Jak je to možné?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak je to možné?

Příspěvek: # 17341Příspěvek Gumídek

Kurte,správnej pražskej drožkař nepotřebuje v Praze navigaci. Ale mimo prahu,a mimo republiku je super. Já jí používám hlavně na radary,a hlavně jako super databázi na hotely,restaurace atd....Lepší databázi ještě nikdo nevytvořil. Jezdím 17 let,a všechny seznamy,které někdo vytvořil,jsou obsažné ani ne z poloviny....Ale pokud se někdo spoléhá otrocky jen na navigaci,tak to dopadne jako ta dáma(viděl jsem na vlastní oči),která vjela do jednosměrky v protisměru,a na policajty ječela,že jí tam zavedla navigace....
VitaCapek
Příspěvky: 41
Registrován: 18.3.2008, 21:10

Re: Jak je to možné?

Příspěvek: # 17348Příspěvek VitaCapek

ale zde nejde o otrocké spoléhání na GPS - to je jasně blbost.
zkuste si to v mapsource na Automapě ČR.
Jde o ulici která je jednosměrná a vjezd není napojen (Mapsource + Autoatlas ) ( v mapy.cz je napojen ale se zákazem vjezdu)

Pokud dám obecně navigovat mimo silnici, je navržena trasa co nejblíže po silnici a pak rovně "polem"
Pokud ale dám navigovat na tuto jednosměrnou "nepřístupnou" ulici, tak výsledkem je přímka z výchozího bodu. (mapsource)
Tedy Mapsource nenavrhne vůbec žádnou trasu = s nepřístupnou jednosměrkou si neporadí

Na GPS to k této lokalitě tvrdošíjně vyžaduje průjezd přes Loděnice a to i ze sousední ulice, navrhuje tedy nesmysly.
GPS mne jinak klidně naviguje do zákazu vjezdu - pokud je tam cíl. Zde asi při nutnosti vjet do jednosměrky proti srsti FW "zabloudí"

Algoritmus v Mapsource ani v GPS si s touto chybou mapy očividně neporadí.
Odpovědět