Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34369Příspěvek Docent

Ten, kdo tohle vymyslel, je evidentně šílenec a měl by být zavřen do blázince bez možnosti předčasného propuštění. Jak je to nyní na Lipské píšu o kousek výše. Podotýkám, že široko daleko není jediný barák, takže tam je ta cedulka o hluku obzvláště vtipná.
A nyní pozor, na Evropské od nádraží Veleslavín směrem k Divoké Šárce, kde jsou po obou stranách baráky, zůstala sedmdesátka, o kousek výše je nahrazena původní šedesátkou, za přechodem pro chodce na Dědině opět přejde v sedmdesátku a konečně po sjezdu na Lipskou se změní v padesátku "kvůli hluku"... Ten člověk fakt musí být vůl jak lev :KO: .

BTW omezení rychlosti aut kvůli hluku je v blízkosti ruzyňského letiště zvláště pikantní... Připomíná mně to situaci před léty, kdy jsem na fichtlu projel kolem borské nemocnice v Plzni, zastavil mně PS VB (byl tam zákaz vjezdu motocyklů, který jsem nějak přehlédl :usmev: ) a vysvětloval mně, že se tam na motorce nesmí jezdit proto, aby pacienti v nemocnici měli klid. A strašně na mne při tom řval, protože nad námi létaly Mi-24 z borské základny a nebylo slyšet vlastního slova :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34375Příspěvek vasin

Jinak bych řekl, že to začínají s tou 50kou brát vážně. Dnes byl měřič v Holešovičkách na tom nadjezdu (nad čínskou restaurací) a měřil provoz z centra.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34385Příspěvek Jirásek

Docent píše:EDIT: A obráceně, tedy směrem od letiště do centra, se to má takto: Od sjezdu od letiště zůstala 70 km/hod., ta končí cca 200 m před přechodem, kde je osazena značka 50 km/hod. Ovšem pozor, 300 m za přechodem je křižovatka s ulicí Za Teplárnou, viz mapa, a za ní už cedule s padesátkou není. Takže pokud vám naměří víc jak 50 za tímto místem, pošlete je tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno :usmev: .
Docente, je to trochu OT, přesto si dovolím polemizovat. Tvůj svérázný výklad vyhlášky ... :zamysl:...neobstojí . Máš pravdu v tom, že tam je "odbočka" do ulice Za Teplárnou. Avšak, toto není křižovatka (toto místo není takto označeno DZ). Z Tvého výkladu by jsi tam musel dávat přednost zprava! Proto toto místo neruší omezenou rychlost 50. Tuto uličku je nutno chápat jako účelovou komunikaci mimo vozovku, ve své podstatě určenou pouze pro chodce (zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34386Příspěvek Docent

Samozřejmě, že tam dávám přednost zprava :usmev: . A protože vím, že je tam zákaz vjezdu, tak předpokládám, že odsud nikdo nepojede (z Lipské se tam odbočuje, ráno tam byly vidět ve sněhu koleje).
BTW před tím místem je cedule "Ulice Za Teplárnou uzavřena"... Pokud by to neměla být křižovatka, tak ať jsou tam svodidla jako to udělali na R7 u Makotřas.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34402Příspěvek davidt

Docent píše:Ten, kdo tohle vymyslel, je evidentně šílenec a měl by být zavřen do blázince bez možnosti předčasného propuštění.
Tohle je hlavně chyba soudu, který uznal žaloby těch pár lidí, co si stěžovali na hluk. Především měl poslat do pr*ele všechny z novostaveb a ty, co se tam nastěhovali za posledních 20 let. Ty silnice a podobný hluk tam byl už dřív, tak si měli koupit bydlení jinde. Magistrát se měl lépe bránit předtím, teď už musí vykázat nějakou činnost. A popravdě, zrušení "zvýšených rychlostí" (100 a 70 na 80 a 50) je ještě to menší zlo.. ale tím se nechci zastávat magistrátu, že by to snad s lidmi mysleli dobře :usmev:

I když někde by stačil i lepší asfalt. Jeli jste někdo po D8 od Zdib na Bulovku? Když tam jedu, tak v autě není slyšet vlastní slovo..
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34429Příspěvek vasin

http://www.novinky.cz/domaci/188298-rid ... rzuji.html

... a že se prej nejezdí podle předpisů

PS upřimě, nějak sem je na tomhle místě vůbec nečekal, by mne zajímalo kde bude mít dopravní značku
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34432Příspěvek Docent

No jistě, pokud se zelená žabička ve svítivé kazajce postaví na mostek nad silnicí, tak by rychle jel leda blázen... Ráno na Lipské nejpomalejší 60 km/hod., většina přes 70, největší blbečkové kilo jako obvykle... Předpisových 50 tam nejel nikdo.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
melychar
Příspěvky: 14
Registrován: 13.6.2007, 21:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34437Příspěvek melychar

Tak jsem jel dneska po Jižní spojce od Hostivaře na Baranďák a odpoledne zpět. Jsem z toho volaakýsi zmetený... Moc nechápu, kolik se tam má jet. Všichni jeli tak 80, ploužil jsem se v pravým 55 - 60 a jen proto že nejely kamiony na mne nikdo neblikal. Sice tady na inetu se v různých článcích presentuje že je tam 50, ale značky jsem nikde neviděl.. Nebo prostě není značka 80, není silnice pro motorová vozidla takže bez označení platí rovnou městských 50? Nebo to blbě chápu? Je mi divný že by na to všichni tak pekli a překračovali ve městě o 30km/h... Navíc na těch blikajících cedulích uprostřed blikala 80km/h jak za starých časů...

Pokud jsem stačil postřehnout, tak zmizely ty cedule povolující 100 v noci, ale žádné jiné povolující 80 v noci se tam neobjevily..

Kde visí cedule 70 dál je od Baranďáku kolem Branického nádraží dál k čokoládovnám ..
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34441Příspěvek vasin

Tak nevím chlapi kudy to jezdíte a hlavně s kým, já již druhé ráno po úseku Jížní spojka - Pankrác - Barand. most a dám tam 50 na tempomat (podle navigace) a jsem suveréně jedno z nejrychlejších aut.
To samé bylo včera večer v opačném úseku.

Jako je jasné, že občasný kličkař co jede 90 se najde, ale 95% jede přesne podle předpisů
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34576Příspěvek Martin Lexa

Jen k pokračování diskuse o úsekových měřeních v Praze
Docent píše:V tom případku by to chtělo poznamenat si, kdy uplynou ty 3 roky aby se přesunuly zpátky do úsekových radarů, případně sledovat TV, rádio, tisk a internet, kdyby si ČR vyjednala zkrácení oněch 3 let...
Nemám strach, že bychom se to včas nedozvěděli, zatím vždy i z oficiálních zdrojů bylo měření včas dopředu oznámené. A v ČR se stejně nic neutají a nejen já mám info z neoficiálních zdrojů.

Ale nová opravdová úseková měření budou (potvrzeno i neofiko cestou).
Brzy začnou k nynějším osmnácti radarům úsekového měření, které jsou zejména na městském silničním okruhu, přibývat další. Nové radary (ulice) Vrchlického, Radlická, Spojovací, Vinohradská, Korunní, 5. května, Chlumecká, Spořilovská, Milady Horákové, U Vršovického hřbitova, Horňátecká, severojižní magistrála (několik míst), Toužimská, Švehlova, Poděbradská, Strakonická.
Zatím ale stále platí, že jakékoli měření NEprováděné státní policií musí být označené značkami.
djdekl
Příspěvky: 32
Registrován: 28.2.2009, 8:09

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34792Příspěvek djdekl

Dnes byl "nový" úsekáč na Patočkový do centra označen značkama...
TomTom GO750
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34796Příspěvek Gumídek

Ale, ale.....A prý, že to nebude....tak já se na to zajedu tento týden podívat, a jestli je to tak, a značky tam zůstanou, tak ho přesuneme z těch "nepravých" do těch "pravých" úsekáčů.....Děkuji za spolupráci...
djdekl
Příspěvky: 32
Registrován: 28.2.2009, 8:09

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34800Příspěvek djdekl

Zejtra ráno tudy opět pojedu, takže zkusím udělat foto...
TomTom GO750
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34821Příspěvek Gumídek

Ok, to by bylo super...Jde totiž o tohle. pokud ty značky budou před "úsekáčem a za ním, týkají se toho úsekáče. Ale pokud budou níž, tak je tam bedna se stacionárem....
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34824Příspěvek davidt

A taky tam mohli měřit ručně anebo je použít jenom k "vystrašení lidí", aby si mysleli, že to je nová úsekovka..
Odpovědět