Vyhledavani trasy

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
djfunny
Příspěvky: 5
Registrován: 18.1.2008, 7:39

Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11382Příspěvek djfunny

Vlastnim nove pristroj Garmin nuvi200 , vcera jsem s nim jel z moravy do cech asi 400km. V oblastech co jsem to neznal jsem se chtel spolehnout na navigaci ale prisel jsem na to ze to je skoro nepouzitelny! Vyhledalo mi to trasu ktera vedla tema nejhorsima cestama kde jezdi auta snad jen parkrat denne a navic to byla mnohem delsi cesta a casove mnohem narocnejsi nez jsem kdy jezdil po normalni silnici podle atlasu drive (bez dalnic a placenych useku) at jsem zkousel dat nejrychlejsi nebo nejkratsi cestu, vzdy to byla delsi a casove narocnejsi trasa,navic me to nekolikrat navedlo do zakazu vjezdu a jednou i nekomu na zahradu :zamysl: pritom na mapy.cz to najde trasu kterou jsem kdy pouzival bez problemu. Jake mate zkusenosti s podobnym vyhledavanim?

viz obrazek - neinteligentni vyhledavani po mnohem horsi a delsi silnici, chvilku dokonce i po nejake skoro polni ceste :silis:
Obrázek
Naposledy upravil(a) djfunny dne 18.1.2008, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11384Příspěvek Baharis

Na "nejkratší trasu" hned zapomeň, ta se dá použít pouze v nějakých přejezdech na krátkou vzdálenost. Nejrychlejší trasa by měla celkem fungovat, i když také dovede udělat krpu. Záleží jak má mapový podklad specifikované jednotlivé silnice, pak jim přiřazuje použitelnou rychlost a dle vzdálenosti počítá čas.
Je potřeba sledovat i ukazatele, ty ukazují na nejpoužívanější trasy a někdy použít hlavu. Navigace je v tom dobrá, že pokud se neplánovaně odbočí a ona zjistí že to tama je lepší, tak tu trasu přepočítá.

EDIT: Pokud se ale použije nejrychlejší trasa a zároveň se vyloučí placené úseky, to je asi vražedná kombinace.....
GARMIN nüvi 670
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11385Příspěvek Henry

Ještě se podívej, jakou používáš mapu (Nastavení - Mapa - Mapové Info). Jestli tam máš City Navigator Europe nižší než 10, tak musíš použít mapu Atlas CR10R v6 anebo TOPO Czech v1.20
djfunny
Příspěvky: 5
Registrován: 18.1.2008, 7:39

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11386Příspěvek djfunny

Pouzivam CR10R v6 jeste zkusim topo czech v1.2 ale nemyslim ze by to prineslo nejake novinky, dneska jsem stahnul i nejnovejsi firmware :hmm:
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11389Příspěvek Henry

A můžeš sem napsat přesně ty body, odkud-kam to plánuješ? Protože, když dám Zákupský rybník - Česká Lípa centrum, tak mně to vypočte normálně tu krátkou/přímou trasu (Nüvi 670, Atlas CR10R v6
djfunny
Příspěvky: 5
Registrován: 18.1.2008, 7:39

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11390Příspěvek djfunny

Takze pokud nastavim rychlejsi cas, vyhybat se obratum do protismeru, dalnicim a placenym usekum tak mi to vyhleda tuto trasu >

od Ceska lipa strelnice
Obrázek
Obrázek
celkova trasa
Obrázek
cilova adresa
Obrázek

pokud nastavim aby to zaradilo i dalnice a placene useky tak to vyhleda spravne! ackoli tu zadne dalnice ani nic podobneho v okoli nemame :roll:
Obrázek
takhle to ovsem ukazuje vsude spatne, neni to jen vyjimka zrovna tady... :hmm:
djfunny
Příspěvky: 5
Registrován: 18.1.2008, 7:39

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11391Příspěvek djfunny

Takze ted jsem zjistil ze se to meni kdyz zapinam a vypinam vyhybani se dalnicim, jako by to bralo normalni silnici 1tridy za dalnici :zamysl:
picmanm
Příspěvky: 2
Registrován: 28.5.2007, 18:56

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 11392Příspěvek picmanm

To je problém Garminu (firmware), oni neznají "dálnice" jako u nás, pro ně je to hlavní (dálková) silnice (jako u nás I.třída) bez poplatků, pro všechny ostatní zpoplatněné (u nás asi pouze dálnice ale jinde i různé tunely apod.) používají označení placené silnice. Takže vyhýbání se dálnicím po ČR a Slovensku na všech dostupných mapách nezapínejte...
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 12074Příspěvek birkofak

Dobrý den, tak jsem zkoušel Atlas ČrV6; Topo 1.20 kde mi v pikodasu řekli že mapový podklad jestejný jen doplněný o topo mapy a nakonec City Navigator NT 2008 no mám Garmina nuvi660 popravdě nemám problém s tím kudy jedu jestli to je okrska či cesta mzi baráky když proste chci zvolím kratší čas nebo vzádlenost. teoreticky to funguje. Prakticky? Kupřikladu dns ráno mě navigace navedla do dvou jednosměrek do protisměru a do jedné cety kde je omezení pouze pro zásobování a poslední perlička ulička mezi paneláky kde na mapě byla normální průjezdná cesta a v reálu jsem po dvěstě metrech narazil na živý plot a patníky. Trošku jsem zo toho zmatek že na 14km z jablonce do liberce udělá takovýhle boty. To v mapových podkladech nejsou tyto věci alespon jednosměrky zahrnuty?
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
lumaq
Příspěvky: 2
Registrován: 1.5.2008, 18:55

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 15661Příspěvek lumaq

Dostal jsem Garmin od lízingovky a po srovnání s tomtomem asi bude ležet doma v šuplíku, zrovna vyhýbání se placeným úsekům je pro mě důležité a když ho musím mít vypnutý abych nejezdil po poli tak je to k prdu.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhledavani trasy

Příspěvek: # 15705Příspěvek Andílek1

2lumaq Čti trošku pozorněji : výše je uvedeno že dálnice u nás jsou i jedničky, ale placené úseky jsou dálnice s poplatkem. Z toho plyne že placeným úsekům se bezproblému vyhneš :palce:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Odpovědět