Nefunguje MapSource pod Windovs Vista

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Nefunguje MapSource pod Windovs Vista

Příspěvek: # 9170Příspěvek Karel

Chtěl jsem si na nový počítač s OS Windows Vista nainstalovat MapSource z originálního CD. MapSource však nelze spustit a objevuje se mi hlášení o problému v registrech Windows.
Na počítači s Windows XP mi to funguje bezvadně.
Stáhnul jsem si tedy ze stránek Garmin aktualizaci, která by měla fungovat pod Windows Vista. Instalace proběhla bez problémů, ale ani potom to nefunguje. Místo hlášení o problému s registrech se však objevuje hlášení, že je problém s instalací a doporučení instalaci opakovat.
MapSource jsem odinstaloval (přes Ovládací panely/ odebrat programy) a instalaci jsem zopakoval. Bohužel, výsledek je stejný.
Máte někdo zkušenosti s řešením podobného problému ?
Sidonius1
Příspěvky: 27
Registrován: 9.8.2007, 16:24

Re: Nefunguje MapSource pod Windovs Vista

Příspěvek: # 9247Příspěvek Sidonius1

Ahoj, zrovna včera jsem to instaloval a málem mě trefilo!! To co jsem měl stažené z netu nešlo vůbec. Tak jsem instaloval z CD. Trvalo to neuvěřitelně dlouho- 40min!!!!! Pak se to načítalo do USB portu a zamrzlo to. Tak jsem restartoval a pak nahrál do PC topo mapu. No a normálně sem mapoSource otevřel a mohl s mapou pracovat. Ale ještě nevim jestli to bude komunikovat s navigací. Na Tvém místě bych dal nějaký bod obnovení před instalací a zkusil to znovu. Třeba jsi tam někde něco umáznul. Držím palce
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: Nefunguje MapSource pod Windovs Vista

Příspěvek: # 9253Příspěvek Karel

Tak už mi to funguje. Problém jsem nakonec vyřešil za pomoci firmy Picodas. Příčina byla následující :
Při instalaci jsem neakceptoval adresář C:/Garmin, ale navolil jsem si C:/Program files/Garmin. Jak mi bylo sděleno, MapSource to s jiným adresářem než C:/Garmin neumí a vznikne tak problém s registry.
Musel jsem tedy smazat klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin a provést znovu celou instalaci. Bylo mi doporučeno neinstalovat česky lokalizovanou verzi, ale verzi anglickou a potom si stáhnout aktualizaci z http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=209. Ta již proběhne v češtině a vše je pak OK.
jirkan
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2007, 23:05

Re: Nefunguje MapSource pod Windovs Vista

Příspěvek: # 9313Příspěvek jirkan

tak to je síla, garmin cr by se měl stydět a nosit nám přístroje za tu pakárnu a za ty peníze, nic není s předstihem a jen se to látá...... :janic: :shock: :blee:
Odpovědět