemž vyhodnocení je jen otázka SW. Změří tě na prvním, ten vyhodnotí zvlášť a čeká, zda se objevíš i na konci druhého, ten ti pak taky vyhodnotí a pak ti to ještě spočítá celé. Pokud sjedeš, zůstane ti jen ten první. Pokud najedeš někde mezi úsekem 1 a 2, tak ti změří jen úsek 2. Přičemž úseky 1 a 2 bývají zapnuté jak kdy, čímž pádem tedy pak odpadá i měření celkové (neboli úsek 3). Vzhledem k podmínkám provozu tak můžeš dostat flastr za úsek 1 a 2, ale už ne za celkovej, pokud se někde přibrzdíš kolem křížení s ulicí 5. května.
Naposledy upravil(a) vrána dne 25.1.2014, 11:52, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50087Příspěvek Gumídek

I takto by se to dalo formulovat..... :usmev:
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 50089Příspěvek vrána

By mě zajímalo, kolik mám ještě bodů, bo tudy jezdím několikrát týdně :zamysl: :grin:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět