Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26583Příspěvek davidt

Proto jsem se ptal na zákon, protože vím, že tato poslední novela se týkala jen MP. Mělo by to (údajně) být v nějakém starším.

Pořád zdůrazňuju, že mě zajímají pevné radary a ne přenosné.

PČR má přinejmenším 1 stacionární radar - v tunelu na D5. Je také označen značkou. Stejně tak po Praze jsou staré stacionáry označeny značkou - ty také musí patřit PČR, protože tam byly dřív, než mohla MP vůbec měřit. Proto je tak rozšířené, že stacionáry PČR musí být označeny, a mě zajímá, jestli musí anebo jestli je to jenom něčí "dobrá vůle".

Jde mi o to, že mimo obce je teď spousta různých kamer a systémů, které např. určují, jak dlouho trvá cesta přes Prahu apod. Na silnici jsou taky čáry jako u úsekovky, a tak je někdo zadává i do POI. Proto chci jistotu, že to radary být nemůžou.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26584Příspěvek freewall

Stejně se na povinnost označovat měřené úseky dívá i ředitel metropolitní policie Ludvík Klema. "Současný stav, kdy strážníci musí značky instalovat a policie nemusí, nemá logiku. Projevuje se to negativně na silnicích. Řidiči se vymlouvají, že jsme měřili tajně," uvedl příklad z praxe. - http://zpravy.idnes.cz/znacky-o-mereni- ... domaci_pei
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26585Příspěvek freewall

Já nevím, asi víc ti nevymyslím - celá tahle debata vznikla v době, kdy se dala možnost městské policii měřit, před tím státní policie měřila léta páně a viděl jsi někdy někde nějaké značky ?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26586Příspěvek freewall

Postup policistů při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu je upraven závazným pokynem policejního prezidenta č. 85/2006. V tomto pokynu je mimo jiné popsán i způsob provádění kontrol formou skrytého dohledu, při kterých se využívá služební vozidlo v civilním provedení. Takové služební vozidlo není zapotřebí označovat ve smyslu § 7, odst. 2 vyhlášky č. 25/1998 Sb. o vnějším označení policie a prokazování příslušnosti k policii, ve znění pozdějších předpisů, neboť by jeho viditelným označením mohl být zmařen účel kontroly.... : http://bodovy-system.blog.cz/0608/stano ... -provedeni
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26587Příspěvek davidt

Viděl, jak jsem psal nahoře:

- úsekovka v tunelu na D5
- stacionáry (staré) po Praze
vpe
Příspěvky: 26
Registrován: 26.12.2006, 14:43
Bydliště: HK, Pha

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26588Příspěvek vpe

freewall píše:Stejně se na povinnost označovat měřené úseky dívá i ředitel metropolitní policie Ludvík Klema. "Současný stav, kdy strážníci musí značky instalovat a policie nemusí, nemá logiku. Projevuje se to negativně na silnicích. Řidiči se vymlouvají, že jsme měřili tajně," uvedl příklad z praxe. - http://zpravy.idnes.cz/znacky-o-mereni- ... domaci_pei
Primárním účelem strážníků není vybírat pokuty a pokud chtějí dbát na bezpečnost, proč se brání značce :haha:

S ohledem na to, že vybrané peníze jsou příjmem obce, tedy subjektu, který pokutuje (na rozdíl od PČR) a má zájem na maximální výtěžnosti více, než nad bezpečností, je to IMO správně nastavené (i když antiradary nepudou tolik na odbyt) :koul:

ps: Cedule "meření rychlosti" byly už za socíku.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26590Příspěvek Docent

davidt píše:Ale hodně lidí tvrdí, že i PČR musí mít označené stacionární radary
I když stádo něco tvrdí, že je to pravda, pravda to být nemusí. Proč se těch lidí nezeptáš, kde na to přišli?
A to, že se pořád někdo snaží hledat blbé výmluvy a vytáčky, jak neplatit pokutu, když jede přes limit, raději nebudu komentovat.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26593Příspěvek davidt

Proto se ptám i tady, protože nikdo není schopný říct přesný zákon.

Vím, že ti to nebude stačit jako odpověď a byla by to nekonečná diskuze, ale co třeba to, že když mě chtějí trestat za nedodržení zákona, ať ho nejprve dodržují sami.

EDIT Jirásek - prosím, necituj předchozí příspěvek, smazáno
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26594Příspěvek Docent

Kristepane, s tebou fakt není možný se domluvit... Tak proboha ten zákon neporušuj a nebudou tě mít za co trestat, to je fakt tak složitý to pochopit??? Fakt jak malí haranti, každej jezdí jak debil a když ho chytnou, tak je schopen se vymlouvat i na nízký tlak vzduchu nad Biskajským zálivem :pulka: . A bejt policajtem, tak jedincům, kteří se při přistižení pokoušejí vymlouvat na nejrůznější pietschoviny, dávám pokuty na horní hranici sazby :pistol: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26596Příspěvek davidt

Tak na tom se asi nedohodneme.. Ale vysvětli mi, proč vůbec píšeš do kategorie radary? Při tvém přístupu bys měl rychlost dodržovat a zadávat POI s radary do navigace by pro tebe mělo být zbytečné až bych skoro řekl pod úrověň anebo proti přesvědčení :zamysl: Anebo přeci jenom občas tu rychlost taky překročíš?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26597Příspěvek Jirásek

Nerad se vměšuji, ale uvítal bych ukončení této flame diskuze.
Děkuji
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26600Příspěvek Docent

Pardon, Jirásku, už s tím pánem opravdu končím, on totiž vůbec nepochopil, že nedebatuji o tom, jestli překračuji rychlost nebo ne, ale že mně připadá vrcholně ubohé, když někdo tu rychlost překračuje a jsa přistižen, chce se vymlouvat na údajně chybějící ceduli. Pokud tam ta cedule bude, tak se bude nejspíš vymlouvat na to, že barva písma na ceduli nebyla RGB(0,0,0), ale zcela chybně a protizákonně RGB(5,0,0) a že slyšel od tetek v krámu, že správně je jenom to 0,0,0. HOWGH.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26603Příspěvek davidt

Omlouvám se, trochu jsem se nechal unést..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26606Příspěvek Gumídek

Dovolte jen pár slov. Městská policie musí mít při měření označený úsek, PČR ne. V praxi jsem to již viděl. MP měřila bez označení, ale asistovala hlídka PČR, a problém byl vyřešen. Viděno minulý týden, Praha-Letňany Tupolevova ulice. Místo zadáno...
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 26634Příspěvek Scorpio_cz

Podle iDNES byla konečně uzákoněna podoba značky označující začátek a konec měřeného úseku :
IP31a_IP31b_Mereni_rychlosti.jpg
IP31a_IP31b_Mereni_rychlosti.jpg (22.31 KiB) Zobrazeno 3052 x
Takže se zmíněné značky IP 31a a IP 31b asi začnou objevovat jako houbičky po dešti.
Odpovědět