Všem majitelům 760-tky v záruce

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34371Příspěvek aaakecal

Ověřená informace = všechny přístroje Garmin nůvi 760 mají špatný čip sirf-star III.
Firma garmin se to snaží napravit = oklamat svoje zákazníky a tuto situaci se snaží vyřešit FW přístroje.
Proto je v posledních týdnech docela častá aktualizace na e-stránkách. Nové FW vychází skoro každý týden.
Ale z5 k problému: chyba je zjistitelná při jízdě, kdy je zapnutá pouze mapa, není určen cíl...
Při přiblížení detailů na maximum - talčítkem + na disp. přístoje ukazuje navigace polohu na mapě o pár desítek metrů (řádově 6-7 sekund) zpožděně.
Když jsem už 50m za křižovatkou, tak na navigaci stále vidím možnost odbočit :KO

Dobrá zpráva je, že každému, kdo na tuto chybu přijde a vadí mu, je přístroj v rámci záruky vyměněn za model 765.
Já sám jsem dostal z5 peníze, protože už garmina nechci, ale znám dalších 6 lidí, kteří v rámci reklamace obdržely nový přístroj Nůvi 765.
Takže hurá na ně a nenechte se odbít...

Pokud Vám někomu tento model navigace funguje bez popsaného problému, hlaste se. Sám jsem zvědav na poměr zmetků a bezvadných přístrojů.

Že nekecám, tak sem hodím reklamační protokol (ale stihnu to až příští rok :vino: ). :blazen: 8-)
:zamysl: Garmin
W-A-S-P
Příspěvky: 10
Registrován: 8.10.2007, 11:33

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34372Příspěvek W-A-S-P

Na jakých že to stránkách se každý týden objevuje update FW? Děkuji za tip...
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34388Příspěvek aaakecal

Na ofic. stránkách f. Garmin - vše jsem měl aktualizované, a první sdělení záručního servisu bylo, že je vše vpořádku, prý stačilo aktualizovat FW. :palce:
Na druhý pokus přišla balíčkem nová 765-tka :jupi:

Edit: tak jsem to stihl ještě letos, takže tady: http://cz.fotoalbum.eu/aaakecal/a400259/00000001 a tady: http://cz.fotoalbum.eu/aaakecal/a400259/00000002 je vrácený reklamační protokol...
Omlouvám se za kvalitu, ale vidět to tam je. ::prav::
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34424Příspěvek sandal

Zdravím teď jsem si to přečetl a jsem taky majitelem 760-tky a po nahrání nové mapy atlas 8 jsem narazil na tady ten problém s přesností, které jste popisoval a celkem mi to vadí, ale do teď jsem to přehlížel, nastavil jsem si menší rozlišení. Teď to zkusím vyreklamovat a uvidím jak pochodím, akorat mám obavy, jak to bude všechno dlouho trvat, celkem navigaci potřebuju a bez ní to bude horší a kdyby to vyšlo a dali novou, tak bych se vůbec nezlobil :palce: A ještě jeden dotaz - když mám zaplou navigaci a nemám třeba nastavenej cíl a jedu po městě, tak mi to vůbec neukazuje názvy ulic ? Tak nevím jestli nemám něco špatně. Díky za odpověd

Edit: Dovolil jsem si ty největší hrubky opravit, musel jsem si kápnout do očí, jak mě bolely :usmev: . freewall
Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 6
Registrován: 4.6.2008, 20:47
Bydliště: Pragl

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34426Příspěvek Jintaj

A co když mám GPSku už po záruce? Mění to výrobce/prodejce v rámci kulance?
Garmin Nuvi 760 do auta a Legend na kolo a pěškobus.
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34443Příspěvek aaakecal

Mně to názvy ulic myslím zobrazovalo... (ale ruku do ohně za to nedám).
Já jsem to používal třeba na záznam trasy.
Tam bylo taky krásně vidět, jak se navigace zasekávala, dlouho žádnej bod a pak nová poloha napříč hřištěm...

No asi to bude nadlouho, já to tam posílal 2x - jak už jsem psal a napoprvé mi to přišlo jako neoprávněná reklamace.
Zastoupení SK garminu to už asi bere automaticky, tady je to docela novinka.

Přístroje po záruce - no asi se budou hodně bránit, protože je jich prodaných asi docela dost... ale chtělo by to ČOI-ku, případně to medializovat. :pc:
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34489Příspěvek sandal

Ahoj Zítra dám GARMIN 760-tku do autorizované prodejny fons na reklamaci a uvidím jak se k tomu postaví a dám vědět.
yorg
Příspěvky: 12
Registrován: 29.5.2009, 20:17

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34616Příspěvek yorg

W-A-S-P píše:Na jakých že to stránkách se každý týden objevuje update FW? Děkuji za tip...
Mám taky 760, FW tam je snad od léta a zrovna jsem ji připojil na WebUpdater a také žádný nový FW nenašlo. Přes my.garmin.com také ne. Tak nevím jestli to není předsilvestrovská sranda.
Uživatelský avatar
vozbrouk
Příspěvky: 12
Registrován: 27.5.2008, 14:54
Bydliště: Hronov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34652Příspěvek vozbrouk

Ahoj, tahle chyba se mi také objevuje. Jen bych rád věděl, kde jsi to reklamoval? Já to kupoval v internetovém obchodě, zda přímo tam nebo u garminu. Já jsem navigaci kupoval 22,5,2008 za 13 000 Kč. Kdybych chtěl vrátit peníze,tak mi asi stejnou částku nedají. :-)
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2008 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2.0 PRO + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34672Příspěvek aaakecal

Já jsem to kupoval v e-shopu "Cy..x", taky se mi to napoprvé nepovedlo, vrátilo se to jako neoprávněná reklamace, prý stačilo aktualizovat firmware. Po předvedení "závady" mi vrátil peníze a pak mi nová navigace ještě přišla domů - vyměněná za 765-tku.

Navigaci jsem používal asi měsíc a za tu dobu mi to nabídlo 3x aktualizaci firmwaru a první odpověď servisu bylo: stačilo aktualizovat.... je to uživatelská činnost"

Možná mají novější "možná podle výr. čísla" navigace sloužit jako testovací.... a aktualizace se nabízí pouze tam??? :janic:
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34693Příspěvek Kodýl

aaakecal píše:Po předvedení "závady" mi vrátil peníze a pak mi nová navigace ještě přišla domů - vyměněná za 765-tku.
Jak ti mohli vrátit peníze a ještě poslat novou nüvi, reklamoval jsi více kusů? :zamysl:
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34701Příspěvek aaakecal

ne, nastala nějaká chyba, po vrácení peněz mi ještě servis garmin poslal novou 765-tku... Ale asi ji budu muset vrátit...
:zamysl: Garmin
yorg
Příspěvky: 12
Registrován: 29.5.2009, 20:17

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34702Příspěvek yorg

No nevím, ale pohádka O perníkové chaloupce zní líp.
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34711Příspěvek aaakecal

jo, když pohádka tak pohádka, Si nasraný, že tobě se to nepovede vyměnit? nebo máš nějaké jiné problémy?
Já jsem sdělil informace které mám, chtěl jsem pomoct (těm co jsou ochotni do toho jít) a nějaké výkřiky ostatních mně tady vůbec nezajímají... :osli:
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
vozbrouk
Příspěvky: 12
Registrován: 27.5.2008, 14:54
Bydliště: Hronov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 34753Příspěvek vozbrouk

má s tím někdo další problémy?
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2008 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2.0 PRO + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
Odpovědět