Instalace POI bodů do MapSource

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
xsarapicasso
Příspěvky: 1
Registrován: 3.1.2008, 19:06
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 19195Příspěvek xsarapicasso

Dobrý den, nam na Vás prosbu: chtěl jsem se zeptat, stáhnul jsem si nějaká POI body pro instalaci do GPS Garmin 60 csx.
Otevřel jsem si POI Loader a podle postupu jsem si POI body zájmů nainstaloval do GPS a vše funguje a je v pořádku. Ale zkouším tak tyto body nainstalovat do MapSource podle postupu v POI Loaderu a stále se mi to nedaří aby se mi tyto body ukázaly po spuštěmí MapSource, i když mi na konci instalace v POI Loaderu píše:" Blahopřejeme! Podařilo se vám úspěšně nainstalovat 555 bodů zájmů pro použití se softwarem Garmin MapSource.
Tak si nevím s tím rady. Děkuji za pomoc....
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 19197Příspěvek Baharis

Nevím jestli jsem to dobře pochopil. Jde o prohlížení, případné uložení POI v MapSource.
To neinstaluji, ale jednoduše myší přetáhnu soubor *.gpx do levého navigačního sloupce v MapSource...
Jo, a po spuštění MS se ti nikdy nic neukáže. Co tam provedeš musíš uložit a po spuštění si otevřít příslušný soubor.
GARMIN nüvi 670
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 20904Příspěvek pavel.p

Poněkud to rozvedu. Stáhnu si z POI.CZ např. dvě kategorie zájmových bodů. Oba soubory .GPX i s ikonami titulků nakopíruju do nějakého pracovního adresáře. Spustím Poi loader, vyberu zdrojový adresář, zvolím název tvořeného souboru a jako cíl "Software Mapsource". Poi Loader cosi ukutí a zahlásí hotovo. Při následném spuštění Mapsource tam žádné nové body nejsou. Při detailním zkoumání zjistím, že v adresáři "documents settigs - uživatel - data aplikací - garmin - custompois" vznikne soubor .GPI, který při letmém prohlédnutí vypadá, že je to ono. Ovšem v Mapsource nijak otevřít nejde, Mapsource ho nezná.
Otázky:
1. Je nutné ten generovaný soubor nějak speciálně nazvat, nebo udělat nějaký jiný trik, aby se o něm Mapsource dozvěděl?
2. Je to vůbec řešitelné?
3. Když ne, proč ta volba v Poi Loaderu vůbec je, když to nechodí.
Atd, atp.

Mimo jiné mě dost zarazilo, že cokoliv nahrajete do Mapsource, přemaže to, co se nahrálo předtím, takže není možné např. nahrát trasu a pak .GPX. Ale jde nahrát pouze jen JEDEN soubor .GPX. Nahrát další nejde, rep.jde, ale VŠE se tím přemaže. Nevím, buď je to trochu divné, nebo jsem nepochopil filosofii navigace. Přece jen teprve začínám.

Ještě dodám, že mapy provozuju s DEMO klíči, možná je to příčinou. GPS zatím nemám, je na cestě.

Zdraví PP.
zodiac88
Příspěvky: 3
Registrován: 30.1.2009, 7:19

Re: Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 24947Příspěvek zodiac88

mám stejný problm, nahrál jsem radary do Map Source přes POI Loader ale na mapě se mi nezobrazí. Poraďte mi prosím.
Garmin NÜVI 660
guma001
Příspěvky: 8
Registrován: 29.1.2009, 12:20

Re: Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 24973Příspěvek guma001

Jsem též bezradný.Stále nemohu do MapSource dostat POI body - třeba radary.Stažené do pc a potom jsem je přidal jako trasové body.Jdou ale jen jedna kategorie a ty předešlé maže a obrázek nejde nastavit ( jen ty co jsou v rámci programu).Při odeslání mapy na kartu hlásí že něco není OK.Když tyto body vymažu a dám uložit jen mapu , vše je v pořádku . :zed:
Již nevím jak všechny POI body o které mám zájem dostat do mapy a následně na kartu.
:zed:
guma001
Příspěvky: 8
Registrován: 29.1.2009, 12:20

Re: Instalace POI bodů do MapSource

Příspěvek: # 25782Příspěvek guma001

vyřešeno
Odpovědět