Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Odpovědět
dsp
Příspěvky: 2
Registrován: 2.5.2008, 19:00

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 19857Příspěvek dsp

U mě bohužel tlačítko Aktualizovat aktivní není, takže mám smůlu :-(
TomTom GO 720, Apl. 8.010, RDS-TMC 4V00.010, Map : Western and Central Europe v.715.1690, TThome 2.3.1.92
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20051Příspěvek Tonny vlaksim

Asi od včerejška zřejmě problém. Přestalo mi fungovat načítání z Map Share, respektive "jsem aktuální". Protože do včerejška se mi prakticky při každém připojení "něco" načetlo, je mi to celkem nepochopitelné. Při bližším zkoumání jsem si všimnul, že v TomTomHOME ve volbě Nástroje, Tom Tom Map Share, Předvolby mám prázdný seznam zemí, ze kterých chci stahovat opravy. Jsem přesvědčen, že dříve prázdný nebyl. Je chyba u mě nebo to řešíte někdo taky? Že by podobný problém, jako před týdnem, kdy Map Share taky asi den a půl nešla? Díky za reakce.
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
vbum
Příspěvky: 5
Registrován: 26.4.2008, 12:58

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20054Příspěvek vbum

Ano, já mám stejný problém už asi týden. Někdy se seznam zemí objeví a aktualizace jdou stáhnout a ně kdy ne.
TomTom GO 920T, TomTom HOME 2.8.1.2218, NavCore 9.026, Western and Central Europe 865.3245
Uživatelský avatar
MilanB
Příspěvky: 6
Registrován: 1.5.2007, 9:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20095Příspěvek MilanB

Naprosto stejny problem asi tak tyden zpatky.
Nepomohla ani reinstalace TT Home a odstraneni vsech zmen.
TomTom GO 930T, TomTom HOME 2.3.1.40 (Mac OS X), NavCore 8.010
Western & Central Europe 805.1801, North America 805.1801
Uživatelský avatar
fandajedoma
Příspěvky: 23
Registrován: 22.4.2008, 18:05

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20110Příspěvek fandajedoma

Ahoj-stejný problém jako u tonyho-po týdnu dovolené jsem konečně chtěl aktualizovat a ani ťuk!Né,že bych to tak nutně potřeboval,protože jsem si v Jizerkách pořídil sádru na zlomený kotník,takže 1-2 měsíce asi nikam nepojedu,ale nase.. to! :nositka:
TomTom Via 120
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20111Příspěvek Gumídek

Dnes jsem aktualizoval a v pohodě. Je nutmé také promazávat adresáře ve složkách TomtomHome....Divili by jste se,koklik se tam toho nasbírá. Také kvůli tomu někdy nejdou aktualizace a i GPS Quick Fix....
Uživatelský avatar
fandajedoma
Příspěvky: 23
Registrován: 22.4.2008, 18:05

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20112Příspěvek fandajedoma

ahoj-quick fix se aktualizoval v pohodě
TomTom Via 120
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20116Příspěvek Tonny vlaksim

Ahoj, problém trvá, quick fix se mi aktualizoval, ale jinak nic. Které adresáře a co konkretně mám smazat? Díky za radu. :usmev:
Faktem je, že když jsem do složky Dokumenty , TOMTOM nakopíroval asi měsíc starou zálohu, pak se to ihned aktualizovalo, ale od te doby znovu nic. Píše mi to 12756 aktualizací, v TOMTOM home mi chybí seznam zemí, dříve tam byl - viz dřívější dotaz.
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20128Příspěvek Gumídek

Tak já nevím. Adresáře,které máš uložené tam,kam si Home ukládá aktualizace QuickFix atd....Copak já vím,kam jsi soi v home určil,kam to bude ukládat ??? Jdi do Home,a klikni na nástroje,předvolby,a předvolby složky. Budeš tam mít vše rozepsané. Do složky Home se ti ukládá stažený navcore, QuckFix,atd atd...To promaž.....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20133Příspěvek vilik

Mě už to taky nechtělo aktualizovat. Tak jsem jednoduše přejmenova soubor MapServerPatch .dat ( v navigaci) a aktualizace se provedla. Přibylo tal několik oprav. Ale trochu mě mate, že výsledná velikost původního a aktualizovaného souboru se jeví stejně. Ale je to jen informace z průzkumníka ve Vistách, takže to beru trochu s rezervou.
To bylo v sobotu.

Dnes: aktualizace proběhla bez problémů, z původních 203671 oprav to poskočilo na 210516 :palce:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20135Příspěvek Tonny vlaksim

Gumajz píše:Tak já nevím. Adresáře,které máš uložené tam,kam si Home ukládá aktualizace QuickFix atd....Copak já vím,kam jsi soi v home určil,kam to bude ukládat ??? Jdi do Home,a klikni na nástroje,předvolby,a předvolby složky. Budeš tam mít vše rozepsané. Do složky Home se ti ukládá stažený navcore, QuckFix,atd atd...To promaž.....
Ano, tomu rozumím, vím, kam se mi to ukládá, ale nevěděl jsem, co všechno v tomto adresáři můžu smazat.
Postupoval jsem takto: Adresář TOMTOM v Dokumentech jsem si přejmenoval na TOMTOM_ a čekal jsem, co se bude dít - Celkem nic, TOMTOTM si jej vytvořil znovu, i když "uvnitř" byl poněkud prázdnější než původní adresář. Poté se mi přes MAp Share povedlo aktualizovat, ovšem opět jen do stejného stavu jako před tím, s původním adresářem. Od té doby opět MAp Share nefunguje. Vrátil jsem tedy do složky Dokumenty původní adresář.
Můj závěr:
a/ Opravdu jsem "aktuální" a už 3 dny se na MAp Share neobjevila oprava, kterou bych neměl už nainstalovanou
nebo
b/ "něco" se podělalo a MAp Share mi nejde - k tomu názoru se kloním, protože již zmiňovaný seznam zemí stále chybí.
Počkám a pokud se stav nezmění, volám zítra na podporu.
Děkuji všem za názory.
Doplnění - Seznam zemí se objevil, nechápu - zřejmě platí, že cesty bajtů po sběrnicích jsou nevyzpytatelné, po asi 76 hodinách se mi zaktualizoval TOMTOM přes MAp Share, za tu dobu mám o 7 oprav více. Zřejmě to tedy funguje - i když, 7 oprav za 3 dny - to bylo před tím zpravidla za půl dne.
Doplnění 2: Seznam zemí zase zmiznul :usmev: :usmev: :usmev:
Děkuji všem za snahu pomoci a porovnání poznatků.
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
Uživatelský avatar
fandajedoma
Příspěvky: 23
Registrován: 22.4.2008, 18:05

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20143Příspěvek fandajedoma

Tak mě se povedlo aktualizovat konečně včera pozdě večer.Po týdnu bez internetu naskočilo nějakých 250 oprav.Nyní 13703.Nic jsem nepromazával,seznam zemí taky zmizel.
TomTom Via 120
ge0rge
Příspěvky: 1
Registrován: 31.8.2008, 14:09

Dostupnych 32000 mapshare aktualizaci, nestahne se jedina ..

Příspěvek: # 20146Příspěvek ge0rge

Dobrý den,

nefunguji mi aktualizace TomTom MapShare. Nebude to vsak asi tak trivialni situace jak by se mohlo zdat. Aktualizace mam totiz podle softwaru TomTom HOME zapnute , "nastroje"->"tomtom mapshare"->"jak se pridat" vraci optimisticke hlaseni o tom ze jsem soucasti komunity mapshare a aktualizace se budou stahovat po kazdem pripojeni.

Presto pokud primo na uvodni obrazovce klepnu na "Aktualizovat XL" nebo dokonce na cervenou varovnou hlasku ktera mne upozornuje ze jsem 50 tydnu neaktualizoval a ze ve fronte ceka 32 000 oprav, stale se nestahne naprosto nic.

V navigaci samotne mam v menu "zmenit predvolby"->"sprava map"->"stahnout bezplatne opravy"->zaskrtnuty vsechny moznosti od zpracovani "mych vlastnich oprav" az po neoverene opravy hlasene jen nekolika malo uzivateli
Prepnuti mapy mi pohodlne zobrazi existenci mapy DE AT CH and Eeastern Europe, avsak a zde je patrne skryty prvni zadrhel, v menu TomTom Home nastroje->tomtom mapshare->predvolby... se pod ouskem "vybrat zeme" nezobrazuje ZADNA POLOZKA, mohu pouze na druhem ousku "vyberte kategorie BZ" zvolit vsechny mozne kategorie, ale nepomaha to, patrne skutecne chyby to oznaceni samotne mapy pro kterou si preji aktualizace stahovat ....

S aktualizaci tomtom jsem zaznamenal jediny uspech, kdyz jsem asi dvakrat uspecne aktualizoval samotny software navigace na verzi 7.15 a pote na verzi 8.010. Take GPS fix se stahuje celkem bez problemu a pravidelne.



souhrn informaci:
- zarizeni TomTom XL Traffic s mapami "DE AT CH and Eastern Europe" mapa ve verzi 715.1753
- verze aplikace (po dvojite aktualizaci) 8.010
- mapshare je zapnuty jak v tomtom home tak v samotne navigaci
- verze tomtom home 2.3.1.92

poradte prosim jak mohu ty aktualizace mapshare zprovoznit, bez nich to zarizeni bude za rok takrka nepouzitelne, dekuji.
landov
Příspěvky: 9
Registrován: 15.7.2008, 15:23

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20168Příspěvek landov

Takze aktualizacie uz asi znova funguju, dnes rano som 2x aktualizoval v pohode (WCE 720.1803)...mam TT7 na PDA. Nic som nepremazaval, proste som pripojil PDA a slapalo to...inac cca 2 tyzdne to nefungovalo.
HTC TOUCH Cruise+TT7+WCE 815.2034
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 20171Příspěvek Tonny vlaksim

U mne taky dnes všechno funguje. :usmev: , zřejmě bylo něco u TOMTOMa na serveru.
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
Odpovědět