Všem majitelům 760-tky v záruce

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35422Příspěvek Docent

Jiro, Českou obchodní inspekcí můžeš strašit akorát tak malé děti, jako všichni státní úředníci je to banda neschopných pánských ***.

2 (první a poslední) případy, kdy jsem se na tuhle bandu darmožroutů obrátil:

Restaurace hotelu v Jeseníkách, u stolu na polstrované židli majitelův špinavý pes. Na zdvořilý dotaz, jestli ten pes musí sedět na židli, byl drzý (majitel, ne pes :usmev: ). Po stížnosti na ČOI jsem dostal odpověď, že tam provedli kontrolu a žádného psa u stolu nenašli. Fakt divný, že pes neseděl 14 dní u stolu...

Internetový obchod sliboval zboží skladem do 3 dnů. Objednal jsem, zaplatil kartou (Gott sei Dank platba neprošla), načež mně volali, že zboží nemají a neví, kdy bude, pokud tedy vůbec bude. Vybral jsem si jiný typ (teď už jsem se nepokoušel platit), opět dle webu dostupný do 3 dnů, a stejná písnička. Napsal jsem provozovateli, ať uvedou informace na webu do souladu se skutečností, jinak že se obrátím na ČOI. Týden se nic nedělo, i obrátil jsem se na ČOI a poslal jsem jim screenshot, kde se u onoho zboží skvěly ony 3 dny dodání. Po měsíci jsem dostal odpověď, že e-shop se nedopustil žádného pochybení, protože v v době jejich kontroly bylo u onoho zboží uvedena dostupnost "Na dotaz". Dle těch dementů jsem si patrně onen screenshot vyrobil ve Fotošopu.

Tož asi takový je můj názor na (nejen) obchodní inspekci :pulka: .
Naposledy upravil(a) Docent dne 18.2.2010, 19:03, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35423Příspěvek freewall

No jo no.... ne vždy se to povede.... tzaky jsem radil jen "postrašit" - na někoho to platí, jinak ty si hlavně nekupuj trpaslíka :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35427Příspěvek sandal

Ahoj ještě k té reklamaci, jsme to doma řešily a když nabídnou stejný výrobek tak ho nemusím přijmout s tím že se závada může opakovat znovu a budu trvat na tom aby vrátily peníze.Tak bych měl dostat celou částku co jsem zaplatil tenkrát za novou 760-tku ? A nebo vyberu jinou za menší cenu a rozdíl by měly uhradit.Říkaly že se ozvou jak mile nová navigace dorazí na prodejnu.V pondělí mám cestu kolem tak se tam zastavím a budu to řešit tak uvidím jak to dopadne.Vůbec nejsem v těchto věcech v obraze tak jsem rád za každou radu co zde poskytujete jak se říká víc hlav víc ví. :doutnik:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35429Příspěvek freewall

jj přesně jak říkáš - dříve se říkávalo, že jsi ztratil důvěru ve výrobek - to už se dneska "nenosí" - prostě oznámíš, že trváš na zrušení kupní smlouvy a že žádáš navrácení peněz, protože vzhledem k době vyřizování reklamace, si navigaci koupíš v pohodě jinde atd. Nebo si můžeš vybrat jinou a zbytek třeba doplatit nebo ti rozdíl vrátí - to záleží na tobě.
Nevyřízením reklamace do 30 dnů má za následek, že se tak reklamaovaná jakákoli vada (i odstranitelná) považuje za neodstranitelná a pak neexistuje nějaký opravený výrobek, ale pouze buď nový výrobek nebo vrácení peněz a co z toho bude platit si určuje zákazník. Čili, když si můžeš vzít peníze, tak taky můžeš říci, ano já vám doplatím 500 K a vezmu si tadyhle 775-ku..... třeba.
Nic na to není složitého, jen se připrav, že se budou všemožně kroutit, aby ti vrátili peníze a budou schopni ti třeba i "udělat" nějakou na cenu, pokud si jinou navigaci vezmeš u nich - přeci jen je to pro ně kšeft
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35437Příspěvek aaakecal

Jsem rád, že to alespoň někomu pomohlo (teda doufám, že to už nemůže skončit jinak).
:vino:
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35537Příspěvek sandal

Ahoj všichni.V pondělí jsem byl vyřešit reklamaci 760-tky a oni mi poslaly novou 760-tku že ta původní nešla opravit tak jsem tu výměnu odmítnul :pulka: s tím že by se mohla závada opakovat znovu a že nestihly vyřešit reklamaci ve stanovené lhůtě.Tak jsem odstoupil od kupní smlouvy s tím že mi vrátí peníze trvalo to hodinu a nakonec uznaly že mám právo na vrácení peněz. :palce: Peníze neměly takže mi je pošlou na účet.Dnes se ozvaly že k té staré navigaci potřebují držák připojovací kabel a jak mile jim to dodám tak pošlou peníze na účet.Nejhorší je že ten obchod je v jiném městě a já tam musím jezdit!!! :KO: A proto se to tak natahuje.
Můžu vám říct je to náročná procedura a toho času co člověk s tím zabije,ale su rád že to tak dopadlo jakmile budu mít peníze tak jsi jdu koupit novou. Přemýšlím o nuvi 1490 T lifetime.Ještě se ozvu jestli to všechno klaplo :cheers:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35545Příspěvek Docent

že nestihly vyřešit reklamaci... nakonec uznaly že mám právo na vrácení peněz. Peníze neměly ... Dnes se ozvaly...
Docela ti závidím, komunikovat s obchodem, kde jsou samý ženský :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35546Příspěvek mila-p

Odborníci z nějakého ministerstva dospěli k závěru, že se budou děti v prvních třídách učit psát pouze tiskacími písmeny, protože psací písmo je v dnešní době počítačů již zbytečné, tak na co si lámat hlavu s nějakým tvrdým/měkkým i :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35554Příspěvek Gumídek

Jasně, a "i" se bude psát jen tvrdé....A přestanou se psát háčky a čárky, aby dětem nedělaly problémy v SMSkách....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35558Příspěvek freewall

mila-p píše:Odborníci z nějakého ministerstva dospěli k závěru, že se budou děti v prvních třídách učit psát pouze tiskacími písmeny...... :mrk:
Říká se tomu Comenia script, osobně jsem tomu nakloněn, možná proto, že tak píši leta a po pravdě mi řekněte, kdo z vás teď hned ví jak se třeba píše velké Q.... :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35565Příspěvek mila-p

No jo, ale Comenia script má pořád blíž písmu psacímu, než velkým verzálkám. Dneska už děti snad ani neznají klasické písanky a už se rodí s dobře vyvinutým SMS palcem a o násobilce nemluvě, v každém mobilu mají kalkulačku, atd., atd. - tohle nemůže dobře skončit! :silis: Velké Q? Jako O s vocáskem :usmev: (Jirásku, přesuň to všechno prosím do "jazykového koutku", už jsme mimo téma)...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35568Příspěvek freewall

:grin: :grin: :grin:, no ano je takové psací tiskací :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35569Příspěvek sandal

:zed:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35769Příspěvek freewall

Tak to vypadá, že Sandala v obchodě při vyřizování reklamace rovnou zabili...... jinak by se ozval jak dopadl, že jo? :koul:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
sandal
Příspěvky: 13
Registrován: 22.12.2009, 11:50
Bydliště: Vyškov

Re: Všem majitelům 760-tky v záruce

Příspěvek: # 35780Příspěvek sandal

Zdravím reklamace dopadla dobře peníze jsem dostal zpátky a hned si pořídil nuvi 1490 T Lifetime :palce: Nová nuvi je super můžu všem doporučit.
Odpovědět