Přesnost POI

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
bubo
Příspěvky: 4
Registrován: 20.7.2006, 9:56

Přesnost POI

Příspěvek: # 1851Příspěvek bubo

Zdravím,

rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s přesností POI.

Já totiž musím přiznat, že mnohdy je to dost problém a že mnohé POI lze brát spíše jako "tady ve městě to bude" než jako navigaci na cíl. Naposled v neděli jsem zcela pohořel u KFC v Plzni, které - předpokládám - asi má být v areálu Olympia u dálnice, ale při navigaci z dovolené ve 21:50 (a díky sjezdu z dálnice mimo větší civilizaci v skoro naprosté tmě) jsme spěchali přesně podle navigace a dojeli k nějakým vratům bez jakékoliv šance najít řešení, takže jsme nakonec dojeli zpátky na dálnici a protože jsme minuli sjezd na Olympii, tak jsme nakonec chytli KFC v Berouně na pumpě u dálnice (ve 22:25, přičemž zavírají 22:30).

Je mi jasné, jak většina databází POI vzniká, a sám jsem zrovna u KFC některé polohy upravoval, takže to beru. Ale myslím si, že by se možná hodilo, kdybychom dokázali říci, které POI pochází např. transformací nějakých oficiálních zdrojů a měly by tedy sedět a které jsou spíše toho charakteru "tady ve městě to bude".

A za sebe nemám problém dál opravovat ty mnou používané POI, u kterých poloha nesedí a u kterých to zjistím. Dokonce jsem ochoten na požádání spolupracovat v oblasti svého působení na kontrole dalších POI. A nebylo by špatné, kdyby to dělalo co nejvíce uživatelů.

Zdenek

P.S. Bohužel, výše zmíněné KFC v Plzni nejsem schopen opravit, neboť jsem nakonec u něj nebyl :-) Pokud to udělá někdo, kdo ho zná, tak to bude prima ;-)
nvlada
Příspěvky: 1
Registrován: 4.8.2006, 14:31
Bydliště: Praha 8

Příspěvek: # 1852Příspěvek nvlada

Ahoj všem,
nezbývá mi nic jiného než Zdenkova slova potvrdit. Stalo se mi něco podobného s benzínkou v Liběchově (Mělník). Podle .OV2 souboru, který jsem zde stáhnul, byla benzínka cca 50 metrů vysoko na kopci, úplně mimo silnici. Opravil jsem tedy pozici a poslal "zvonečkem" správci kategorie. Nic na tom není a pokud chceme mít skutečně přesná POI, měli bychom to tak asi dělat všichni.

Přesným POI zdar. Vláďa.
Medcin
Příspěvky: 39
Registrován: 12.12.2005, 11:01

Příspěvek: # 1853Příspěvek Medcin

nvlada píše: Ahoj všem,
...podobného s benzínkou v Liběchově (Mělník)...


Ono s benzinkama je vůbec sranda. Už se mi stalo, že POI byl v poli a přitom TomTom měl vyznačenou odbočku k pumpě. Na druhou stranu je také nutno poctivě přiznat, že někdy je ta pumpa dobře zaměřená a ta odbočka je o 100m jinde.

Napadá mě řešení: Po prvním slově dát * u neověřených (tj. jen z google-seznam-atlas map získaných) souřadnic.

Tj:
OMV Plzeňská ...
OMV* Pražská ...

a po ověření to umáznout. * dát po prvním slově, aby to nedělalo brajgl v abecedě.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

přesnost...

Příspěvek: # 1856Příspěvek rossini

Musím připomenout, že při vzniku online databáze POI jsme měli cca 10 POI bodů :D . Od té doby "proteklo hodně vody v potoce" a dnes používáme databázi s tisíci údaji.
Opět musím připomenout, že jsme tu pro Vás, ale mělo by to býti i naopak! Pod heslem "SAMI SOBĚ" předpokládáme, že zpětná vazba bude v takovýchto případech fungovat a Vy nám (resp. POI Adminům) přesně tyto případy budete hlásit.


BTW loni jsem s pomocí TOMTOMa ujel cca 12.000 Km po Evropě (3 týdny) a např. Francie či Španělsko bylo - co se POI týče - v některých případech tak špatné, že jsem např. jeden den téměř zůstal "na suchu" s nádrží a druhý den jsem horko těžko hledal, kde složím hlavu... Oba případy se mi staly pouze jednou za celou dobu, ale i tak chci říct - I MISTR TESAŘ TOMTOM SE NĚKDY UTNE, a my jsme ve srovnání se společností TomTom asi jako "vláček doma versus nádraží Praha" :lol:

Velmi děkuji za Vaši přízeň a postřehy!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Medcin
Příspěvky: 39
Registrován: 12.12.2005, 11:01

Re: přesnost...

Příspěvek: # 1858Příspěvek Medcin

rossini píše: a my jsme ve srovnání se společností TomTom asi jako "vláček doma versus nádraží Praha" :lol:

To ale mluvíš o velikosti, ne o kvalitě. Podle originálních bodů bych v Česku vůbec nic nenašel a Rakousku jen velmi špatně.

Prostě to na mě působí tak, že orig. POI má ten, kdo si zaplatil a pár památek, ke kterým stejně vedou cedule od 50km vzdálené dálnice.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost...

Příspěvek: # 1859Příspěvek rossini

Medcin píše:
rossini píše:a my jsme ve srovnání se společností TomTom asi jako "vláček doma versus nádraží Praha" :lol:

To ale mluvíš o velikosti, ne o kvalitě. ....


No, jestli je to myšleno jako poklona :) , tak DÍKY! Snažíme se všichni a právě důvod, který uvádíš navíc znásobený stálým opomíjením východní Evropy z řad "západních" společností nám vnuknul potřebu "dělat to, co děláme" :wink:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Příspěvek: # 1899Příspěvek paultje

No já si myslím, že ty orginál POI jsou přesnější, jen tak jsem zkontroloval pár POI z poi.cz a v mém okolí byly skoro všechny ůplně mimo. Samozdřejmě jsem už poslal opravy, zajímavé ale bylo, že například u položky kino byl "náš" poi tak vzdálen skutečnosti, že jsem se až divil, rozhodně by to kino podle toho nikdo nemohl najít, přitom originál poi to kino měl přesně. Takže si myslím, že co do kvality máme ještě co dohánět. Co do množství mi zase ta naše databáze připadá skoro až přehnaná, některé poi jsou skoro nesmyslné.
m.sapurka
Příspěvky: 14
Registrován: 28.1.2006, 18:07
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1933Příspěvek m.sapurka

Ono zalezi jak co, neco presne v originalech je neco neni, neda se to brat jako pravidlo ani v jednom smeru. Snazim se pokud muzu upresnit souradnice take.
ACER n35 WM2003 - minulost
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Příspěvek: # 1934Příspěvek paultje

nemel jsem na mysli drobne nepresmosti v radu desitek metru, to se da omluvit, ale nechapu jak vznikaji POI ktere me navedou na uplne opacny konec mesta nez se skutecne nachazi. Jak jsem psal, podival jsem se na par nakupnich center ve svem okoli a skoro jsem se az zasmal kam by me to navedlo. Zajimave bylo, ze napriklad ve meste Litovel byl Albert i Penny na naprosto stejnych souradnicich, bohuzel ale na uplne chybnych. Totez jsem zaznamenal u vetsiny POI ve svem okoli, ktere jsem si kontroloval. Privadi me to k otazce, jestli ma vubec smysl si takove POI stahovat.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1935Příspěvek Baharis

paultje píše: Zajimave bylo, ze napriklad ve meste Litovel byl Albert i Penny na naprosto stejnych souradnicich, bohuzel ale na uplne chybnych. Totez jsem zaznamenal u vetsiny POI ve svem okoli, ktere jsem si kontroloval.
Privadi me to k otazce, jestli ma vubec smysl si takove POI stahovat.
Tvůj příspěvek mě přivedl k otázce, CO JSI UDĚLAL pro to, aby Albert a Peny v Litovli měly své POI na správném místě??? Podíval jsem se do databáze a žádnou změnu v pozici jsem tam u nich nenašel. Buď jsi tedy správnou pozici nahlásil správci a je trestuhodné, že za ty prachy co za to dostává :lol: to ještě neopravil , nebo tu jen zdarma stahuješ POI (což je v pořádku), nejsi ochotný nic pro ostatní udělat a ještě u toho blbě kecáš :evil: . První co jsem udělal já, když jsem narazil na tento projekt bylo, že jsem si odkontroloval POI ve svém okolí a nahlásil to příslušným správcům. Kdyby to udělali ty tisíce lidí, co je stahují, tak jsou všechny na metr přesné.
Pokud jsem se tě tímto poněkud ostřejším příspěvkem (po ránu mě to rozpálilo do ruda) v něčem neoprávněně dotkl, jsem připraven se omluvit. Ale musíme si uvědomit, že přesnost POI je závislá na tom, nakolik jsou uživatelé ochotni přispět nepatrnou pomocí. Těch zhruba 10-15 správců nemá za úkol jezdit po republice a kontrolovat souřadnice. :idea:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1936Příspěvek MilanSu

POI vznikaji (vznikaly v pocatku) tak, ze z nejakych databazi byly vyextrahovany prislusne body zajmu a prevedeny do tvaru pouzitelnem v TT. Tento prevod byl casove narocny ale probihal v podstate strojove, takze nepresnosti prevodem souradnic prakticky nemohly vzniknout. Ovsem kontrolovat desetitisce polozek zda sedi na skutecnost, navic kdyz radu mist clovek nejen ze nezna, ale nikdy tam nebyl, proste nelze. V soucasne dobe nove body pribyvaji na zaklade prispevatelu ..... a stare jsou upresnovany.
Jiny mozny zpusob nevidim, kdyz kazdy kdo stahuje nase POI (rekneme 1000 uzivatelu) objede 10 bodu ve svem okoli a zameri, mame uz 10 000naprosto presnych bodu. A myslim, ze to zamereni je otazka nekolika malo hodin, takze nechtejme na spravci (ktery tomu venuje podstatne vice hodin sveho volneho casu), aby vsechny body proveroval a osobne za ne rucil.
Vse je na bazi dobrovolnosti a zdarma, takze "Ber jak Ber, nebo nech lezet" :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Příspěvek: # 1938Příspěvek paultje

to Baharis: netreba se omlouvat nebot s tebou naprosto souhlasim a samozrejme, ze pokud na nejakou nepresnost narazim tak o tom spravce informuju. To jsem udelal i v pripade tech dvou marketu v Litovli, ale spravce to zatim neopravil, coz mu nemam za zle, nemuze stihnout vsechno hned. Pokud jsem se nekoho svou kritikou dotkl ja, tak se omlouvam a prosim aby kazdy pripadnou kritiku nechapal jako utok na svou osobu, ale jako namet ke zlepseni. Na druhou stranu neni ani v mych silach zkontrolovat vsechny kategorie POI v mem okoli proto se zatim zameruju na ty ktere sam stahuji a jen obcas doplnim i neco do kategorie ktera me nezajima. Taky by me docela zajimalo jak je to s udajnou spolupraci poi.cz se spolecnosti O2? Na svych strankach uvadeji, ze ve svem navigacnim SW pro mobily pouzivaji POI z poi.cz.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1939Příspěvek rossini

paultje píše: ... Taky by me docela zajimalo jak je to s udajnou spolupraci poi.cz se spolecnosti O2? Na svych strankach uvadeji, ze ve svem navigacnim SW pro mobily pouzivaji POI z poi.cz.


Ano, tato spolupráce je "aktivní" a stačí pročíst pár článků nazpět. Jsme otevřeni jakékoliv spolupráci.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
condor
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 7:48

Příspěvek: # 1940Příspěvek condor

Souhlasim jak z Baharisem tak s paultje. Taky jsem narazil na nova koupaliste a nekolikrat je poslal spravci kategorie. Pak jsem rezignoval a udelal jsem zde paralerni kategorii POI Koupaliste a tam je nacpal. Pak jsem to slucoval pro ucely auto-update POI.

Pak se me ozval spravce proc "dabluji" jeho kategorii. Nastesti jsme si to vysvetlili a jiz nekolik tydnu jsou "me" koupaliste v "jeho" koupalistich.
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 1941Příspěvek nOvYl

condor píše: Souhlasim jak z Baharisem tak s paultje. Taky jsem narazil na nova koupaliste a nekolikrat je poslal spravci kategorie. Pak jsem rezignoval a udelal jsem zde paralerni kategorii POI Koupaliste a tam je nacpal. Pak jsem to slucoval pro ucely auto-update POI.

Pak se me ozval spravce proc "dabluji" jeho kategorii. Nastesti jsme si to vysvetlili a jiz nekolik tydnu jsou "me" koupaliste v "jeho" koupalistich.


nezbyva nez souhlasit, tento system vyuzivam teprve kratce a chtel jsem byt aktivnim prispevatelem, ale pote co jsem si dal praci a odeslal nekolik desitek novych POI a z nich se zatim objevilo jen par asi ve dvou kategoiich, pomalu rezignuji protoze nevidim smysl me snahy.
Mozna by bylo lepsi kdyby uzivatele mohli pridavat POI primo do seznamu a spravci jednotlivych kategorii by je pouze kontrolovali a v pripade nutnosti korigovali/mazali. nakonec Wikipedia tak taky funguje.
Odpovědět