Nabíjení Garmin Nüvi255W

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Silenoz
Příspěvky: 15
Registrován: 20.7.2010, 10:29

Nabíjení Garmin Nüvi255W

Příspěvek: # 38237Příspěvek Silenoz

Zdravim, chci se zeptat jak mam nabijet navigaci mimo auto. Nekde jsem cetl, ze staci kabel ​(z fotaku apod​), mam z Nikon D80 a kabel do Garminu pasuje, ale jakmile jej zapojim propoji se s PC a mohu jen prenaset soubory. Ale nedobiji se a ani ji nemohu pouzivat ​(sviti jen logo garmin a ikona propojeni​). Jak to resite??

A jeste mam dotaz, kdyz nahravam novou mapu pres Mapsource, smaze mi vsechny na SD karte. Musim tedy oznacit uplne vsechny mapy vcetne nove a nakopirovat do Garminu.

Dekuji moc
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nabíjení Garmin Nüvi255W

Příspěvek: # 38241Příspěvek Gumídek

Měl by jsi si prostudovat rozdíly mezi kabely USB, ať už miniUsb atd. Každý není stejný, záleží na označení kabelů, kttré znamená zapojení "pinů" v kabelu. A podle toho máš kabely jen napájecí apod.......je to podobné, jako když se v dřevních dobách používali pětikolíkové konektory. Ty se lišily úplně stejně, a také záleželo na propojení a obsazení kolíků......
Uživatelský avatar
Chip.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 11:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Nabíjení Garmin Nüvi255W

Příspěvek: # 38316Příspěvek Chip.cz

Silenoz píše:Zdravim, chci se zeptat jak mam nabijet navigaci mimo auto. Nekde jsem cetl, ze staci kabel ​(z fotaku apod​), mam z Nikon D80 a kabel do Garminu pasuje,... Jak to resite??
Pokud myslíš propojení mezi PC a GPS a má tvůj kabel všechny piny obsasené, tak by nabíjení mělo jít. Mě také u nüvi 200 svítí logo a obrázek propojení s PC a GPS se nabíjí. Nabíjení se v tomto režimu nijak nezobrazuje. Připoj se přez diagnostický režim k PC a zde je možno zjistit, že se GPS nabíjí, svítí základní obrazovka a po vypnutí GPS posuvným tlačítkem je na obrazovce vidět informace:"Nabíjení baterie", které asi po 15 vteřinách zmizí.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Diagnostický režim.
V tomto režimu máme možnost např. nainstalovat starší verzi FW přes Updater. exe, nebo přímo snímat obrazovku GPS do PC za pomoci programu xImage. Nepřipojenou GPS zapneme a po načtení podržíme prst na indikátoru baterie tak dlouho, až se nám přepne do diagnostického režimu. Připojíme k PC USB kabelem a dáme Exit. Nyní jsme připojeni přes USB ovladače a ne přes USB Mass Storage. Tento režim připojení funguje tak, jako při připojení v automobilu na napájecí kabel.
(Naviguje a nabijí se baterie). Majitel, který nemá originální kabel, nemusí nic upravovat. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A jeste mam dotaz, kdyz nahravam novou mapu pres Mapsource, smaze mi vsechny na SD karte. Musim tedy oznacit uplne vsechny mapy vcetne nove a nakopirovat do Garminu. Dekuji moc.
Ano, nová mapa smaže tu původní. Ano, musí se označit všechny mapy co chceš mít na sd kartě a nainstalovat.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Odpovědět