Vysílání TMC v ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.
Odpovědět
patax
Příspěvky: 6
Registrován: 31.3.2009, 11:18

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 31966Příspěvek patax

Blbej samozřejmě nejseš, také jsme si s tím hráli až do verze Beta8 než to začalo fachat na 100%. Problém je v tom, že příčin může být mnoho a jediná rada je číst a číst a snažit se zkoušet všechny možnosti. Když nainstaluješ z těch odkazů oba soubory, tak se ti musí objevit ikona iGO-TMC v programech. Potom už TMC nespouštíš solo, ale spustí se samo. Kdybys ho napřed zapl, tak se při zapnutí iGO zase vypne.
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 33568Příspěvek Zigac

klasika dneska magistrála a nájezd v Praze na D1 v podvečerních hodinách. TMC opět nic neukazuje (pouze práce na 10km(z magistraly odhad, ze by to mohlo byt ono) v Průhonicich, ale signalizace bez zdržení), ale že je na 1.km a dále na 3,5km nehoda u každé kolona jak prase (informace Zelené vlny) a dále na 10km další cca 5km kolona o tom TMC opět ani slovo.. z Magistrály jsem to strhnul na starou Kutnohorskou a napojil se raději za Říčanama a celou dobu jízdy po D1 jsem poslouchal Zelenou vlnu jak to tam stojí za prd.

Fakt u nás asi tento systém nemá moc smysl :pulka:
Naposledy upravil(a) Zigac dne 27.11.2009, 19:39, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 33575Příspěvek eidz

Tak mě se pro změnu cca před měsícem objevilo zdržení 6 min a samozřejmě nabídlo možnost objet. Riskl jsem to a v místě práce na dálnici, kde ze 3 pruhů zůstaly 2, jsem v pohodě bez kolony projel úsek max. povolenou rychlostí.... zdržení 6 min by asi bylo, kdyby jel tou objízdnou trasou :grin:
Souhlasím, dopravní hlášení u nás "funguje" - probíhá platba z našich daní a prachy končí v nějaké temné díře. Financování národního centra by mělo být přímé-buď si předplatím jeho služby, protože něco dostanu, nebo hold skončí pro nedostatek financí. Myslím, že by stačilo vysílat jednu informaci :blee: :blee: :blee:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 33578Příspěvek vojta66

Dnes mi přišlo toto od soudruhů z NL:

http://www.tomtom.com/products/accessor ... Category=5

konečně je to jednoduché, žádné opruzy s kabelama - poslední varianta nabíječka a do ní ještě napojovat rds-tmc usb to byl fakt majstrštyk :mad2: - jsem teď nadmíru spokojen.

Že nepříjímám žádné informace nebo neaktuální a k ničemu, to je druhá otázka, ale zelený terčík hrdě a všude :chlamani:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Cserv
Příspěvky: 19
Registrován: 29.10.2009, 9:33

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 33583Příspěvek Cserv

Zigac píše:klasika dneska magistrála a nájezd v Praze na D1 v podvečerních hodinách. TMC opět nic neukazuje (pouze práce na 10km(z magistraly odhad, ze by to mohlo byt ono) v Průhonicich, ale signalizace bez zdržení), ale že je na 1.km a dále na 3,5km nehoda u každé kolona jak prase (informace Zelené vlny) a dále na 10km další cca 5km kolona o tom TMC opět ani slovo.. z Magistrály jsem to strhnul na starou Kutnohorskou a napojil se raději za Říčanama a celou dobu jízdy po D1 jsem poslouchal Zelenou vlnu jak to tam stojí za prd.

Fakt u nás asi tento systém nemá moc smysl :pulka:

To je normální, :zamysl: když jsem jel z Hradce do Prahy. Ještě v Hradci Králové mi ta navigace zobrazovala, že za 30km je oprava D11, a pak když už jsem byl za hradcem cca 10 Km, tak už mi to zmizelo a když jsem tam dojel, kde prvně zobrazovala, tak tam ty opravy silnice byly. Pak jsem si uvědomil, že z prvního jsem chytil z jednoho RDS-TMC od Vltava, pak když už jsem ztratil signál s tou Vltavou, tak mi vyhledala druhý RDS-TMC od Radiožurnál. :( Takže, každé rádio má jinak. :zed: Jen vím že nejlepší v Praze je použít manuální frekvenci od Reginy 92,6MHz. :palec:
Go 630 Traffic; NC 9.205.547817.1; Boot 5.5229; karta 4GB SDHC Kingston, Mapa Europe v855.2885
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36001Příspěvek Tonny

ŽE BY SNAD blýskání na lepší časy?
http://www.denik.cz/z_domova/ridici-moh ... stvi-.html
Proč tomu sám nevěřím?
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36003Příspěvek freewall

Hele to je jak u Maďarů na dvorku....... tak já jako Zelený Anděl budu volat do Radiožurnálu nebo kam to volám a pak ještě policii - a to není jasné jestli to neplatí jen v jihočeském kraji. Ony ty dva subjekty se nemohou domluvit. On se nenajde nikdo, kdo by bouchl do stolu a řekl, tak když to má být "Jednotný systém....", tak to bude jednotné a ne, že si x firem bude hrát na svém písečku. Mám takový dojem, že se tu pan Zvára kdysi bouchal do prsou, že oni nebudou využívat informace od amatérů - řidičů - oni, že budou čerpat informace jen od profesionálů a tím bude zajištěna releventnost informací
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36005Příspěvek Tonny

Ta "relevantnost" je stále na stejném bodě - viz spousty uzavírek, které mapa na stránkách JSDI nezná. o operativnosti, rychlé reakci na vývoj dopravní situace, případně na odvolání odstraněné nehody si necháme dlouho zdát.
O indikaci v RDS TMC škoda mluvit. Hlavně, že máme na hopsastrase cedule za miliony, které oznamují, že si máme naladit radiožurnál, případně, že prší.
A od dubna bude tento samý subjekt provozovat i Rádio Dálnice.
ŠKODA TĚCH MILIONŮ....
Možná by bylo zajímavé vědět, proč tento projekt nevykazuje z hlediska řidičů pokrok, kdo všechno se na něm napakoval a jestli nebylo vyhazováním peněz budovat cedule, které oznamují "důležité" informace.
Jak i z reakcí zde vyplývá, toto tema je pro většinu z nás uzavřeno - není o čem diskutovat a pan Zvára je zde vnímán jako člověk, který tu líčil "světlé zítřky" - zatím však není vidět žádný pokrok.
Zlatý Impuls a info přímo od řidičů. Proč už konečně někdo nepochopí, že mít dvě služby dopravního zpravodajství je nesmysl - navíc, když ta komerční to dělá líp.
JSDI = vyhozené peníze.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36006Příspěvek freewall

Souhlas - to o tom pakování - tmc-rds běželo x let ve zkušebním provozu a zde musely téci balíky. Jednou mi byla položena otázka odborníkem - "Proč myslíš, že je tolik let ve zkušebním provozu". Takže to by byla asi zajímavá čísla, ale tady v tom bordelu je to každému jedno.... to je zbytečné se čílit :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36007Příspěvek Tonny

Citace z odkazu níže:

"............zavolejte na linku 158 a sdělte operačnímu důstojníkovi, s jakým problémem jste se na silnici setkali,“ přibližuje záměr jihočeská policejní mluvčí Lenka Heřmanová.

Policista, který informaci přijme, ji vyhodnotí a po provedení potřebných opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemní komunikaci vloží do systému CDI2.

Tento systém byl vytvořen v rámci jednotného systému dopravních informací pro ČR, a vzhledem k tomu, že Policie České republiky se na vytváření dopravního zpravodajství podílí, tento systém využívá.

„Poté, co policista vaši informaci vloží do systému CDI2, se ještě před jejím předáním veřejnosti zobrazí na oddělení dopravních informací, kde se ověří její správnost. Je–li informace v pořádku, potvrdí se její zveřejnění a putuje do Národního dopravně informačního centra Ředitelství silnic a dálnic (NDIC), na internetové stránky Policie ČR http://www.policie.cz a do intranetové aplikace On–line Dopravní Aktuality (OLDA),“ pokračovala Heřmanová.

Zpracované informace jsou poté převzaty rádii, televizí a jinými médii a prostřednictvím (NDIC) se zobrazí na tabulích a dálnicích."


Konec citace.

Takže nejen JSDI /zřejmě přejmenovaný na NDCI/, ale i CDI2, stránky Policie, které jsou mi v autě za jízdy k ničemu, a OLDA - takže to máme už minimálně 4 databáze, které poskytují "přesná data" z nepřesných a neúplných vstupních dat.
Dotaz: Kdo selhal?
Odpověď: Nevím, ale z laického pohledu to vidím jako problém koordinace složek, budování čím dál více nepotřebných nepotřebných databází velice dobře placenými lidmi, když by mohla být jedna databáze jednotná a dále z nezájmu státních orgánů věc analyzovat, řešit a navrhnout levnější a účinné řešení.
Hlavně, že se už nejméně dva roky Koordinuje.
Pokud je koordinace dobře placený flek nakonec proč ne, kam spěchat???
Čím déle to nebude fungovat, tím déle bude co koordinovat.
Sbohem RDS TMS v ČR....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36008Příspěvek freewall

Vládá má úplně jiné priority a starosti (nejen ta dnešní a všechny) hlavně se starají o sebe, své strany a hlavně korýtka, korýtka svých kamarádů, místo aby tohle řešila. Tady v tom Kocourkově to řeší soukromé firmy a pak honosně nazvaný úřad, jehož užitečnost a rentabilita je mírně řečeno diskutabilní
Naposledy upravil(a) freewall dne 5.4.2010, 16:11, celkem upraveno 1 x.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36010Příspěvek vojta66

jo, a pak zřídíme úřad, který bude vydávat radnicím glejty na "bezkorupčnost" a radnice zaplatí miliony za to, že budou mít proškolený zaměstnance a samolepku na dvěřích....sorry za off topic :-P Neber ty úplatky, neber ty úplatky nebo se z toho zblázníš.... :mad2:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Hodinky nebo holinky...

Příspěvek: # 36067Příspěvek Docent

No cemment:
Hoře-co.jpg
Hoře-co.jpg (29.35 KiB) Zobrazeno 6423 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
čelda
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 3:09

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36079Příspěvek čelda

No já vám nevím.Jezdím dost často po D5 Rozvadov-Plzeň a furt to hlásí omezení jednoho pruhu u obce Holostřevy a ten pruh už je zprůjezdněn ca. týden. :shock3:
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvek: # 36082Příspěvek Jirásek

Jednoduché vysvětlení - nějaký úředník z ŘDS nahlásil práce v termínu od - do. A náhodou to stihli dříve (nebo to nahlásil s rezervou, případně úplně blbě). A následně dotyčný úředník nenahlásil změnu/ukončení prací.
No a v Ostravě při pohledu z okna (případně do on-line kamer) netuší, co se děje po celé republice.
Dokud nebude pořádný postih špatně pracujících úředníků, nic se nezlepší.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět