Nuvi 40 změna trasy

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Maco33
Příspěvky: 3
Registrován: 1.8.2018, 18:16

Nuvi 40 změna trasy

Příspěvek: # 57359Příspěvek Maco33

Zdravíčko, jsem zde nováček a trápí mě jedna věc, potřebuji najít trasu do Holandska z Opavy a Nuvi40 (City Navigator Europe NTU 2019.10) mě stále posílá přes naší D1-ku. Rád bych, ale přes Polsko. Zkoušel jsem dát "objížďku" a opět přes D1. Dá se Nuvi40 vnutit jiná trasa, bez toho abych musel celou trasu kouskovat a tak určovat požadovaný směr? S mapama City Navigator Europe NTU 2016 mi ještě polskou trasu nabídl (musel jsem dát objížďku).
M.
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Nuvi 40 změna trasy

Příspěvek: # 57361Příspěvek Rubic

Zdravím, nezkoušíte použít dříve uloženou trasu s novou mapou? Také mám hodně starou Nuvi a s tou je vždy v nové mapě nutno vytvořit novou trasu. Skusil jsem trasu Opava- Amsterdam bez použití průjezdního bodu a hned volí trasu na Raciborz a dále po A4. Jinak by Vaše navigace měla mít možnost použití jednoho průjezdního bodu a tím byste mohl natvarovat trasu žádaným směrem.
http://www.garmin.sk/garmin-nuvi-40-ce_d2987.html
(Průjezdní bod lze uložit do Oblíbených a potom stačí jen ho vybrat, bez potřeby zadávání souřadnic)
Naposledy upravil(a) Rubic dne 7.5.2019, 10:49, celkem upraveno 1 x.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
abeceda1952
Příspěvky: 72
Registrován: 23.3.2016, 14:33

Re: Nuvi 40 změna trasy

Příspěvek: # 57363Příspěvek abeceda1952

Mapy > informace = klik > vypnout starou mapu > zapnout novou mapu.

Na severní trase na https://mapy.cz/zakladni?x=15.6252330&y=49.8022514&z=8 najít vhodný průjezdní bod, třeba v okolí „Legnica“ > zvětšit > klik pravým myšítkem do mapy > vybrat „co je zde?“ > opsat souřadnice > zadat souřadnice do navigace > uložit mezi oblíbené pod Vašim názvem.

Vybrat cíl > klik na „Jet“, nechat spočítat trasu. Vykočit na úvodní obrazovku > vybrat Vámi uložené souřadnice > klik na „Jet“.
Navigace nabídne dvě volby > zvolit „přidat jako průjezdní bod“ > nechat spočítat trasu a vyrazit na cestu.

Zdá se to být složité, ale tímto se dá vyhnout problémům. Krom faktu, že severní trasa je kratší asi o padesát minut.

Jiná možnost u Nüvi 40 není.
poi souřadnice.png
Naposledy upravil(a) abeceda1952 dne 3.9.2018, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Nüvi 40
ZX Spectrum 48K
Maco33
Příspěvky: 3
Registrován: 1.8.2018, 18:16

Re: Nuvi 40 změna trasy

Příspěvek: # 57369Příspěvek Maco33

Díky všem za reakce, vypadá to teda dost složitě. No já osobně používám Google navigaci po celé Evropě, ale kolega chytrý mobil nechce, tak to řeší touto navigaci.
abeceda1952
Příspěvky: 72
Registrován: 23.3.2016, 14:33

Re: Nuvi 40 změna trasy

Příspěvek: # 57394Příspěvek abeceda1952

Jasné, používat mobil jako navigační přístroj je fajn, ale má to své „mouchy“.
Kdosi stále ví, kde jste a kde se pohybujete. Znám osoby, které jezdí s vypnutým mobilem s anonymní SIMkou a v žádaném cíli používají (nechytrý) mobil za pár stovek, který zapínají v místě svého cíle, pokud tedy chtějí.
Mnohé mobily při použití navigace v režimu „Handsfree“ blokují hovory - dávají přednost povelům navigace.
Pokud opouštím vozidlo, opouštím vozidlo třeba i v průběhu hovoru se sluchátkem v uchu.

Za druhé:
Přenosná navigace má neoddiskutovatelnou výhodu - autonomní přístroj, mnohdy s lepšími parametry, než vestavěné navigace ve vozidle. Možnost jejich umístění v zorném poli řidiče, na rozdíl od mnoha nízko umístěných navigací výrobcem vozu. Další výhody ? Příkladem zadávání souřadnic do míst, kde není adresní zadání možné. Vybíráte třeba í plochu na lesní cestě, na parkovišti, nebu u rybníka.
Trasy aj., si upravujete v klidu a pohodě doma, nebo v zaměstnání....
Namítnete, že toto vše je možné s mobilem, ale pak se vracíme na začátek.

Přenosné navigace, které mají v systému plánovač tras, jsou na rozdíl od Nüvi 40 nezastupitelné - ale to je již jiná kapitola.
Nüvi 40
ZX Spectrum 48K
Odpovědět