Jak dostat POI do navigace iGO?

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18725Příspěvek Jirásek

kptr píše:......jsem si vytáhnul z navigace poi.dat do PC.....a když jsem použil program GestPOI.DAT a v něm jsem načet ten poi.dat...tak jsem se dostal do jednotlivých složek, které jsem otevřel v EditPoi a tam jsem si ty .ov2 soubory mohl editovat. a pak zase nahrát zpátky do TomToma..
Takto to sice jde, ale není to běžný, uživatelský, způsob. Dokonce si nejsem zcela jist, zda zásah do originálního souboru poi.dat tímto způsobem není porušování licence TT. Obzvláště, pokud by jsi vyexportovaná data z poi.dat použil jiným způsobem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
konvertor
Příspěvky: 1
Registrován: 19.7.2008, 6:18

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18926Příspěvek konvertor

hele a proc vlastne nepouzivate www.PoiEdit.com ???je to jednoduchy konvertor a funguje dobre.....
je ja sem ale asi taky konvertor co??
ja se asi picnu nebo co....
pnovak123
Příspěvky: 1
Registrován: 19.8.2007, 18:37

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19042Příspěvek pnovak123

Čus používám pro POI programek IGO poi explorer a pokaždé se mi poi smíchají s jinýma např. hradech mám penziony a složka s penziony je prázná ,při opětovném načtení souboru igo.dl v exploreru je vše jak má být nesmíchané,nechápu to neuniklo mi něco???
:lol1:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19046Příspěvek Docent

Asi jo... Například schopnost srozumitelně formulovat problém: kde, kdy, jak, kdo, s čím atd. :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
diebitch
Příspěvky: 3
Registrován: 2.8.2008, 9:58

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19298Příspěvek diebitch

Tak abych presne formuloval problem a vratil se k tematu odpovidajici nazvu tematu.

Jak dostat POI do iGO? Tentokrate ovsem verze 8. Bohuzel se mi po nekolikahodinovem prochazeni tohoto fora a intezivniho googlovani nepodarilo dostat POI do iGO8 na MDA. V teto verzi jsem totiz nenasel zadny .db soubor. A kml do userdata.... zasekava pristroj.

Takze pokud nekdo vi jak na to, nebo pripadne nasel navod, ktery ja ne, prosim o postup pripadne odkaz.

Diky.
Uživatelský avatar
Jasper
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 7:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19301Příspěvek Jasper

Formát kml nezasekává přístroj. Ale první spuštění může trvat klidně 10 a více minut v závislosti na počtu stažených kategorií POI. Během této doby kdy se ti zdá že iGO8 zamrzlo se v adresáři userdata/poi vytvoří ke každé skupině v kml ještě soubor formátu *.kix a *.kns které jsou optimalizací pro iGO8. Další spuštění již probíhají standartním způsobem. Jen tak mimochodem při intenzivní googlování by jsi musel najít můj návod včetně upozornění o prvním spuštění tady http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=8&t=8 :mrk:
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19302Příspěvek Docent

Mně kml soubory v iGO 8 žádné problémy nedělaly...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
diebitch
Příspěvky: 3
Registrován: 2.8.2008, 9:58

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19303Příspěvek diebitch

Tak skutecne stacilo pockat. To jsem nedohledal. Sice se mi v navigaci zobrazily pouze prazdne ty importovane skupiny - bez konkretnich POI. Ale s tim se zase bud prat chvili sam.

Diky
Uživatelský avatar
Jasper
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 7:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19305Příspěvek Jasper

Určitě nejsou prázdné. Ve správě dat když klikneš ne jednu kategorii tak ti to napíše "0 položek" ale ve skutečnosti tam jsou a pokud si celou tu skupinu označíš tak na mapě ji uvidíš. :zamysl:
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19321Příspěvek Docent

Přesně jak píše Jasper, píše to sice 0 položek, ale ve skutečnosti tam POI jsou, mně to taky kdysi zmátlo...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
diebitch
Příspěvky: 3
Registrován: 2.8.2008, 9:58

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 19333Příspěvek diebitch

Diky. Je to tak.
Uživatelský avatar
lenoši
Příspěvky: 6
Registrován: 30.12.2007, 13:28

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 20804Příspěvek lenoši

Tak já mám jiný problém. Koupil jsem si včera gps Asus R700T a do ní jsem chtěl nahrát ty svoje poi, ale nejdřív jsem v gps našel jen adresář content a userdata jsem si musel vytvořit a když jsem do něj nakopíroval ty kml soubory, tak start byl sice delší, ale potom když jsem nahlídnul jestli tam jsou, tak jsem pouze viděl jen ty základní a svoje ne. Zkoušel jsem dát menu a správa dat jenže jsem nenašel políčko správu dat. Já když dám menu mám tam hledat, moje data, trasa a nastavení a na liště dole mám mapa, o programu a ukončit. Nic víc poradíte mi.

P.S. : Prosím ještě jednu věc když to připojím k pc řekne mi to neznámé zařízení nvíte co s tím ?

Dík moc za odpovědi

Tom
Asus R700T s Igo Priimo 1.2 v9.2.0.191493
Marthy
Příspěvky: 10
Registrován: 5.2.2008, 8:10

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 22229Příspěvek Marthy

Čiao lidičky.
Mám PDA MIO P 360 s GPS a používám mapu iGO My way 2006 Plus.
Poraďte mi prosím jaký program mám použít a jak abych si mohl stáhnout POI odsud a pak zkonvertovat do téhle mapy.
Díky za rady a poprosím vás zda by bylo možné mi i napsat odkaz na ten prográmek.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 22237Příspěvek Jirásek

To si děláš srandu? Přečetl jsi si třeba toto vlákno?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Marthy
Příspěvky: 10
Registrován: 5.2.2008, 8:10

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 22239Příspěvek Marthy

Nedělám si srandu JIRÁSKU. Stáhl jsem si program POI Explorer a ten mi nejdu spustit. Z těch maďarských stránek jsem si stáhl TT5_iGO a poiconvert, ale to mi také nefunguje správně. Tak mi prosím Tě poraď co mám a kde stáhnout.
Odpovědět