Garmin nuvi 250

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

gejza
Příspěvky: 5
Registrován: 19.9.2008, 14:55

Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 20783Příspěvek gejza

Zdravím.Potřeboval bych poradit s instalací poi bodů(radary) do GPS Garmin Nuvi 250 .Pokud možno krok za krokem.Jsem totiž počítačový analfabet.Díky Honza
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 20786Příspěvek Jirásek

Vítám tě gejzo na fóru.
Dokáži pochopit, že někdo není zrovna počítačový genius. Ale že se ani nepodívá a nepřečte si vlákna zabývající se touto problematikou (případně nepoužije funkci HLEDÁNÍ), to nepochopím. Je to tu popsáno tolikrát :hudry: .
Třeba nejčersvěji TADY, případně třeba TADY
A nastavení osobního profilu pro stahování TADY
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
gejza
Příspěvky: 5
Registrován: 19.9.2008, 14:55

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 20836Příspěvek gejza

Díky Jiráskovi jsem se nad sebou zamyslel,přečetl si rady a příspěvky od více pisatelů můžu všem ,kteří z toho mají strach,že to zase tak těžký není,když jsem to zvládnul i já.Gejza :osli:
Uživatelský avatar
cosmicboy
Příspěvky: 9
Registrován: 30.9.2008, 8:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 21697Příspěvek cosmicboy

Dovolte mi jeden dotaz ohledně stahování POI do Nüvi 250: Stáhnu příslušná POI a bmp a naláduju je do navigace. Všechno je OK, ale - jako název daného POI se mi v navigaci zobrazí pouze text, který je uveden v okénku "Název pro TT". Čekal jsem, že se mi zobrazí ten první název a k tomu veškeré další dostupné informace (pokud jsou zadány) - adresa, telefon... dělám něco špatně nebo je to vlastnost Gaminů? Předem děkuji za vaše reakce a zároveň se omlouvám, pokud se to tu už řešilo - nic jsem zde bohužel nenašel...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 21698Příspěvek Docent

Neděláš nic špatně ani to není vlastnost Garminů... Ale to, co vidíš teď, je záležitost dost čerstvá, ještě nedávno tady bylo jenom jedno políčko, kam se vešly pouze 63 znaky - dědictví stařičkého TomToma... Takže políček je teď zde sice více, ale všechno se pořád generuje z pole "Název pro TomTom"...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
cosmicboy
Příspěvky: 9
Registrován: 30.9.2008, 8:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 22310Příspěvek cosmicboy

Mám ještě jeden dotaz ohledně názvů POI v Garminech. Nedávno se začalo u příslušných POI zobrazovat i celé telefonní číslo. Je v plánu takto "hezky" zobrazit automaticky i zbylá okénka? Mimochodem, umí pak Garmin zobrazit i pole poznámka, nebo to je jen pro TomTom?
Radim046
Příspěvky: 6
Registrován: 25.12.2008, 23:31

POI v GARMIN 250W

Příspěvek: # 24299Příspěvek Radim046

Chtěl bych se zeptat zda je normální že po nahrání POI bodu do navigace mi vždycky navigace při každem spuštění píše že na kartě byly nalezeny nové doplnky a zda je chci nainstalovat aby byly dostupné i po vyjmutí karty. Dám ANO a pak se ptá zda Instalovat tyto data? Uživatelské body zajmu..dám Instalovat a pak se navi spusti.Ale tato operace se opakuje při uplně každem zapnutí navigace.
A ještě by mě zajimalo jak udělat třeba to že když nahraju do navigace třeba POI body benzinek na LPG nebo bankomaty nebo něco aby mě to za jizdy ve 3D pohledu nějak upozorňovalo že je pumpa nebo bod zajmu v blizkosti? Mám v navi zapnuté že chci upozornovat na body zajmu ale nic takového se neděje.Jediné na co mě to upozornuje jsou radary.
Přitom když dám za jizdy 2D pohled tak třeba benzinky vidim.Ale ve 3D pohledu mě navi neupozorní.
Nebo mam ty POI body špatně nainstalované? A proto se mě i navi pořád ptá?

Děkuji
nunas
Příspěvky: 20
Registrován: 27.10.2007, 22:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24342Příspěvek nunas

K tomu upozornění:V POI Loaderu se může vybrat způsob instalace bodů,automaticky nebo manuálně.Dej manuál, a postupuj,bude se tě ptát jestli chceš nahrát body kategoie ta a ta s upozorněním,tam si můžeš zvolit v jakem radiusu metrů se má upozorňovat na tuto kategorii POI.Nevím ted jestli to funguje v 3D,nejezdím podle něj,mám 2D čelem,jenou jsem to zkusil a přišlo mi to praktický v tom že vidím ulice okolo.Ahoj
gejza
Příspěvky: 5
Registrován: 19.9.2008, 14:55

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24365Příspěvek gejza

Ahoj,já jezdím jenom ve 3d a všechny nainstalované poi body se mi zobrazují.Postupoval jsem při instalaci podle návodu v poi loaderu a instaloval jsem je rovnou do Garmina.Sd kartu nepoužívám.Gejza
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24375Příspěvek pavel.p

Na poi.cz si svoje kategorie bodu oznacit jako oblibene a pak si je zobrazit / zafitrovat.
Postupne jeden po druhem generovat do nejakeho katalogu na disku.
U tech, kde chci mit upozorneni vybrat "s upozornenim" a zadat metry.
Do tehoz katalogu si stahnout ikonky (je tu popsano).
Pak je mozne poi loaderem nahrat vse automaticky, ale pri vyberu zarizeni vybrat Garmin, ne SD kartu.

A je to.
Radim046
Příspěvky: 6
Registrován: 25.12.2008, 23:31

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24378Příspěvek Radim046

Děkuji za rady.A nevíte kolik se dá nainstalovat POI bodu do Garmin 250W? Ja tam nasypal asi 8000 bodu zajmu :grin: ..Vypada to že se ukazuji ale i když jsem k adresařum nahral obrázek bmp před nahranim poiloaderem tak se mi v navi neukazuji jednotlivé obrázky ale jen jako popisek :(
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24398Příspěvek pavel.p

Jestli jsou nahrane spravne, ukazuji se az od urciteho priblizeni, dost velkeho. Kolik se jich da nahrat nevim, limitovane to bude max.velikosti souboru a volnym mistem v navigaci. Po parametrech jsem nepatral.
gejza
Příspěvky: 5
Registrován: 19.9.2008, 14:55

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24423Příspěvek gejza

Myslím,že příspěvek od Pavla to vystihl dost dobře.Tak hodně štěstí s garminem.Gejza
Dr.Dwarf
Příspěvky: 2
Registrován: 11.1.2009, 0:47

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24426Příspěvek Dr.Dwarf

Zdar. Zvažuju koupi trochu starší Nuvi 200 (cena cca 1700,-) Myslíte, že za ty peníze je to dobrá investice?
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24429Příspěvek pavel.p

Zalezi na mapach.
Odpovědět