NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18250Příspěvek freewall

No Princatko má pravdu, jinak já jsem kdysi měl v navigaci také Garmin kamery a pak zřejmě updatem firmwaru jsem o ně přišel. Ale myslim si, že to není až tak škoda, protože nevím jak by se aktualizovali, takže užívám jen "Uživatelské POI" v "Vlastní"
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Lindros
Příspěvky: 13
Registrován: 8.6.2008, 18:37

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18261Příspěvek Lindros

Prosím někoho z Vás o pomoc. V novém Garminu 250 jsem v rámci úspory paměti, smazal všechny jazyky kromě češtiny a neudělal jsem si zálohu. Teď bych tam potřeboval vrátit němčinu ( to mluvené slovo, text tam mám). Mohl by mi jí (němčinu) někdo z Vás poslat na mail : Lindros@j-hradec.cz ? Děkuji .
Lindros
Příspěvky: 13
Registrován: 8.6.2008, 18:37

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18473Příspěvek Lindros

Tak němčinu jsem už vyřešil, ale jsem úplně nešťastný z POI. Pročetl jsem celé fórum tam i zpátky, ale prostě jsem nepochopil jak stáhnu z poi.cz třeba termální koupaliště na Slovensku do PC a potom dám do GPS.Asi jsem natvrdlý. Je mi jasné že pomocí POILoader, ale nevím jak je dostat do PC z toho serveru a v jakém formátu, aby to fungovalo v Nuvi 250? Mohl by mi někdo z Vás věnovat chvilku času a napsat mi trochu podrobný postup? Děkuji.
VitaCapek
Příspěvky: 41
Registrován: 18.3.2008, 21:10

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18481Příspěvek VitaCapek

skutečně jste objevil i sekci "užívání" POI bodů = jak je dostat do GPS a co dál ....
http://www.poi.cz/phpbb/viewforum.php?f=2
mimo úplně shodných dotazů je to tam i opakovaně popsáno.
Lindros
Příspěvky: 13
Registrován: 8.6.2008, 18:37

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18487Příspěvek Lindros

Děkuji na tomto odkazu jsem opravdu ještě nebyl, ale jinak asi snad už všude. pročtu a snad porozumím. Díky.
Pruduch
Příspěvky: 17
Registrován: 7.2.2009, 16:53

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 25389Příspěvek Pruduch

Dovolil bych si drobný dotaz na nějž se mi zde nějak nepodařilo nalézt odpověď (jsem tu nový, mám svoji první navigaci jen pár dní, forum je obsáhlé, tak mně prosím hned nekamenujte).

Po zakoupení Nuvi200 v něm byly v nabídce "kam vést" nahrané body zájmu (benzínky, hospody, obchody) - pochopil jsem to správně, že tyto body jsou natvrdo nahrané (v mapě?) a nemají nic společného s poi body které jsou ke stažení zde? Nenachází se tedy v souboru v navigaci garmin\poi\poi.gpi.. je tak? Tedy tyto body jsou "napevno"?

Dále - stáhnul jsem si zde na soubor s radary (přístupný na titulní stránce bez registrace), nahrál přes poi loader. Soubor garmin\poi\poi.gpi tedy v tuto chvíli obsahoval databázi radarů, v menu navigace dostupnou pod "různé".... je tak?

Dále jsem vzal (stáhnul) několik kategorií bodů zájmu (rozhledny, jezy, policejní kontroly), vytvořil z nich jiný poi.gpi a tento nakopíroval do gps (poi loaderem jsem ho vytvořil, uložil v pc a pouze zkopíroval). Poněkud mne mate, že kromě těchto nových bodů které se opět (logicky) objeví v menu "různé/uživatelské body" i nadále jak to tak vypadá zůstávají i původní radary (ve formátu CZ-RADAR_M90 apod.). To je najednu stranu dobře, ale poněkud to rozbořilo moji představu o struktuře, resp. způsobu jakým se poi do garmina ukládají. Je tedy moje představa že veškeré uživatelské poi body jsou v jednom souboru garmin\poi\poi.gpi ? Jakto že nezmizely původní radary překopírování novými (soubory s původními radary jsem při vytváření poi.gpi do něho nezahrnul)? Původní poi.gpi pouze s radary jsem přesunul do adresáře garmin\_poi_bacpup\poi.gpi - je možné že je v takto umístěném souboru garmin našel a používá tedy současně oba dva .gpi soubory?

Děkuji za případné odpovědi.
Odpovědět