Nastavení objíždky v Nuvi 300

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15876Příspěvek jork

Dobrý den,mám dotaz, Jak nastavit v navigaci objiždky? Zda zcela vypnout, nebo vybrat volbu (a kterou).
Příklad: Jel jsem z Prachatic do Luhačovic, ve volbě "objiždky" jsem zatrhnul "dálnice a placené úseky". Od samého začátku cesty mne navigace vedla po různých vedlejších cestách (i když silniční ukazatelé) dávali jiný směr. Tak jsem navigaci vypnul a jel dle mapy. 10Km před cílem (Luhačovic) jsem navigaci zapnul, Cesta po hlavní byla už jasná a bloudění již nebylo možná (z mé strany), přesto navigace mne naváděla do cíle přes silnice II třídy, objel jsem celé město Luhačovice, do cíle mne dovedla na určenou adresu ale dost krkolomě.Je mi jasné že jsem to zavinil špatným nastavením,proto se ptám jak do budoucna tyto volby nastavit? (chtěl jsem se vyhnout dálnici. Jaký je rozdíl v navigaci mezi "Dálnicí a placeným úsekem,?". Děkuji za radu.

P.S Odpověď jsem dostal neuplnou (chyba softweru) ale přesto by mne zajímalo jak nastavit v Nuvi 300 objíždky (nebo nezaškrtávat žádné políčko). Jak jsou myšlené "dálnice nebo placené úseky?"
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15973Příspěvek jork

Asi jsem špatně položil otázku.Zajímalo by mne jak jsou správně myšlená slova, v nastavení objížďky v navigaci Nuvi 300.
Doprava,Dálnice,Nezpevněná silnice,Placená silnice,Trajekty,Pruh s více pásů. Zaznamenal jsem že třeba zaškrtnutí "Dálnice" (úmyslně) mne navigace vedla silnicí II a dokonce i III třídy.
Co zapříčiním tím když zaškrtnu v nastavení ,Dálnice nebo Placené úseky? Má někdo větší zkušenost s tímto nastavením?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15975Příspěvek Jirásek

Domnívám se, že dálnicemi se u nás rozumí i silnice I. třídy, placené úseky jsou silnice s povinností dálniční známky (u nás dálnice a rychlostní komunikace).
Proto když zaškrtneš vyhnout se dálnicím, tak tě to žene po okreskách. Pokud pouze nemáš dálniční známku, zaškrtni jenom vyhnout se placeným úsekům.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15978Příspěvek jork

Tušil jsem to,jen jsem to chtěl ověřit od zkušenějších.Tak slovo dálnice Ignorovat? Stačilo by v překladu prohodit slova ale to už je detail, jen si to zafixovat v hlavě.Jo a "Pruh více pásů"? To se asi našeho území netýká.Děkuji.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
xsnakex
Příspěvky: 7
Registrován: 13.8.2007, 8:15

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15992Příspěvek xsnakex

Co se nastavení Dálnice vs. Placené úseky týká,tak odpověď od Jiráska je přesná - sám jsem ověřil.
Já jsem řešil otázku položky Pruh více pas. hned po koupi a nikdo mi nebyl schopen kloudně odpovědět,Až jsem zašel k prodejci,který mi sdělil,že by mělo jít o vyhrazené pruhy,např. ve větších městech pruhy pouze pro autobusy MHD a tak.Čili já tomu rozumím tak,že pokud je tato položka zaškrtnutá,nebude tě navigace tahat tam,kde je sice silnice,ale vyhrazená.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15994Příspěvek Jirásek

Opravte mne, pokud se mýlím. Ty jízní pruhy je funkce podporovaná snad pouze v Americe, možná v některých oblastech WE. U nás je tato funkce bezvýznamná, tyto informace nejsou zaneseny v mapách.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15995Příspěvek jork

Informace od *xsnakex se mi zdá logická ale málo pravděpodobná spíše bych se přikláněl k vysvětlení od Jiráska.

*Pochybuji že tvůrci map by šli až tak daleko že by měli informace o místním uspořádání MHD.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15996Příspěvek Jirásek

No ono se jedná o pruh pro plně obsazená vozidla. V některých státech mají tyto vozidla "přednost" před vozidly, kde jede jenom řidič a mají vyhrazeny zvláštní pruhy.
To jsou takové ty akce, kdy se sousedi střídají s autem a jezdí společeně ve třech či čtyřech do práce.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 15997Příspěvek jork

Tak v našich podmínkách je to věcí k nevyužití.
Ještě bych se optal , jaké je využití v navigaci mapy TOPO Czech 1.20 (navygovat se dle této mapy je asi nedostačující)? K jakému účelu se dá využít tato mapa v navigaci?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16109Příspěvek jork

jork píše:jaké je využití v navigaci mapy TOPO Czech 1.20 (navygovat se dle této mapy je asi nedostačující)? K jakému účelu se dá využít tato mapa v navigaci?
Položil jsem špatě tuto otázku?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Pavel M
Příspěvky: 41
Registrován: 20.4.2007, 7:44

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16516Příspěvek Pavel M

TOPO Czech je v současnosti asi jediná nejobsáhlejší mapa pro ČR. Tzn. plně slouží pro navigaci v autě. Dle mých poznatků je Atlas10 jen ořezaná verze TOPO Mapy. Ostatně ATLAS10 máš možnost po zakoupení TOPO, stáhnost zdarma z webu.
Sám jsem to tak měl, ale nevyužil, protože je to v podstatě nemlich to samý, jenom okleštěný o topo prvky.
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16524Příspěvek jork

Děkuji za vysvětlení. Pochopil jsem to tak že pro navigaci je lepší použít TOPO Mapu?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
rose
Příspěvky: 2
Registrován: 14.5.2007, 14:54

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16527Příspěvek rose

Nový atlas má lepší routing, resp. novější silniční síť...
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16531Příspěvek jork

Máte na mysli Atlas Czech 7?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Pavel M
Příspěvky: 41
Registrován: 20.4.2007, 7:44

Re: Nastavení objíždky v Nuvi 300

Příspěvek: # 16540Příspěvek Pavel M

Atlas Czech 7 nemám, takže nemůžu posoudit :mrk:
Odpovědět