Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
stanley.68
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 18:36
Bydliště: Liberecko

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27360Příspěvek stanley.68

Zkusil bych to zeptat se u pikodasu,snad budou mít na to odpověď.
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27365Příspěvek natalek

v navi to najde, když se zadá atlas czech 8.
když se zadá adresyCR tak ne...
...doufám, že nenosím dříví do lesa... :grin:
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
lubpf
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 16:26

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27367Příspěvek lubpf

No zdá se, že to je právě ten můj problém. Podle mýho je v navigaci ta mapa adresy ČR sice zapnutá ( když je na kartě) ale není aktivní a dál to hledá ty adresy práve jen v tý zapnutý mapě, třeba atlas8
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27369Příspěvek natalek

já myslel, že adresy1, je spíš jako doplněk, někde se tu psalo, že ty adresy1 mají běžet s Atlasem nebo CNE.......

když si je pustíš samotný, tak tam mapa není žádná.....jen ta celosvětová, či jak se jmenuje....takže adresy1 jsou jakoby databáze....? asi...
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
pinhook
Příspěvky: 32
Registrován: 8.7.2008, 11:20

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27500Příspěvek pinhook

Pánové vidím že mám podobný problem.Zakoupil jsem aktualizaci.Díky Kodymu jsem odemčel mapy,ale problem nastal jak jsem mapy nainstaloval.Mapy co jsem tam měl tak ty se vymazaly a nain.se CR 8. city navi.evropa nt 8.Chtěl jsem nain. adresy čr v 1. Ale map v Mapsourc nebyla stále se oběvovaly na mapě kostky. Dnes jsem je tam nain. a zmyzla mi ČR 8 Tak jsem stoho uplně ...... . Tak nevím co dělám blbě. Dík :KO:
lubpf
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 16:26

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27533Příspěvek lubpf

Tak mně se zdá, že jsem problém vyřešil. Protože jsem se dočetl že má GPS (nuvi350) podporuje adresy čr1 jen když jsou samostatně na kartě udělal jsem následující. City navigator 2009 a atlas czech9 jsem pomocí mapsource nainstaloval do paměti GPS. Další mapy (TOPO aj.) včetně Adresy ČR1 jsem přes čtečku karet nainstaloval na kartu. POZOR, je třeba si uvědomit, že instalací nové mapy z Mapsource do GPS nebo na kartu se vymazávají všechny předchozí!! Je tedy potřeba, chci-li mít v jednom umístění map více, instalovat tyto najednou. Adresy ČR 1 se v mapsource opravdu zobrazují jen jako "čtverce a obdélníky" nejde totiž o mapu ale o databázi adresních bodů která pracuje jen v součinnosti s nějakou jinou mapou.
Když tedy chci teď v navigaci najít konkrétní adresu musím mít zapnutou nějakou mapu ( třeba Atlas9) která ale není na stejném umístění jako Adresy ČR1 a "mapu" adresy ČR1 taky.
Postup je pak následující: Kam vést - adresy - a když teď dám nabídku "vyber zemi" objeví se mi zde po prvním zapnutí nabídka "Adresy ČR1". Tu potvrdím a dál už je to sranda. Dokonce při dalších přístupech a zapnutích už tu okliku přes výběr země dělat nemusím a rovnou mi to "okýnko" Adresy ČR1 nabídne.
Snad Vám to pomůže
Uživatelský avatar
PetrM
Příspěvky: 3
Registrován: 17.8.2007, 7:42
Bydliště: Plzeň

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27575Příspěvek PetrM

Moh by jste se mi někdo pls kouknout, kolik zaberou ty Adresy místa? Abych věděl jestli je ještě vecpu na stávající kartu.
Předem dík
josseph
Příspěvky: 14
Registrován: 27.9.2006, 21:19
Bydliště: Doma

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27918Příspěvek josseph

zdarec
jen muj osobni nazor: atlas 8 ma silenou grafiku, resp. barvy.... at se na me nezlobi ale zluta svetle hneda a oranzova nejdou dohromady, zlata atlas7 kde byly dokonce i lesy, zelene plochy a to bohuzel chbyi. je sice hezke ze jsou tam cesty ale pro me je to opravdu neprehledne.
Garmin Nuvi 660
Navigator 2008, Atlasv7, Road sk v5, Hungary road, Adria road, Adria TOPO, Hungary TOPO, Slovak TOPO, Topo czech 1,2
guma001
Příspěvky: 8
Registrován: 29.1.2009, 12:20

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27972Příspěvek guma001

Chtěl bych poradit.Kamarád koupil Nuvi 660 EURO.V navigaci je nainstalovaná mapa City NavigatorNT v9.Ta tam zůstala i když jsem mu do navigace doinstaloval Atlas 8NT a Adresy CR v1.Ať zapnu kteroukoliv mapu tak Adresy nejdou.Jen když všechny mapy vypnu a nechám zapnutou jen Adresy :grin: .Potom se v navigaci ukáže.To zase nejde navigovat.
verze SW je 3.80, GPS SW 2.90
guma001
Příspěvky: 8
Registrován: 29.1.2009, 12:20

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 27974Příspěvek guma001

Tak jsem provedl aktualizace a vše jede jak má
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 29178Příspěvek JaRaTu

Zdravim, taky jsem našel v Atlas v7. nějaké chyby v navigaci, posílá mě to za mostem přes zábradlí, kam poslat aby tyto chyby odstranili? Věřím že to je v zájmu nejen řidičů, ale i tvůrců map aby měly co možná nejmíň chyb.. Poslat asi mejlem, ale nevm komu. Mám taky připojit obrázek z garmina? dík za radu.
Nuvi 250W
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 29180Příspěvek Jirásek

směrovat a popsat sem http://forum.navigovat.mobilmania.cz/fo ... bd1adc2e13
Doporučuji nejdříve přečíst návody nahoře
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 29185Příspěvek JaRaTu

Zdravím,
zkusil jsem to pomocí toho vašeho odkazu ale, ta chyba v google mapách není, je pouze v navigaci Garmin, nastavená trasa v google se zobrazí správně. Tak nevim.... Zkoušel jsem to na netu na mapách Atlas.cz ještě před vydáním aktualizace map Atlas v8 NT a i tam se to zobrazovalo správně ovšem navigace mě posílala mermomocí skokem přes zábradlí do hloubky 5 m na nábřeží : přikládám obrázek, jak je za mostem semafor, navigace mě tlačí doprava kde je chodník a zábradlí. Vyznačené trasy jsou správné možnosti, kudy se dá jet. (Ostrava-příjezd po Těšínská-Sýkorův most-centrum) Jestli se ten příspěvek sem nehodí, prosím smažte jej.
mapa.jpg
mapa.jpg (62.77 KiB) Zobrazeno 4715 x
Nuvi 250W
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 29188Příspěvek Jirásek

Chápu, ale tady s tím nic neuděláme. Garmin nemá něco jako MapShare u TomToma, Opravdu, jediná naděje je na výše uvedeném fóru popsat takto situaci (i s tím hezkým obrázkem). Vypadá to na chybu v podkladech, tu musí opravit dodavatel map/podkladů - CEDA.
Ještě jsem někde zaznamenal, že Garmin má emailovou adresu, kam je možno chyby zasílat. Ale kontakt nevím, třeba někdo z garmiňáků.....
Ještě dodatek, při hlášení chyb pro CEDA je třeba také uvést o jakou mapu a verzi se jedná! Mimochodem, Atlas 7 je již starší, není to v novějších mapách správně?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět